Skocz do zawartości

Ural M63


ventura
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

...siły tam działające nie były by tak istotne żeby martwic się tarciem o wymyśloną tylną pokrywkę ;)

Hmm.. w sumie to wymyslone sily, wymyslone przesuniecia na walku i wymyslona pokrywka w wymyslonym lozysku igielkowym.. ;) Lepiej skonczmy ta dyskusje bo idzie ona w niewiadomym kierunku;)

P.S. w takim razie walek opiera sie pewnie czolem o dno tulejki jesli nie o kolnierz, a co do wymiaru ktory rusek przewalil po pijaku to wiesz Hius, nawet jak wymiar jest w porzadku w roku 1968 to w 2009 moze byc nieco mniejszy chociazby przez kilkukrotny demontaz-montaz, chyba ze mowisz wylacznie o nowych walkach, choc z takimi to moze byc zupelnie roznie z wymiarami..

Edytowane przez cyborg78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie mechanizmu zmiany biegów, skrzynia bez wstecznego, M63. Wymieniłem conieco i teraz dla pewności, kto mi naświetli jak mam ustawić te ponacinane koło do którego wchodzi pręt z gitary od wybieraka biegów.Na zdjęciu zaznaczyłem położenie koła od 1 do 4 względem bolca. Dobrze jest to ustawione czy jak to ma być?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...be566cf165.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak wlasnie robilem na poczatku potem, sie wycwanilem i tuz po rozebraniu robilem fotke i zapiamietywalem jakie bylo ustawienie skrzyni w danym momencie to zawsze dzialalo :)

 

apropo ulepszania urala czy ktos probowal polskich walkow rozrzadu firmy Swiatek z

Bydgoszczy? A moze ktos jeszcze produkuje takie walki? Jesli cos slyszeliscie to prosze o info.

 

Czy te walki to kopia kacapskich tylko z lepszych materialow czy moze jest w nich cos poprawione.

 

I jeszcze jedno pytanie owa firma Swiatek ma w swoich zasobach walek Ural/M72. Czy walki do obu motocykli sa takie same?

 

Jesli to mozliwe to chcialbym rowniez zmienic pape oleju na jakas wydajniejsza - nie zebym nazekal ale jak juz robie remont i bylaby mozliwosc to czemu nie ;p

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wyglada dla rusow ale podejzewam ze podobnie, do samochodow i innych moto robia walki np. rozrzadu i jest jak najbardziej ok...

:icon_mrgreen:

Ta firma, zdaje się, produkuje tzw. "sportowe wałki rozrządu" do Kaszlaka. Brzmi banalnie, ale z obiegowych opinii użytkowników wynika, że owe wałki są bardzo fajnie wykonane. Podejrzewam, że w przypadku motocykli również nie odwalali fuszerki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy jeden wałek można regenerować i ta firma to robi. Kupmel dawał kiedyś tam wałek od dużego fiata do tuningu, wykonanie było dość przyzwoite ale akurat polskie sprzęty mieli obcykane. WIedzieli ile można przedłużyć poszczególne fazy rozrządu na wałku żeby zawory nie przydzwoniły po tłokach. Niestety zwiększona moc wiąże się ze spalaniem i żywotnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po waszych opiniach sadze ze mozna sprobowac. Czekam jeszcze tylko na odpowiedz apropo roznic walka Ural a M72 bo nie chce wtopic kasy. Zastanawiam sie rowniez czy polski elektroniczny zaplon bedzie dzialal rownie dobrze z tjuningowym walkiem do urala. W sensie krzywa zaplonow. Ponawiam pytanie czy ktos juz probowal takiej kombinacji czy bede pjonierem?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tej firmy z Bydgoszczy klienci oddaja tez walki rozrzadu z silnikow sam. ciezarowych do regeneracji. Nieraz praktycznie trzeba krzywki odtwarzac od podstaw ...

Swego czasu jeden czlowiek z mojego miasteczka mial dorabiany/ czy tez przerabiany walek rozrzadu w Uralu M67 na sportowy chyba w tej firmie.

To bylo dawno temu. Z tego co pamietam cos tam bylo jeszcze w silniku przerabiane, ale jakie efekty koncowe to Ci nie powiem - ogolnie motocykl jezdzil. Jedyne co widzialem to po poskladaniu wszystkiego do kupy to na poczatku moto w ogole powera nie mialo - mozliwe ze pozniejsze regulacje to poprawily.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o takie info mie chodzilo no to teraz to juz prawie pewne ze nei kupie tego walka no i jeszcze cena troche nieteges w porownaniu do oryginalu 450 standardowy walek a 550 tjuningowy chodz to akurat bylbym w stanie zniesc gdybym byl 100% pewien ze mi ta zmiana cos da. Pan prameti powiedzial rowniez ze do innego walka bede musial dostarczyc mu mape zaplonow wiec to dodatkowo mnie zniecheca.

ural_zgora: czy moglbys dowiedziec sie cos wiecej o przypadku "czlowieka z twojego miasteczka" mam jeszcze troche czasu zanim bede skladal silnik wiec moze zuczkisz troche nowego swiatla na sprawe walka. W szczegolnosci mnie interesuje jaki tam byl zaplon i jak sobie ow czlowiek poradzil z problemami o ktorych wspomniales

 

Pozdrawiam

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasciciel tego Urala to zdaje sie ze byly prezes "Bachus`a" - poszukaj w galerii takiego czarnego Urala z wozkiem - to wlasnie ten

 

http://www.bachus.zgora.pl/index.php

 

Jutro prawdopodobnie bede widzial sie z jednym kolega to moze uda mi sie zdobyc telefon.

Jezeli chodzi o zaplon to chyba byl zwykly. Z tego co pamietam to mial jeszcze patent na alternator z jakiegos skosnookiego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ma ktoś może jakieś części do skrzyni ze wstecznym? Dokładnie biega o koła zębate wstecznego.Te małe i te wielkie na wałku kopniaka. Tylko pewnie te duże na wałku to część nierozłączna z kołem stertera.

Edytowane przez ventura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na jakosc wykonania sprzetów sowieckich i rosyjskich to zastanawiam sie coraz czesciej czy po prostu taniej mimo pozornej drogosci nie bedzie zlecic dorobienie porzadnych kół, i spokój do konca zycia

 

O O tak tak też się zastanawiam ale na następny sezon zrobię po prostu całą nową skrzynię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...