Skocz do zawartości

Kaskowy ranking


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chcialbym dowiedziec sie czegos na temat Airoh Tyger, gdyz przymiezam sie do kupna kasku na enduro i do miasta. Wyglada iz kupujac go upieklbym dwie pieczenie za jednym razem. Moze ktos wie jak (i czy?)wchodza do niego gogle? i jak z jego glosnoscia, ewentalnie parowaniem???

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Tyger'a to paruje mniej niż integral bez antyfoga ponieważ ma duży odstęp od ust do szyby więc ciężko jest go zachuchać niestety jest troszke głośny ale na poziomie większości kasków endugo. A Żeby jeździć w tym kasku na typowe enduro w goglach trzeba chyba zdjąć szybke podejrzewam że po większych wertepach mogłaby sama spadać. Chyba że po wertepach jeździłbyś z szybą ale to nie jest raczej najlepsze rozwiązanie. Kask jest wygodny i dobrze laży na głowie ale nie przemawia do mnie szyba w kasku enduro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!

Informacja producenta dla użytkowników kasku UVEX GT320.

Udało nam się ustalić, że kaski UVEX GT320, będące w sprzedazy od 19.01.2006 posiadają błąd produkcyjny.

Błąd może powodować samoczynne odpinanie się kasku, co w razie wypadku mogłoby doprowadzić do poważnego urazu.

Jeśli posiadacie Państwo kask UVEX GT320 prosimy niezwłocznie zprzestać jego dalszego używania. Prosimy zwrócić go sprzedawcy, od którego go Państwo nabyliście. Otrzymacie zwrot wydatku poniesionego przy zakupie. Gdyby zwrot wyrobu sprzedawcy okazał się niemożliwy lub gdybyście Państwo mieli pytania, prosimy o kontakt po9d niżej podanym numerem telefonu.

Dziękujemy za cenną współpracę i szczerze przepraszamy za wszelkie niedogodności.

 

UVEX SPORTS GmbH & Co.KG Fichtenstrasse 43 90763 Furth/Bayern Niemcy.

Tel. +49(0)911 9774 331

Takie ogłoszenie zamieszczone jest w "MOTOCYKLU", ale można je przeoczyć, więc nasmarowałem na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle o tym kasku gdyz 60-70% jazd odbywalaby sie po miescie.

Za to na wertepy zakladalbym gogle i wyjmowal szybke.

Mam nadzieje iz jej demontaz nie jest zbyt uciazliwy.

Ktos wie jak jest z dostepnoscia przyciemnianych szybek do TYGERa?Ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem kilka dni temu AGV GP1 i jestem bardzo zadowolony. Kask sprawuje sie naprawde niezle. Kupilem go od chlopakow z R-bikes a ze musialem troszke poczekac na realizacje zamowienia to dali mi mily prezencik w postaci darmowej przesylki :D przy okazji chcialem polecic sklep R-bikes :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie kończę kolejny tydzień używania Shoeia XR1000. Poprzednio miałem Nitro 900V oraz 1000V i muszę powiedzieć, że w tym przypadku cena jest odzwierciedleniem jakości.

Po pierwsze kask zewnętrznie jest mniejszy od konkurencji. Z tego co wiem, Shoei produkuje 3 rozmiarówki skorup. Mniejszy rozmiar => mniejszy ciężar => mniejsze opory powietrza. W czasie jazdy, w moim przypadku nie słychać szumów o których pisano wcześniej, wszystko dokładnie przylega, uszczelki dokładnie przylegają do szybki i skorupy. Miałem wątpliwa okazję jechać ostatnio kilkadziesiąt km w deszczu i nic nie wpadało do środka, nawet pomimo otwartych wywietrzników. Co do samego przewietrzania to jest znakomite, zwłaszcza otwory kierujące powietrze na boki i tył głowy - w tym naprawdę podczas jazdy nie jest się łatwo spocić. Sam kształt kasku, jak również spojler w tylnej części oraz przy dolnej krawędzi powoduje, że przy prędkościach rzędu 150 km nie ma problemów ze skręceniem głowy lub odchyleniem jej od osi jazdy - co nie skutkuje nagłym "oderwaniem" głowy od szyi :buttrock:

Waga kasku to około 1350 g, co w porównaniu do Nitro - około 1450 g - wydaje się niewielką różnicą, ale wierzcie, te kilkadziesiąt gramów potrafi dać się we znaki kręgosłupowi, zwłaszcza jeśli jedzie się na sporcie. Przy długich przelotach ma to niebagatelny wpływ na komfort jazdy i bezpieczeństwo - w końcu głowa jest od myślenia a jeśli ciągle nią kręcisz by uwolnić się od bólu to juz nie jest ok.

