Skocz do zawartości

Kaskowy ranking


Rekomendowane odpowiedzi

A czy ktos z was uzywa, badz mial jakiekolwiek doswiadczenei z Shoei Mathisse??

 

Nie jestem jakims doswiadczonym motocyklista ale ten kask mi sie podoba i dobrze sie w nim czuje ( przymierzalem w sklepie). Czy uwazacie ze to bedzie dobry zakup??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.uhma-bike.pl/akcesoria_szczegoly.php?id=11594 -> a co sadzicie o tym kasku? czy ktos mial juz z nim stycznosc lub go posiada? strasznie mi sie podoba ale jakos nie jestem przekonany do tej doczepianej szczeki, nie budzi u mnie duzego zaufania a w dziurze w ktorej mieszkam nie mam gdzie pomacac tego modelu :smile:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o całą resztę (a przede wszystkim wykonanie) - Shoei.

potwierdzam,miałem N60, AGV Demon Top Vent, mam Uvexa Wing III, a zakupiony niedawno Raid II bije wcześniejsze na głowę :banghead: musze sie tylko naumieć zapiecia D-lock :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam,miałem N60, AGV Demon Top Vent, mam Uvexa Wing III, a zakupiony niedawno Raid II bije wcześniejsze na głowę :banghead: musze sie tylko naumieć zapiecia D-lock :P

 

 

a po co ty odpinasz ten D-Lock masz tam taki czerowny pasek ciagniesz za nego wtedy pasek cały sie poluzowuje i trzymając obiema rekami za pasek scigasz kask i masz zdjęty. Zapinasz ciagnąc za czarny pasek!!!

 

w ogóle nie potrzeba rozpinać DD to założenia i ścigania kasku!!!!!!shoei pomyślał o wszystkim ale za to trzeba płacić

pzdr

 

 

PS. Jak ktoś cche kupić XR 1000 w MALOWANIU za 1500zł to mam zaje.. kontakt sam u niego kupowałem i jestem mega zadowolony CAMBER TC5 czeka na mnie!!!!:cool:

Edytowane przez tra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym podzielić się swoimi odczuciami z użytkowania kasków (a właściwie kasku NITRO). Mam 2 tej firmy, N900V oraz N1000V (tutaj 1000 nitro ).

Oba modele są prawie identyczne - mają wentylację podbródka, nawiew na czubek i tył głowy (przez spojler) oraz na czoło. Dodatkowo 1000 ma nawiewy na policzki. Co dziwne, 900 ma osłonę podbródka, czego nie ma 1000. Pozostałe elementy jak na stronie. Oczywiście wnętrze jest wypinane do prania, szybka jest łatwa do demontarzu no i można łatwo dokupić inną, w cenie około 150 zł. Podczas jazdy nie zauważyłem żadnych niepokojących objawów. Kask jest cichy, szczelny, szybka dobrze przylega do uszczelki, nie opada w czasie jazdy. Trochę głośniej robi się gdy otworzę nawiewy, ale to podejrzewam przypadłość większości kasków - w końcu powietrze też ma głos :) Przy większych prędkościach spojler spełnia swoją rolę, kask jest stabilny i głowa nie lata jak księgowy w dzień wypłaty :banghead: Niestety, firma nie wykazała sie jeśli chodzi o powłokę lakierniczą - nie jest zbyt trwała, zdarzyło mi się, że kask upadł i od razu pojawiło się kilka odprysków lakieru (właściwie było to kulnięcie się kasku po kamieniu ). Natomiast dobra wiadomość dla kogoś, kto miałby wątpliwą przyjemność przejechać kaskiem po jezdni (oczywiście nie mam na myśli uderzenia, bo wiadomo że kask po czymś takim to śmieć) i zanotuje pęknięcie spojlera - można go kupić za mniej więcej 180 zł (cena z połowy zeszłego roku bo sam go wymieniałem ale myślę, że teraz może być trochę taniej bo same kaski mniej kosztują) i oczywiście pod kolor malowania a jest tego trochę (ja mam niebieski - taki : http://www.puntomoto.com/default.html?target=p_1470.html&lang=it ://http://www.puntomoto.com/default.ht...0.html&lang=it i czerwony ) i wymienić odklejająć stary i przyklejając na jego miejsce nowy (spojler ma taśmy samoprzylepne, które naprawdę mocno trzymają więc uwaga przy przyklejaniu, bo jak chwyci to trudno już potem to przesunąć.

Mogę te kaski z czystym sumieniem polecić. Wyczytałem tutaj, że kilka osób ma niedobre doświadczenia ale ja tego nie mogę potwierdzić. Może to kwestia modelu. Acha, informacja na stronie motorlandu, że 1000 jest nawyższym modelem nie jest prawdziwa - są modele wyższe, na pewno 1200 a może i wyżej. Z tego co wiem, obecnie w Poznaniu można kupić je taniej niż na stronie motorlandu, importerem jest f-ma MOTOCYKLON z Polnej 20 - www.motocyklon.pl - dla zainteresowanych.

Mam nadzieję, że moje informacje trochę się przydadzą

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcę się dołączyć do tematu - też ostatnio zmieniałem kask i chciałem kupić jakiegoś porządnego integrala. Sporo kasków obejrzałem, zastanawiałem się nad AGV ,Shoei a w końcu kupiłem Lazera Fiber Pro. Najwyższy moedel, ze wszystkimi bajerami (szybka z pinlockeim łatwo demontowana bez narzędzi, wyjmowany środek, skorupa z włókien węglowych ) w wszystko to za mniej więcej połowę ceny Shoeia ( chociaż przyznaję,że malowania Shoeia są super), czyli cena 840 pln. A poza tym są tanie akcesoria, np.szybka przyciemniana za 100 złociszy. Już w tym kasku zrobiłem parę kilometrów i jak na razie same pozytywne wrażenia. Polecam jak najbardziej - tym bardziej,że pani ze sklepu z kaskami Lazer jest przemiła i profesjonalna ( a to rzadkość w niektórych miejscach) :)

Edytowane przez Jako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuje zakupić coś od jakiegoś czasu... Wczoraj wypatrzyłem AGVa X- Vent za 600 złociszy. Podobno jest to najwyższy model z Agv z zeszłego sezonu. Przeceniony jest z 2400 na 600. Czy jest to kask godny polecenia"? Prosze o wypowiedz ludzi którzy posiadają takowy lub posiadali. Podobno ma wszystko co jest mozliwe. Zastanawiam sie jeszcze nad AGV XQ-7 którego moge łyknąć za 550zł. Co polecacie? Czy moze mam sobie dać spokój z AGV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z was użytkuje kask BRAINCAP. Bardzo zależy mi na waszej opinii, recenzji. :P

 

Chodzi ci o coś takiego: http://www.streetfun.pl/sklep/images/kaski...-czarny-mat.jpg ??? Jeśli ci życie miłe to tego nie kupuj :banghead: To nawet homologacji nie ma żadnej - gorzej niż Tornado :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tez bym nie zaryzykowal. u nas jeden milosnik chamerykanskiego stajlu jezdzil w takim no i niefortunnie sie zlozylo ze mial spotkanie z dostawczym... tyle ze wlasna twaza :doh: troche se zorał.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie do sznownego grona forumowiczów :icon_mrgreen:

 

chcę kupić kask otwarty z szybą, jeżdżę przeważnie do 100-120 km/h, a wiekszość kilometrów nawijam po mieście, chciałbym żeby dało się do niego wmontować interkom. Co byście mi poradzili?

narazie o kasie nie dyskutujemy ale tysiaka nie chciałbym przekroczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • grizzli odpiął/ęła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...