Skocz do zawartości

Ural M63


ventura
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

daszek jak daszek, ale gdzie taka szmaje można kupic?

A kolego Ventura, ty sie nie przejmuj bo mój gural to jeszcze wiekszy zlepek:-)

 

Jeśli i chodzi o kupno ramki z daszkiem to wala się u mnie parę sztuk po garażu,oczywiście do małej renowacji.

A jeśli chodzi o wkład lampy do Żuka itp. to myślę że w Kluczborku jest jakiś sklep motoryzacyjny( pewno nie jeden) w którym ten gadżet dostaniesz, Łask jest mniejszy i nie ma z tym problemu, ostatnio nawet gostek sprowadzał dla mnie wkład do Żuka na zwykłą żarówkę bo potrzebowałem do siebie na 6V ,a w sklepie miał tylko halogeny. :icon_twisted: :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkład reflektora pod H4 da się zaadaptować z ETZ-ki (i też nie jest drogi, a można do dostać praktycznie wszędzie). Miałem taki w K-650, dał się zamocować bez problemu. Montowałem w niego H4 na 6V, i świeciło bardzo dobrze (a i "prądownica" dawała sobie z tym radę);

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj nowy wkład od żuka, to samo co w starze, na żarówki H4 i zwykłe za 26 zeta. Faktycznie przeszkazają tylko mocowania i bardziej wystaje od oryginału ale gruba uszczelka pod szkło załatwi kwestie wybałuszonego slepia . Dekiel od prądnicy przyśle mi kolega z forum "HIUS" któremu należy się big flaszka za nieodzowną pomoc - są jeszcze tacy wyrażający się bez uszczypliwych uwag :icon_razz: ( granat :flesje: ).

A tak na marginesie, dorabiał ktoś może laski popychaczy ? Na obecnym etapie robie nową instalacje i biore się za kosz i silnik. Znalazłem dobrego majstra, który robił szlify itp 40 lat a teraz dorabia na emeryturze. Tak więc jeśli ktoś ma tańszego i bardzo dobrego to słucham ale ten facio robi szlif wału za 190 zeta - więc drugie tyle zostaje w kieszeni.

Edytowane przez ventura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj nowy wkład od żuka, to samo co w starze, na żarówki H4 i zwykłe za 26 zeta. Faktycznie przeszkazają tylko mocowania i bardziej wystaje od oryginału ale gruba uszczelka pod szkło załatwi kwestie wybałuszonego slepia .

Po wsadzeniu wkładu od Żuka z zastosowaniem grubszej uszczelki, sprawdź czy czasem klosz nie będzie zwierał styków w stacyjce (i to tych prądowych, doprowadzających napięcie do instalacji). W lampie od M72 tak właśnie się działo, bo Żukowski wkład ma bardziej wypukły profil odblaśnika. W lampie Uralowskiej możliwe, że taka przypadłość nie wystąpi, bo jest dłuższa, ale lepiej wiedzieć co się może zdarzyć. :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ventura, mowisz zapewne o panu H. Lubinskim z ilawy z Rolnej-powiem ci ze motocykle naprawiam juz jakies 12-13 lat i odkad znalazlem tego czlowieka to nie spotkalem jeszcze lepszego fachowca od szlifow cylindrow i regenerecji walow korbowych. Naprawde mozesz z zamknietymi oczyma poswiecic mu swoje czesci, facet robi nawet dla ludzi z wybrzeza bo tam nie ma lepszego fachowca, ma tez dobre ceny dlatego naprawde go polecam, moj wal w Uralu robil w roku 2002 i do dzis nim jezdze z przebiegiem ok 40 000 km od remontu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wsadzeniu wkładu od Żuka z zastosowaniem grubszej uszczelki, sprawdź czy czasem klosz nie będzie zwierał styków w stacyjce (i to tych prądowych, doprowadzających napięcie do instalacji). W lampie od M72 tak właśnie się działo, bo Żukowski wkład ma bardziej wypukły profil odblaśnika. W lampie Uralowskiej możliwe, że taka przypadłość nie wystąpi, bo jest dłuższa, ale lepiej wiedzieć co się może zdarzyć. :icon_twisted:

 

Właśnie dzisiaj wysłałem wydłubane szkła od cudaka do Wiekiczki firma ,,WESEM''

w Wieliczce mają mi obsadzić w nowym odbłyśniku.

Wystarczy kliknąć REFLEKTORY WIELICZKA i jesy cała gama już gotowych

jak niemasz szkła ruskiego to najbardziej zbliżone jest

SKODA 105

IKARUS

Są prawie płaskie zawsze można zamówić same odbłyśniki bo nie za bardzo się zgadzają wklejać ruskie szkła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ventura, mowisz zapewne o panu H. Lubinskim z ilawy z Rolnej-powiem ci ze motocykle naprawiam juz jakies 12-13 lat i odkad znalazlem tego czlowieka to nie spotkalem jeszcze lepszego fachowca od szlifow cylindrow i regenerecji walow korbowych. Naprawde mozesz z zamknietymi oczyma poswiecic mu swoje czesci, facet robi nawet dla ludzi z wybrzeza bo tam nie ma lepszego fachowca, ma tez dobre ceny dlatego naprawde go polecam, moj wal w Uralu robil w roku 2002 i do dzis nim jezdze z przebiegiem ok 40 000 km od remontu

 

Dokładnie. Wiem wiem, bo za dawnych czasów woziło mu się gary od mz jak jeszcze miał inną siedzibe i chodziły jak złoto dlatego wał do regeneracji dam jemu, podobnie jak i szlify garów bo chłop ma talent i precyzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..żeby było do czego lampe przyłapać :buttrock:

Bez obaw. Jakiej lampki byś nie wymyślił to kombinacja otworów wykonanych przez poprzedniego właściciela zawsze się jakaś znajdzie. Tak jak popatrzyłem to chyba zmieniał koncepcję jej mocowania kilka razy dziennie..

http://img300.imageshack.us/my.php?image=obraz004dy7.jpg

i tu

http://img391.imageshack.us/my.php?image=obraz003st8.jpg

Do urala to co zostało z blach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...