Skocz do zawartości

Ural M63


ventura
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ponawiam jeszcze raz tą istotną sprawe głowic. A poza tym. Stosowaliście w Uralcu tłoki od Malucha? Jeżeli w uralu był 3 szlif to z 3 szlifu od malucha tłok się nada czy już będzie za mały?Co do luzu na tulejce dźwigienki zaworowej to podobno wynosi 0.082 a właściwy wymiar tuleji 15-15,2 mm.

Zakłada sie tłoki od cienkiego nie od malca. A i tak maja inne swożnie wiec wał do walarza. Jeśli jestes przekonany do tego ze wał jest w świetnej kondycji i boisz sie rozbierać, to tłoki do strucla mozesz nabyć w Almocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakłada sie tłoki od cienkiego nie od malca. A i tak maja inne swożnie wiec wał do walarza. Jeśli jestes przekonany do tego ze wał jest w świetnej kondycji i boisz sie rozbierać, to tłoki do strucla mozesz nabyć w Almocie.

 

Cały silnik mam w proszku bo widać że swoje przeżył dlatego wszystkie chwyty dozwolone. Tak pytam o inne tłoki ,bo ostatnio zgadałem się z facetem który w M67 miał tłoki od malucha i bardzo sprawe zachwalał, podobno nawet grama oleju nie wziął na tym zestawie. Tłoki od uralca można śmiało kupić, nie ma problemu ale jeżeli jest możliwość ulepszenia to myśle że tak zrobie i wkomponuje tam zestaw od cc700.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oryginalnych glowicach starego typu tam zamiast tych nakretek powinny byc stalowe tulejki ktore sa wpuszczone w glowice. Chetnie bym Ci zrobil zdjecie oryginalnej glowicy, tylko troche zaniemoglem i nie mam jak.

Z oryginalnymi laskami nie ma problemu - takze nie widze sensu aby dorabiac inne.

PS. Z tego co mi sie przypomina to byly klawiatury starego i nowego typu. Byc moze klawiatura nowego typu zdala by tu egzamin - nie pamietam dokladnie czym sie one roznily (ale chyba wysokoscia ?) - moze ktos wie dokladnie ? Najlepiej zadzwon do jakiegos handlarza od ruskich czesci i zapytaj ...

 

Jak się kolega wypowiedział to w uralu są dwie różne klawiatury

starego typu czyli niskie

nowego typu wysokie

mam nadzieję iż się nie myle

 

Cały silnik mam w proszku bo widać że swoje przeżył dlatego wszystkie chwyty dozwolone. Tak pytam o inne tłoki ,bo ostatnio zgadałem się z facetem który w M67 miał tłoki od malucha i bardzo sprawe zachwalał, podobno nawet grama oleju nie wziął na tym zestawie. Tłoki od uralca można śmiało kupić, nie ma problemu ale jeżeli jest możliwość ulepszenia to myśle że tak zrobie i wkomponuje tam zestaw od cc700.

 

Chyba nie wato zmieniać coś na siłę ja kupiłem tłoki anodowane [utwardzane] w al-mocie i wyglądają imponująco, kilku znajomych twierdzi że są super niewiem jak pierścienie ale te można zamówić w Poznaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"

ja mam zrobiony rozwiert w moim m63 na cc700 i chodzi calkiem niezle. Nakulane na tym mam ok 15kkm.

"

A udało ci się to zrobić bez tulejowania cylindrów? Bo ciekawi mnie czy ścianki nie będą za cienke. Jakiego rozmiaru tłoki założyłeś, bo z tego co znalazłem nominalne zaczynają się od rozmiaru 79,91 a potem to już 80mm i więcej. A poza tym jak już dopasuje się sworzeń to z resztą nie ma problemu, nie trzeba nic podpiłowywać itp?

Edytowane przez ventura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji pokaże wam co wyszło z mojej ramy. Po rozbiórce okazało się że dwie dolne rury ramy były spawane przez kacapów zaraz pod dolną półką, tak więc warto dokładnie oblukać sprawe przy zakupie, bo taki sprzęt napewno tam nie służył do niedzielnych pikników. Zeszfifowałem te kołnierze i dorobiłem do ramy wzmocnienie, może komuś się to nie spodoba, ale z mojego technicznego punktu widzenia to jest trafiona ingerencja.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...75ba2ed41d.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmocnienia spoko. Ale dlaczego pomalowales rame najgorszym z mozliwych podkladow czyli czyms w stylu Unikora? Tego na dobra sprawe nie trzyma sie zaden lakier-lekkie pukniecie i odpada

 

To nie Unikor tylko normalny podkład akrylowy w dodatku szkopskiej produkcji. Zawsze używałem takich podkładów, tyle że w różnych kolorach i jak narazie nikt nie przyjechał z reklamacją :bigrazz: Może robi złudne wrażenie bo zdjęcie jest z telefonu.

 

Może mi ktoś naświetlić sprawe odnośnie tylnego dyfra? Rozkręciłem obudowe i posypały się z tamtąd igiełki od łożyska. I teraz po pierwsze nie wiem gdzie to ma być spowrotem włożone a po drugie jak zdjąć duży wieniec zębaty, jest tylko wciśniety czy inna bajka?

Edytowane przez ventura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli tak to zwracam honor-faktycznie zmylil mnie kolor, nie pomyslalem ze inny podklad moze byc tez w tym kolorze;) Ja tez uzywam szwabskiego akrylowego firmy HS Multi Fuller i jestem bardzo zadowolony.

Co do dyfra-igielki podczas montazu przyklejasz smarem stalym do biezni na zabieraku-przyjrzyj sie, widac ja. A kolo talerzowe jest przykrecone do zabieraka 8-mioma srubami M8 i calosc z lozyskiem wcisnieta na tuleje w pokrywie dyfra.. Najlepiej sciagnij sobie katalog czesci, tam widac co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani tak, ani tak. Tam sa klasyczne silent-bloki czyli tuleja stalowa zwulkanizowana z guma. Guma nie obraca sie wzgledem wahacza, tuleja stalowa musi byc na tyle silnie scisnieta sruba zeby nie obracala sie wzgledem ramy. to pracuje na zasadzie "naciagania"gumy podczas obrotu. Takie rozwiazania sa rowniez w wahaczach samochodowych, trzeba podczas montazu czegos takiego zachowac zasade ze dociagamy sruby jak pojazd stoi juz na kolach zeby zawieszenie ugielo sie juz nieznacznie, w przeciwnym razie tuleja stalowa oderwie sie od gumy i bedzie po silentbloku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, naprawiasz ruska na "czuja"?Gratuluje pomysłu:-)ale pamietaj "gdy wszystkie sposoby zawioda -patrz w instrukcje"

 

Jakiego niby czuja? Gratulacje będe przyjmował po skończeniu. Mam ruską książke tyle że podają w niej 150/200 a na innej stronie znalazłem że niby po 100ml do każdej goleni. A jak masz polskie wydanie knigi to może podziel się i nie będzie niejasności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...