Jump to content

Piotr Dudek

Błękitny Szlak
 • Posts

  9965
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Piotr Dudek

 1. Jeżeli nie dasz rady wymienić świec to wymień silnik :biggrin:
 2. Motocykle Hondy z tamtego okresu tak miały aby nie odjechać z otwartą kosą, po postawieniu motocykla do pionu podstawka boczna dosyć energicznie się zamyka.
 3. w/g mnie tekst naiwny i typowo prowokacyjny -
 4. Adapter pod filtr oleju służy do podłączenia dodatkowej chłodnicy oleju a smarowanie rozrządu należy wyprowadzić z czujnika ciśnienia oleju nie zapominając o dławiku w tym układzie aby nie spadło ciśnienie w magistrali smarowania.
 5. Skóra jako uszczelka w gaźniku nie da rady bo pod strumieniem powietrza będzie wysychać i kurczyć się , co innego w skrzyni biegów, przekładni kątowej gdzie z jednej strony ma kontakt z olejem od którego puchnie
 6. a skąd wiesz ? porównywałeś fazy rozrządu silnik gaźnikowego o wtryskowego ? a może porównywałeś koła magnesowe obu wersji silników ? janosikkk napisał "rzeźba" a ja dopiszę "w gównie"
 7. NA PEWNO w tym modelu nie da się regulować ani tym bardziej przestawiać zapłonu
 8. Sprawę komplikuje rodzaj płytek ponieważ w tym silniku są tzw. "berety" i amator polegnie na takiej regulacji.
 9. nawet oryginalne filtry K&N nie pomogą tym gaźnikom ale i na to są sposoby np.: gaźniki mechaniczne Mikuni na płaskich przepustnicach TMR40-D16
 10. na każdą lagę 320ccm a jeżeli lagi nie ciekną to zostaw oryginalne uszczelniacze
 11. Naprawa poprzez cynowanie jest trwała i nie pęka po upływie kilku miesięcy
 12. W silniku Jawy TS jest kilka łożysk igiełkowych
 13. Wystarczy pogrzebać w necie na temat likwidacji kop."Kazimierz Juliusz" w Sosnowcu z powodu zadłużenia mimo sporego wydobycia. W ciągu kilku dni wyszły straszne przekręty i przyjechał prokurator. Zginęła cała kasa zapomogowo-pożyczkowa, holding sprowadzał tani sowiecki węgiel na kopalnię i mieszał a potem go sprzedawał, minęło kilka tygodni i cisza a odwołany za niegospodarność prezes na drugi dzień już pracował na innym stanowisku za kasę o której możecie pomarzyć. I nastała cisza po burzliwym strajku.
 14. będzie miał wadę prawną bo sprowadzający nie załatwił formalności
 15. olej motocyklowy 10W40 a w sprawie luzów szukaj manuala w necie, to bardzo skomplikowany silnik
 16. teraz sprawdź w internecie ile niemiecki rząd dopłaca do swojego górnictwa
 17. a chociaż jeden jest autentyczny ? :biggrin: :biggrin:
 18. Już to widzę jak ich gnasz w rurkach z tęczową opaską :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: Ty nie masz pojęcia jak wygląda praca pod ziemią, ja pamiętam jak wydobywano w tym kraju 200.000.000 ton węgla i przywożono autobusami z Twojgo regionu chętnych do pracy w kopalni autobusami a po pierwszej wypłacie wracali furmankami do domu :biggrin: :biggrin:
×
×
 • Create New...