Skocz do zawartości

Ural M63


ventura
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne pytanko. Montował ktoś w M63 czujnik ciśnienia oleju?

A po co ci w Uralu czujnik ciśnienia, skoro tam jest pompa (co prawda słaba) i odrzutniki? Wystarczy czyścić co pewien czas odrzutniki i zmieniać olej w terminie i problemów ze smarowaniem być nie powinno.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co na siłę przerabiać na 12V. Ja w swoim Uralu M-63 mam oryginał 6v i wszystko jest w pożądku (w k-750 tak samo i w Junaku również). Przeglądnąłem prądnicę wymiana szczotek regulacja regulatora i miodzio. Ładowanie ok. śwatła ok i po cholere kombinować. Trzeba tylko przerstrzegać kilka podstawowych zasad dotyczących prądnic w ogóle i regulatora mechanicznego nie cudować z żarówkami i nie ma bata musi chodzić. Chyba że oryginalną prądnicę i regulatora nie da się już naprawić to wtedy jest sens przearbiać a inaczej po co? Albo ktoś chce z motoru robić choinkę lub innego cudaka to jego wybór. Moje osobiste zdanie jest takie aby utrzymywać motor w miarę w oryginale, oczywiście w miarę rozsądku nie za wszelką cenę, bo co trzeba wymienić i dla lepszej niezwodności zmienić to trzeba, i tyle. Kiedyś w przypływie młodzieńczej fantazji gdzieś roku 1990 oryginalnego Junaka przerobiłem na jak to było w modzie czopera. Kilka lat temu jak znalazłem czas szukałem części aby przywrócić mu oryginalny wygląd. I zastanawiałem się co mi wtedy przed laty odbiło aby tak zeszpecić oryginalnego Janka i co więcej jak ta przeróbka mi się podobała. Cóż gusta się zmieniają, albo do czegoś się dojrzewa. Teraz jest prawie jak za swoich lat świetności jak opuszczał SFM w Szecinie i patrzenie na niego sprawia mi frajdę. I tak sam na sobie się przekonałem po prostu człowiek czasmi działa po wpływem chwili, taki już nasz ludzki gatunek. Jak to mawiają starsi ludzie jeden woli klamke od zachrysti a drugi córkę organisty - ja oczywiście należę do tych drugich, pod warunkiem, że jest tego warta. :cool: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w 100% procentach popieram WIETA, przecież nawet 6V instalacja jest wystarczająca i tak samo-problematyczna jak 12V. Ja u siebie zregenerowałem prądnice: szczotki nowe, łożysko, polutowałem kable solidnie, przewinięty został wirnik. Do tego zamówiłem sobie regulator z firmy Cyklo, robiony na zamówienie pod tą prądnice. Nie trzeba od razu szaleć na 6V też można jeździć.

 

Co ciekawe regler jest zrobiony na diodzie od dużego fiata (125)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez popieram. Przecież to że producenci odeszli od instalacji 6 to był tylko taki chwyt marketingowy żeby kolejne pojazdy sprzedać . Przyczynili sie do tego też magnaci naftowi którzy właśnie w ten sposób podnieśli sprzedaż paliw- wiadomo większe obciążenie dla silnika(prądnica) to większe spalanie. Nie dajmy sie temu spiskowi ;]

ventura- a Tobie poważnie. Takie przysłowie " Jak cię widzą ,tak cię nie rozjadą" Jeździsz japończykiem to wiesz co znaczą dobre światła :icon_mrgreen:.

"Ordzinalistom" zostaw jeżdżenie dookoła komina.

Edytowane przez prince
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyba kominiarzom:-) a propo przeróbek, ktos kiedys z modów podawał przepis jak zrobic silnik do wieprza zeby miał jakis sens, i podobno zajefajnie zaczał działac, tylko jakies kosmiczne koszty wyszły, to nie był czasem Pipcyk???

 

Zgadza sie o prosze, warto poczytac :http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=2584&hl=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granat wklei dokładnie link bo chciałbym poczytać:D

 

Princu zawodność 6V i 12V jest taka sama tylko lampeczki biedniutko świecą ale da się z tym jeździć i nie wpadajmy w paranoje.

 

Tylko że właśnie o to chodzi. Nie o spalanie i nie o paranoje tylko o to co nazywamy bezpieczeństwem. I o ile swoje mogę olać o tyle nie wolno tego robić innym użytkownikom dróg .

I tak nie kumam o co chodzi z tym linkiem do przerabiania dniepra . Po co on w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiemy sie, pipcyk sie uparł i w ramach doswiadczenia zrobił z pieca do wieprza cudo na którym spokojnie mozna jezdzic mimo ze jest to wieprz( i tu poleca kamienie od posiadaczy wieprzy) wywalił kupe kasy, przekonstruował wszystko i pokazał ze sie da! :biggrin: bo sie da, tylko......to ciagle bedzie wieprz, a mysle ze za kase która w to wpakował mozna kupic naprawde fajnego weterana:-) i chodzi mi o robienie wielu przeróbek na raz, mozna tylko po co? No własnie:-)Acha zeby widziec...sooory! jak to było jak diabeł strzygł kota???Aaaaa-duzo krzyku mało wełny:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...