Skocz do zawartości

Smutne, ale prawdziwe. WYPADKI. wątek wyłącznie informacyjny, bez pogaduszek


Pawel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

i właśnie tak jest że polacy pomyśleli roslinach absorbujących energię przy uderzeniu. Po co sadzic krzaki jak można odrazu drzewo co nie?? Na zachodzie przy drogach już prawie żadnych drzew niema tylko w Polsce są bo ładniej...

 

Niestety drzewa przy drodze maja inne zastosowanie - glownie z punktu inzynierii srodowiska a nie estetyczne. Moze jak auta zaczna spelniac normy emisji substancji szkodliwych to moze ktos na gorze tez pojdzie po olej do glowy i bedzie bezpieczniej :) Ale tez pamietajcie ze to nie drzewa zabijaja ;) tyle, ze mozna bylo inaczej zastosowac ich uzycie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwia mnie te posty z drzwami killerami.

To prawda ze sa one smiertelnym zagrozeniem ale w zeszlym roku narobilo sie na ten temat szumu i sukcesywnie sa one usuwane z otoczenia drogi wiec jedynie mozna sie dobijac o to ze za wolno je usuwaja. ;)

Niemniej wszystko idzie w tym temacie ku dobremu i to mnie cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwia mnie te posty z drzwami killerami.

To prawda ze sa one smiertelnym zagrozeniem ale w zeszlym roku narobilo sie na ten temat szumu i sukcesywnie sa one usuwane z otoczenia drogi wiec jedynie mozna sie dobijac o to ze za wolno je usuwaja. ;)

Niemniej wszystko idzie w tym temacie ku dobremu i to mnie cieszy.

 

z tymi drzewami to różnie... z jednej strony- przez drzewo autko do skasowania(próg,słupek,drzwi dach) z drugiej strony nasyp był ok 2metrowy w dół i gdyby nie drzewo byłoby dachowanie...nie wiem co gorsze.

 

ale to wyjatkowa sytuacja... tylko ze drzewa rosną tak nie tylko u nas- w niemcowie i wschodnim i zachodnim widziałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dowiedziałem się, że dzis w Tarnowie przy wyjeździe z obwodnicy motocyklista zderzył się z autobusem. znajoma która jechała w autobusie widziała że dość mocno był poturbowany, ale żył. Razem z kumplem czekali na karetkę... Mam nadzieje że niczego poważnego sobie nie zrobił ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety drzewa przy drodze maja inne zastosowanie - glownie z punktu inzynierii srodowiska a nie estetyczne. Moze jak auta zaczna spelniac normy emisji substancji szkodliwych to moze ktos na gorze tez pojdzie po olej do glowy

Drzewa sadzono przy drogach ze względów militarnych, obecnie nie mają zastosowania i nie sadzi się ich w skrajni jezdni przy nowo budowanych drogach.

To prawda ze sa one smiertelnym zagrozeniem ale w zeszlym roku narobilo sie na ten temat szumu i sukcesywnie sa one usuwane z otoczenia drogi wiec jedynie mozna sie dobijac o to ze za wolno je usuwaja.

Niemniej wszystko idzie w tym temacie ku dobremu i to mnie cieszy.

Trudno powiedzieć. Wydaje mi się, że ten szum dotyczący wycinki drzew został zainicjowany przez jednego posła z Mazur, który ma tartak - zwietrzył po prostu dobry interes, a jak wiadomo na Mazurach jest dużo wąskich dróg gęsto obsadzonych drzewami. Nie słyszałem, żeby w innych krajach wycinano zdrowe drzewa przy drogach, wydaje mi się, że odsetek wypadków kończących się na drzewach jest niezwykle niski, ale może się mylę. Jeśli ktoś ma jakieś ciekawe materiały na ten temat, chętnie poczytam.

