Skocz do zawartości

Naciąg łańcucha


Leon84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

witam znowu

 

czy ktoś może mi podpowiedzieć jak mam się przygotować by przesunąć tylne koło by naciągnąć troszkę łańcuch? DID był wymieniany razem z łańcuchem w zeszłym sezonie przez poprzedniego właściciela ale łańcuch wisi około 3 cm

 

dziękuję za wszystkie porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Administrator

Nie straszcie go tak... Niech najpierw ściągnie pokrywę wałka zdawczego i sprawdzi w jakim stanie jest sama przednia zębatka, jej mocowanie itd... Może ząb któryś pękł i łańcuch przeskakuje, albo cóś?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie straszcie go tak... Niech najpierw ściągnie pokrywę wałka zdawczego i sprawdzi w jakim stanie jest sama przednia zębatka, jej mocowanie itd... Może ząb któryś pękł i łańcuch przeskakuje, albo cóś?

pzdr

 

Już sprawdziłem, tryb cały. Więc zapowiada się jakaś masakra finansowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra dla bezrobotnego a dla Ciebie tylko nauczka za kilka złotych.

Ustawienie prawidłowego luzu łańcucha to nie taka prosta sprawa i niewielu potrafi to dobrze wykonać mimo twierdzenia, że Polak potrafi :biggrin:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra dla bezrobotnego a dla Ciebie tylko nauczka za kilka złotych.

Ustawienie prawidłowego luzu łańcucha to nie taka prosta sprawa i niewielu potrafi to dobrze wykonać mimo twierdzenia, że Polak potrafi :biggrin:

 

No i jest gorzej niż myślałem, bo robocizna to ok 1000 zeta plus łożyska 440 zeta.

Nie wiem, czy coś jeszcze do tego nie dojdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest gorzej niż myślałem, bo robocizna to ok 1000 zeta plus łożyska 440 zeta.

Nie wiem, czy coś jeszcze do tego nie dojdzie...

 

Zapomniałeś doliczyć do tego nowy oryginalny uszczelniacz wałka zdawczego.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 1500 to masz silnik w super stanie do fazera bez osprzętu! swojego na częsci za 1000 to puścisz na szybko, więc nie płacz-nie jest źle!

 

Nie na nowy to się raczej nie zdecyduję, bo mój ma przejechane 18 tyś. i jest bez zarzutów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie!

klucz dynamometryczny słuzy do dokręcania połaczeń śrubowych z określonym momentem. Naciąg łańcucha ustala sie poprzez okreslony zwis w połowie długosci. Klucz dynamometryczny moze sie przydać w tej sytuacji jedynie do dokrecenia nakrędki osi.

http://ducatisti.pl/ PORTAL POŚWIĘCONY MARCE DUCATI
http://motomaniax.pl/ jedyny 100% serwis ducati w warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...