Jump to content

Januszm

Forumowicze
 • Content Count

  5,878
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Everything posted by Januszm

 1. Trochę specjalnie popłynąłem
 2. Przepraszam Buber ale czy stwierdzenie, że dzisiejsze pokolenie, to dość często są mięczaki, poparte obserwacją zmiany zachowań społecznych jest okazaniem braku szacunku? Czy na siłę mamy być tolerancyjni, poklaskiwać, poklepywać i broń boże nie krytykować czegoś co nam się nie podoba, jest dla nas nie do przyjęcia? Ja jestem tolerancyjny wobec innych ale ta tolerancja, przyzwolenie na wszystko w krajach UE posunęła się za daleko. Dzięki tej tolerancji, przyzwoleniu, żyjemy obecnie w społeczeństwie otyłych, leniwych i w dodatku roszczeniowych dewiantów, którzy coraz częściej, wyglądają jak brudnopisy albo chodzące strachy na wróble, tylko po to by się wyróżnić
 3. To chyba ciot obecnie jest więcej w społeczeństwie, aniżeli było w poprzednim pokoleniu
 4. No nie do końca bez sensu. Młodsze pokolenie jest bardziej zniewieściałe i miększe, już nawet duża część moich rówieśników zalicza się do kręgu zniewieściałych Bardzo dobrze obrazują to sztuki walki i ich treningi. Kiedyś na treningach Karate, obijanie, sparingi bez ochraniaczy, pompki na kościach i inne sprawiające ból ćwiczenia to była codzienność, tak samo w innych stylach walki. Dziś treningi sztuk walki dla mas są lżejsze, sprawiają mniej bólu i wymagają mniej wysiłku, nawet czasy trwania treningów skrócono i często zamiast 2 - 1,5 godziny, treningi trwają godzinę. Tak jest bo dziś ludzie nie chcą ciężko trenować, tylko chcą zdobywać pasy i móc się nimi chwalić i gdyby trening był prowadzony według starej szkoły, to nieliczni by na niego przychodzili. Tak samo w pracy sytuacja wygląda, młodzi ludzie nie potrafią zmusić się do wydajnej, cięższej pracy bo po prostu jest ona dla nich za ciężka.
 5. Tego to jeszcze nie wiem
 6. Udało ci się coś ugrać? Jest to w UK karalne? Dałem sobie spokój, samochód był tani a ja i tak na nim nie straciłem. Żeby nie było, kupujący ode mnie, wiedział o cofniętym przebiegu. Oczywiście, że nie tylko ale to był taki przytyk do Michoa. prawdą jednak jest, że rodowici Anglicy zazwyczaj nie kręcą liczników, bo boją się konsekwencji. Zazwyczaj to sprawka emigrantów z różnych krajów. Droższe pojazdy warto jest kupować w komisach z używanymi pojazdami, tam jest dużo pewniej, często z gwarancją i łatwiej później wywalczyć swoje, gdyby coś było nie tak.
 7. Przecież na wyspach też są Polacy Sam kiedyś pierwszy samochód kupiłem od Polaków, nie wiedziałem jeszcze wtedy, że można sprawdzić historię MOT. Okazało się, że cofnęli przebieg.
 8. Ktoś równie dobrze kręcił licznik. Diagnosta tylko wpisuje stan licznika na dany dzień przeglądu.
 9. Już nie raz pisałem, napiszę jeszcze raz. W PL żyłem nie 3 miesiące a 30 lat, kierowcą w polskich firmach też byłem dłużej aniżeli 3 miesiące. Poza tym mam rodzinę, kolegów w Polsce, pracujących również w transporcie jako kierowcy i nie tylko, a ty masz rodzinę, kolegów Anglików w UK? Czytam, oglądam polskie wiadomości, utrzymuję kontakt z ludźmi w Polsce a TY? Ile razy w roku i jak długo bywasz w UK? Gdzie byłeś i co widziałeś w UK poza miejscem pracy, sklepem Tesco i materacem w wynajętym pokoju?
 10. Michoa był raptem chwilę w UK, nic poza pracą nie widział ale teraz już wszystko o UK wie Oczywiście, że jest gdzie zapie..., poza tym jest mnóstwo dróg do jazdy poza asfaltami gdzie można się legalnie wyszaleć w terenie.
 11. Ja pamiętam doskonale, pamiętam też co w mojej pierwszej wakacyjnej ale prawdziwej pracy, powiedział stary fachowiec pod którego "rządami" pracowałem: "Młody zwolnij, usiądź sobie, taką robotę to trzeba szanować"
 12. Nie wiedziałem, że po Polsce jeżdżą same pojazdy wolnobieżne
 13. https://www.auto-swiat.pl/porady/eksploatacja/pobocze-drogi/mf8rv99.amp
 14. Wiesz, że to jest nielegalne i grozi mandatem?
 15. Gdzie zjedzie? Na pobocze?
 16. By zrozumieć pośpiech kierowców ciężarówek na polskich drogach, trzeba być kierowcą ciężarówki
 17. Tego nie jestem pewny, nasi rówieśnicy właśnie jeszcze dosyć często godzą się na ciężką pracę za małe wynagrodzenie.
 18. Proszę Cię tylko o jedno, nie zabieraj tylko nigdy pasażerki jak już kupisz to moto. Dziś widziałem na autostradzie Z1000, kierowca i pasażerka wyglądali na nim razem jak muchy podczas kopulacji
 19. Też mam długi weekend wolny ale czasami trzeba popracować w weekend w moim fachu, bo inaczej nie będziesz miał co kupić do jedzenia
 20. Ja jeżdżę zgodnie z przepisami i w tym jest problem Poza tym wy jeżdżący po Polsce na co dzień jesteście przyzwyczajeni do tej patologii na drogach, ja już się odzwyczaiłem.
 21. "Polskim" autem też jeździłem. Tak na serio, to co przeżyłem na jednopasmowych drogach nr 22, E77 i 42 i kilku gorszej kategorii to wystarczy mi na rok Dobrze, że łysy jestem bo inaczej to cały bym osiwiał
 22. Przy takim wzroście już nie kupuje się tego co się podoba, tylko to co na nas pasuje
 23. No i co z tego? Ja już ponad 9 lat i jeszcze nie słyszałem, nawet gdyby, to wolę to usłyszeć aniżeli np. od rodaka we własnej ojczyźnie, doznać dużo większych nieprzyjemności, być przez niego zabitym na drodze itp.
 24. 1. Wielu przecenia swoje umiejętności. 2. Myślą, że się uda
×
×
 • Create New...