Skocz do zawartości

Kaskowy ranking


Rekomendowane odpowiedzi

jestem użytkowniczką ( krótkotrwałą ) kasku Shoei XR-1000....po kilku jazdach okazuje się, że kask świszczy ( !!!! ) już przy prędkości ok 50-60 km/h....w dodatku - to już dla mnie zgadka - tylko z prawej strony to słychać...czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem użytkowniczką ( krótkotrwałą ) kasku Shoei XR-1000....po kilku jazdach okazuje się, że kask świszczy ( !!!! ) już przy prędkości ok 50-60 km/h....w dodatku - to już dla mnie zgadka - tylko z prawej strony to słychać...czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim ?!

 

sprawdz czy wszytskie wkładki w srodku sa podopinane.

zobacz czy szybka rownomiernie sie zamyka nie jest zniekształcoa

polecam stopery :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Nolan N93E. Fajowy kask, Marco Melandri w Motogp w takim latał w poprzednich sezonach :banghead: (teraz ma N94). Trochę głośny, jak to sportowy kask,ale znośnie, nie aż tak bardzo.ma deflektory na nos i brodę. Ten na brodzie super wytłumia szumy, gorąco polecam takie coś, ten na nosie (poza kozackim wyglądem) świetnie zabezpiecza szybkę przed parowaniem. Kask jest superwygodny, świetnie leży i obejmuje głowę. Waga w normie, około 1450g. przy wyższych prędkościach normalnie można trzymać głowę tak samo jak przy niższych, nie tarmosi, nie szarpie.

 

Oprócz tego mam także Uvex Boss 4000. Co prawda bardzo mało w nim jeździłem jak do tej pory, bo mam go jako drugi kask, ale trochę się zawiodłem na nim. Wcale nie jest taki cichy ani wygodny jak na kask turystyczny (Nolan N93 jest jakby cichszy, ale myślę, że to przez ten deflektor na brodzie takie wrażenie tylko jest. nolan jest też wygodniejszy). Podwójna szyba nie paruje, ale w moim przypadku (noszę okulary) nie ma to takiego znaczenia, bo i tak okulary mi non stop parują. Za to ta podwójna szyba jest g... warta bo przez nią jest od cholery refleksów, światło się strasznie odbija. Nie jest też jakoś szczególnie wygodny. Ciśnie mnie w uszy, myślę, że jeszcze się ułoży.

 

Wentylacji w tych kaskach jeszcze nie sprwadzałem bo zimno jest. Zamknięcia są dość szczelne i jak sie pozamyka to nie wieje w kasku, może minimalnie w nolanie.

w obydwu tych kaskach okulary wchodzą bez problemu, ładnie sie mieszczą, kaski mają poprowadzone kanały na oprawki, tylko jak jeżdżę w kominiarce to oprawki trochę cisną za uszami, ale jak w samym kasku, to w ogóle ich nie czuć.

 

Mam jeszcze Nolana N82. Kask jest na sprzedaż jak by ktoś był zainteresowany, nówka, rozmiar S (54-56,5 cm obwodu głowy), bardzo tanio oddam!!!! . W kasku nie jeździłem, mierzyłem tylko, i mogę powiedzieć, że jest bardzo wygodny, jest wygodniejszy niż np. Uvex Boss 4000, jest świetnie wykonany, jak to nolan,super wygląda, i ten który ja oferuję jest dodatkowo wyposażony w deflektor na brodzie.

 

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę, że ten X-Lite to chyba prawie ta sama skorupa co mój Nolan N93. X-lite to niby wyzsza półka marki Nolan.Szybka mi za bardzo nie paruje bo mam deflektor na nos, kask jest bardzo wygodny, głośność w miarę. Myślę, że będziesz zadowolony, bo to jest przecież już porządny kask, w Larssonie kosztuje 1500zł, więc to nie jest byle co. Ale zerknij jeszcze na allegro. Są X-lite'y za 500-600zł nowe, co prawda starsze modele 902, ale tansze.

Edytowane przez Groszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem użytkowniczką ( krótkotrwałą ) kasku Shoei XR-1000....po kilku jazdach okazuje się, że kask świszczy ( !!!! ) już przy prędkości ok 50-60 km/h....w dodatku - to już dla mnie zgadka - tylko z prawej strony to słychać...czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim ?!

 

Miałem dokładnie tak samo, tylko przy wyższych predkosciach ok 100 km/h, jak lekko pochylem głowę to przestawało. I tez z prawej strony ;)

A kask to Uvex Wing

 

U mnie zuważyłem, że zawiasy szyby są nierówno przykrecone, jeden bliżej do przodu (nie wiem za bardzo jak to opisać) one sa przykręcone na takch plastykowych srubkach i lekko mozna je przesuwać. Ustawiłem obie strony równo i jest trochę lepiej, swist jest o wiele cichszy.

 

Oleska spróbuj tak zrobić u siebie, może to coś da

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie zuważyłem, że zawiasy szyby są nierówno przykrecone, jeden bliżej do przodu (nie wiem za bardzo jak to opisać) one sa przykręcone na takch plastykowych srubkach i lekko mozna je przesuwać. Ustawiłem obie strony równo i jest trochę lepiej, swist jest o wiele cichszy.

 

Oleska spróbuj tak zrobić u siebie, może to coś da

 

Pozdrawiam

 

znajdę chwilkę i spróbuję, może coś to da....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kask KONIECZNIE trzeba przymierzyć i w nim pobyć. Im dłużej, tym lepiej.

To fakt!

Mianowicie kupiłem AGVa. Przed zakupem mierzyłem dwa rozmiary M i L. Mka była troche przyciasna -przynajmniej tak mi sie wydawało. Ogólnie miałem wrażenie że zaraz połamie mi szczęke. Lka natomiast była jakby akurat, zwłaszcza ze jeżdze w kominiarce. Kupiłem Lke. Po pierwszych trzech jazdach stwierdziłem ze chyba zburaczyłem. Wydaje mi sie ze kask jest za duzy :icon_eek: Kasku oddać juz nie moge (używany), sprzedaż też nie wchodzi w gre - bo za dużo bym stracił (kask jest z górnej półki). I co teraz? Czy są jakieś wkładki do kasku? Planowałem kupić grubszą kominiarke ale nie wiem czy gdzieś dostane - poza tym bedzie mi w niej za gorąco....

Może ktoś miał podobny problem i coś mi poradzi?

Z góry dziekuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • grizzli odpiął/ęła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...