Jump to content

Januszm

Forumowicze
 • Content Count

  5,849
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Januszm last won the day on July 1

Januszm had the most liked content!

Community Reputation

5 Neutralny

1 Follower

About Januszm

 • Rank
  PROFESJONALISTA - zwijacz asfaltu
 • Birthday 11/07/1978

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • I like
  Motoryzacja; modelarstwo; komputery; sztuki walki.
 • Skąd
  Bristol

Osobiste

 • Motocykl
  Kilka
 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

599 profile views
 1. Przykład z tym znajomym pracującym w Vauxhallu to normalna sytuacja, która nie raz ma w firmach miejsce, nawet w Polsce. Tyle, że coś z jej końcówką jest nie tak, może w toku przepływu informacji z ust do ust coś umknęło. Bo było pewnie tak, że w pierwszej opcji zaproponowali mu większe pieniądze a w drugiej tylko równowartość odprawy wynikającej z umowy. Innej opcji nie ma bo prawo nie zezwala na zwalnianie od tak ludzi, a gdy są zwolnienia grupowe z powodu redukcji etatów to każdemu należy się odprawa zależna od wynagrodzenia i stażu pracy. Co do ASDA to uwierz mi, że nie ma furtki by zmusić ludzi do przyjęcia tych kontraktów. W firmie gdzie pracuję od lat pracują ludzie na starych świetnych kontraktach, firma nic z tymi pracownikami nie może zrobić. Nowym pracownikom jednak oferuje inne, nie tak dogodne umowy.
 2. Łatwo mówi się o przeprowadzce gdy się jest bezdzietnym kawalerem w miarę młodym wieku, który dodatkowo nie mieszka w wybudowanym i wymarzonym przez siebie domu Dodam, że niektórzy z wymienionych niedawno pracę zmienili co w ogóle nie poprawiło ich warunków pracy. O pracowników ASDA bym się nie martwił, może ktoś straszyć ale do niczego nie dojdzie a jak dojdzie to otrzymają pracownicy sporo kasy na odchodne od firmy bądź po wygranej sprawie w sądzie. No niestety tak to nie działa. By zmienić umowę o pracę w UK na czas nieokreślony mysi być obustronna zgoda. Tutaj prawo jest po stronie pracowników i jest ono szybko egzekwowane przez sądy. Pisałem niedawno o bezpodstawnym zwolnieniu mojego kolegi z pracy, sprawa skończyła się w sądzie gdzie otrzymał spore odszkodowanie. Anglii faktycznie daleko do raju, szczególnie obecnie ale tym bardziej Polsce do niego daleko.
 3. Żużu77 a odwiedziłeś Yeuopa? Apropo QS myślę, że niektórzy nieumiejętnie z niego korzystali dlatego stąd te naprawy skrzyń. Ja nie mam z nim problemów i przy dynamicznej jeździe świetnie wspiera zmianę biegów w górę i w dół. Tak w ramach humoru. Od Stonehenge bardziej interesująca jest farma świń, która jest nieopodal
 4. Nie każdy mieszka w Warszawie i może przebierać w ofertach pracy, poza tym niektórzy są dodatkowo specjalistami w wąskich dziedzinach. W odpowiedzi na zmiany kontraktów dla pracowników ASDA: https://dziennikbaltycki.pl/strajk-w-biedronce-2019-szykuje-sie-ogolnopolski-protest-wsrod-pracownikow-trwa-zbiorka-podpisow-w-tej-sprawie/ar/13864762 Klaudiusz to na jakiej podstawie Ty wyrabiasz swoją opinię?