Co do akcesoriów, niestety, Shoei się nie popisał. Za cenę kasku, konieczność dokupywania dodatkowo deflektora, częściowego wypełnienia lub kołnierza wewnętrznego (jeśli ktoś chce oczywiście) zakrawa na kpinę. Tym bardziej, że ceny tych akcesoriów nie są powalające, deflektor i częściowe wypełnienie na podbródek kosztuje chyba około 100 zł, droższy jest kołnierz, jakieś 300 zł. Tyle, że sam kask kosztuje około 1600 i w górę (takie informacje udało mi się znaleźć - choć mój kosztował więcej) i wydaje mi się, że te 100 zł można było juz "utopić" w cenie kasku. Ale widać taka polityka. Ja na szczęście nie musiałem inwestować w deflektor bo przełożyłem z Nitro (pasuje idealnie). Mam natomiast zamiar dokupić drugą szybkę - z fotochromem - czyli automatycznie ściemniającą się pod wpływem słońca, co wyeliminuje konieczność jazdy w ciemnych okularach. Koszt takiej szybki to 200 zł a więc nie jest to masakra.

Tak więc mogę ten kask z czystym sumieniem polecić, tym bardziej, że grafiki na wielu modelach są odjazdowe.

Oczywiście w komplecie dostajemy instrukcje obsługi, szybkę anti-fog o pokrowiec. Acha – kask posiada blokadę otwarcia szybki podczas jazdy z dużą prędkością, tak więc można zapomnieć o kłopocie związanym z samoczynnie otwierającą się szybką :buttrock:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :icon_twisted:

jestem w pracy tak wiec nie jestem w stanie przeczytac wszystkich postow...

poszukuje jakiegos dobrego kasku z podnaszona szczena cos jak ten...

 

http://www.moto-xtreme.com/Shop/product.as...NR8BJSD6WEQEA06

 

moze jestescie w stanie cos polecic... ogolnie chce miec wladowany w niego intercom ...nie wiem moze sa juz jakies gotowe zestawy...nie chce przplacac ale jezeli jest jakas opcja warta zainwestowania bardzo chetnie sie z nia zapoznam.

peace ;)

 

ok poprawiam sie :biggrin:

http://forum.motocyklistow.pl/Caberg-vs-Ai...AGV-t46686.html

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwalę kask UVEX-a - boss 4000 :flesje:

 

Doskonale sprawdza sie anty-fog (druga szybka) montowana w tym modelu seryjnie. Jest stosunkowo cichy (chociaż na pewno mógłby byc cichszy :eek: ). Jak narazie nic mi się nie obluzowało, nie zepsuło, nie odpadło. Użytkuję go wprawdzie dopiero od 1,5 miesiąca i niecałych 2000km, na chwile obecna jednak jestem bardzo zadowolona z zakupu. A zapłaciłam za niego niecałe 600zł, bo rozmiar chyba mało chodliwy i ostatnia sztuka była. Katologowo kosztuje chyba ze 2 razy tyle. Ale i tak uważam, że to całkiem niezły stosunek ceny do jakości.

 

 

heh... no to teraz musze trochę zmienić moją pozytywną opinię... Jestem zdruzgotana... :flesje:

Pasek od zapięcia, który jest plastikowy... załamał się... Czekam na telefon od importera z informacją o cenie i możliwościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o airohu sv55 znajdziesz mase na forum info. wystarczy wpisac w wyszukiwarce lub nawen spojzec na pierwszy post na tej stronie... szukajcie a znajdziecie. na stronce skutery.net jest tez obszerny test tego kasku... ja sie zastanawiam miedzy tym airohem, a uvexem boss 520 classic (chyba uvex boss 3000 w starej kolekcji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • grizzli odpiął/ęła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...