Skocz do zawartości

Naciąg łańcucha


Leon84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie chodziło mi głównie o nakrętkę na osi (w instrukcji moment 120 Nm, za to na śrubie regulacyjnej 16Nm). Bezpiecznie jest podchodzić do dokręcania jej, bez takiego klucza? Chyba jak dokręcę za mocno, to nic się nie stanie?

Edytowane przez Mizc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ustawienie prawidłowego luzu łańcucha to nie taka prosta sprawa" - Panie Dudek niedługo to będziesz pisać, że zrobienie kanapki to nie taka prosta sprawa :-) i potrzebny do tego kucharz... Hipokryzja i nic więcej!

Te forum jest po to żeby pomagać bezinteresownie, a nie śmiać się z błędów innych i zacierać ręce na pieniądze gdy przez czyjąś niefrasobliwość szykuje się robota na której nieźle zarobisz.

 

Przez takie gadanie na zlotach mam niezły ubaw. Cytat:

- Ale masz luźny łańcuch

- Luzik, w poniedziałek zajadę do warsztatu to mi naciągną i nasmarują za 50zł

- a nie można tego zrobić samemu?

- nie no co ty! To trzeba umieć, mieć odpowiednie narzędzia i się znać...

Jak usłyszałem te ostatnie zdanie to parsknąłem śmiechem i chichotałem z kwadrans. Trzeba się znać hehehe

 

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodziło mi głównie o nakrętkę na osi (w instrukcji moment 120 Nm, za to na śrubie regulacyjnej 16Nm). Bezpiecznie jest podchodzić do dokręcania jej, bez takiego klucza? Chyba jak dokręcę za mocno, to nic się nie stanie?

jak nie masz takiego klucza a chcesz to prawidłowo dokrecić to podjedź motocyklem do jakiegos lepszego zakładu nawet wulkanizacyjnego. Powinni miec taki klucz do dokrecania kół i bez problemu Ci dokreca z wlasciwym momentem.

http://ducatisti.pl/ PORTAL POŚWIĘCONY MARCE DUCATI
http://motomaniax.pl/ jedyny 100% serwis ducati w warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodziło mi głównie o nakrętkę na osi (w instrukcji moment 120 Nm, za to na śrubie regulacyjnej 16Nm). Bezpiecznie jest podchodzić do dokręcania jej, bez takiego klucza? Chyba jak dokręcę za mocno, to nic się nie stanie?

A co ma się stać? Przecież wahacz nie pęknie. Dokręć tyle żebyś poczuł zdecydowany opór i jazda.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli dokręcisz zbyt mocno nakrętke osi wahacza to dużo szybciej skończysz łożyska w kole.

nie łożyska, gdysz skrecajac oske sciska sie jedynie bieznie wewnętrzne, pomiedzy którymi jest tuleja dystansowa. Chodzi o połaczenie śrubowe jakim jest gwint na osi i w nakrętce. ma swoja wytrzymałość, a przy określonym momencie ma największą "sprawność". tak samo szkodliwe jest za słabe skrecenie jak za mocne, chociaz efekty sa inne.

Edytowane przez theodor.

http://ducatisti.pl/ PORTAL POŚWIĘCONY MARCE DUCATI
http://motomaniax.pl/ jedyny 100% serwis ducati w warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam wszystkich, zmieniłem napęd w swoim gsx 550 na RK 530 oringowy 112 ogniw i zębatki JT 14/46, (czyli jak w serwisówce napisane) po założeniu i naciągnięciu kończy się skala naciągu, na 10 kresek naciętych na wachaczu wskaźnik jest już na 7 kresce, czy tak ma być, bo rozmiar zestawu jest dobrze dobrany,dodam, że wszystko mam seryjnewachacz itd, poradźcie coś, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, sprawa załatwiona, wyciołem ogniwo w sumie dwa bo zewnętrzne i wewnętrzne, i wszystko gra, a stary łańcuch miał 112 ogniw tak jak ten i był juz na końcu skali naciągu jak kupiłem moto więc nie wiem jak było gdy go zakładano, marki "Vaz'' wyciągnoł się szybko, dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

W Twoim motocyklu producent przewiduje łańcuch 112 ogniw. Jeśli taki nie pasuje, i musisz go skracać, coś jest wyrażnie nie tak. Sugeruję ustalić powód, a nie podpierać się tanimi metodami w stylu skracania łańcucha.

pzdr

 

PS, może jeszcze sprawdź przełożenia zębatek, powinieneś mieć 14/46 aby łańcuch 112 ogniw wszedł na wymiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...