 5. Zaraz tam utwierdzają, poprostu tylko przekonują, że to co wy wypisujecie mija się delikatnie z prawdą Kilka przykładów na szybko. Rozmowa z panią sprzedającą pamiątki na straganie w Łebie. Pracuje po naście godzin dziennie bez żadnej przerwy, nie ma czasu na nic po pracy a płacą jej całe 10 zł na godzinę. Sytuacja w McDonaldzie, pracownik mnie przeprasza, że popełnił błąd ale prosi o zrozumienie bo już któryś dzień z kolei pracuje po 12h, czas urlopów i nie ma ludzi do pracy. Kolega, kierownik firmy transportowej, w dzień wolny od pracy pracował tylko do 13. Kolejny na stanowisku, na urlopie był już w pracy kilka razy, co chwila do niego z firmy dzwonią, już mu się niedobrze robi, jak pomyśli, że urlop mu się kończy i musi wracać do pracy. Inna osoba też na urlopie będąc musiała wpaść do pracy na kilka godzin, telefony od szefa co chwila i praca na urlopie w domu przy kompie. Kolejna w nocy pracuje na produkcji za najniższą krajową a przed pracą dorabia jeszcze w innym miejscu 4h dziennie. Rozmawiałem z dwoma kolegami, którzy prowadzą spore biznesy, jeden wrócił z Holandii po wielu latach. Obaj mówili, że prowadzenie firmy w Polsce do dziki zachód. Nikt nie wywiązuje się z terminów, nie płaci faktur na czas itp. I to jest ten dobrobyt się pytam? W Polsce jak zarabiasz więcej to jesteś niewolnikiem firmy, jak zarabiasz mniej to i tak musisz szukać innego zarobku by jakoś godnie żyć. Sytuacja na drogach to już zupełna porażka, nie miałem dnia bez conajmniej kilku sytuacji, które były rażącymi wykroczeniami ze strony innych kierowców, wyprzedzanie na ciągłej, na trzeciego to standard. Drogi poza tymi nowymi, też pozostawiają sporo do życzenia. Ceny coraz wyższe ( http://next.gazeta.pl/next/7,151003,25100964,ceny-w-polsce-rosna-dwa-razy-szybciej-niz-srednio-w-unii.amp ) chamstwo jak było tak jest. Czyli ogólnie ja widzę to co było 10 lat temu bez większej, widocznej poprawy. Muszę jednak przyznać, że miałem pomimo wszystko udany urlop
 6. Właśnie wróciłem wczoraj z Polski i mam podobne wątpliwości po tym co widziałem i słyszałem.
 7. W starszym modelu to faktycznie skrzynia chodziła tak sobie, ale w LC działa precyzyjnie, cicho, szybko i ogólnie świetnie. Cieszę się również z quickshiftera, który fajnie wspomaga zmianę biegów. Nie muszę się już martwić czy zębów nie połamię, gdy przebijam biegi bez sprzęgła.
 8. Ale za to często drogi kręte i wąskie poza autostradami.
 9. Jeśli chodzi o kasę, to najlepiej by na tym wyszedł Gdyby chciał to około 3000-3500 £ na miesiąc by zarobił bez problemu. Wracając do tematu. Kuba poszukaj odpowiedzi na forach lokalnej polskiej społeczności w tych miejscach, które cię interesują. Ja za Niemcami nie przepadam ale chyba bym wybrał tą ofertę, ponieważ oferuje ona pewniejszy, łatwiejszy start i dobre pieniądze za rozsądną ilość godzin.
 10. 100 000 w 4 lata? Nie przy dzisiejszej modzie wożenia GSów na przyczepkach To co żużu77, twoją następna maszyną będzie R100 z lat 80 czy współczesne RT?
 11. Przecież nigdzie nie napisałem, że nie rozdają, napisałem, że rozdawanie to zła droga, czego przykładem jest UK.
 12. Z doświadczenia, którego nabyłem obserwując jak to działa w UK, mogę stwierdzić, że rozdawanie jak leci, pieniędzy podatników to nie jest rozwiązanie. Lepiej zwiększyć pensje, kwotę wolną od podatku, znieść podatek dochodowy z rent i emerytur. A dawać tylko tym, którzy nie są w stanie bądź nie mają możliwości pracować.
 13. Z tego co się orientuję, egzemplarze po 2013-14 są mniej awaryjne.
×
×
 • Create New...