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Niestety drzewa przy drodze maja inne zastosowanie - glownie z punktu inzynierii srodowiska a nie estetyczne. Moze jak auta zaczna spelniac normy emisji substancji szkodliwych to moze ktos na gorze tez pojdzie po olej do glowy i bedzie bezpieczniej :icon_twisted: Ale tez pamietajcie ze to nie drzewa zabijaja :icon_twisted: tyle, ze mozna bylo inaczej zastosowac ich uzycie :icon_mrgreen:

 

Polecam przeczytanie tego posta:

http://groups.google.pl/group/pl.rec.motoc...4f2fd891315020d

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

Polecam przeczytanie tego posta:

http://groups.google.pl/group/pl.rec.motoc...4f2fd891315020d

 

Pozdrawiam

 

Nie słyszałem przytaczanej wypowiedzi Hołka, więc trudno mi powiedzieć, czy rzeczywiście plótł takie farmazony, czy też to nadinterpretacja niefortunnej wypowiedzi. Jeśli faktycznie prowadzi krucjatę przeciw drzewom przy drodze, to nie jest, moim zdaniem, najszczęśliwszy pomysł.

Natomiast cały post jest najwyraźniej autorstwa niespełnionego eseisty-zazdrośnika. Elokwencja i skierowanie uwagi na troskę o przyrodę nie skryły zwykłej nienawiści, z sobie tylko znanych powodów, do "pięknego Krzysia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tiaa wyciąć drzewka co by łatwiej było zakręty ścinać...

 

artykuł ciekawy ale za duzo jadu przeszkadza w odebraniu go jako rzeczową krytykę...

 

 

mnie w niedzielę drzewko zatrzymało przed dachowaniem z nasypu...

 

z drugiej strony przed drzewem rosły krzaki, które ktoś wyciął pare dni wcześniej (takie solidne-niemal minidrzewa). gdyby nie to one by mnie zatrzymały przed drzewem...lakieru i szyb pewnie by nie było...ale samochód by był ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wydaje mi się, że odsetek wypadków kończących się na drzewach jest niezwykle niski, ale może się mylę. Jeśli ktoś ma jakieś ciekawe materiały na ten temat, chętnie poczytam.

 

pozdr

Przejedź się kiedyś pwolutku drogą, która jest obsadzona starymi drzewami. Jak się przyjrzysz, to bedziesz miał problem ze znalezieniem JEDNEGO choćby drzewa, które nie byłoby walone - nawet na prostym odcinku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj tj 15.05.2006r na drodze szybkiego ruchu z katowic do Wisły w miejscowości Mościska zginął młody chłopak. Jechał z kolegą na simsonie i beczkowóz wymusił pierszeństwo....śmierć na miejscu poprzez skręcenie karku poniósł kierowca natomiast pasażer odbil sie od niego i spadl ale przeżył....kierowca miał zaledwie 17 lat...za pare miesięcy mial mieć swoje 18 urodziny.....był moim znajomym....skoda mi go [*]

Edytowane przez Fikus_89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejedź się kiedyś pwolutku drogą, która jest obsadzona starymi drzewami. Jak się przyjrzysz, to bedziesz miał problem ze znalezieniem JEDNEGO choćby drzewa, które nie byłoby walone - nawet na prostym odcinku

No nie wiem, czy nie upraszczasz... Jedno na pewno znajdę. Ja napisałem "wydaje mi się" bo nie znam takiej statystyki, która by to unaoczniła. Z racji wykonywanej pracy nie podejmuję dyskusji na tematy, których istoty nie mogę zmierzyć czy przedstawić liczbowo. Dlatego tak, jak pisałem wcześniej, chętni bym poszperał w statystykach.

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh

 

WYPADEK ŚMIERTELNY. Mikołowscy policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku do jakiego doszło wczoraj około 17.50 w Orzeszu. Kierujący motorowerem marki Simson podczas manewru skrętu w prawo z ulicy Majakowskiego w ulicę Chrobrego, w wyniku nadmiernej prędkości zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w bok samochodu ciężarowego. 18-letni kierowca motoroweru poniósł śmierć na miejscu zdarzenia. Pasażer jednośladu z poważnymi obrażeniami ciała został umieszczony w szpitalu.

 

strona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...