Skocz do zawartości

Kaskowy ranking


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wiele osob chwalilo Shoei X1000, a ja mam bardzo specyficzna sytuacje, mam taki (jak w avatarze) i...nie jest on dla mnie najwygodniejszy. Niestetty mam jakis nieforemny rozmiar lba :-) ... ten ktory mam ciscnie mnie w gore glowy, rozmiar wiekszy jest / byl za luzny. Krotko moge w nim pojezdzic ale jak chce wojechac poza miasto to mam problem ... po 1,5 - 2 godzinach mam go dosyc :icon_rolleyes:

 

Zastanawiam sie teraz nad AGV GP PRO, glownie dla tego ze robia rozmiary polowkowe (np MS) ...tylko nie wiem czy to dobra decyzja ..:icon_mrgreen:

 

Jakies rady ??

 

Pozdrawiam

 

 

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies rady ??

Wiesz, może po prostu "nie masz głowy" na Shoeia - nie wszystkim te kaski dobrze leżą i wiele faktycznie zależy od kształtu łepetyny. IMO nie ma się co męczyć na siłę.

 

P.S. A jeśli masz XR-1000 w rozmiarze S, chcesz się go pozbyć i będzie dobra cena, to ja chętnie przyjmę :)

Edytowane przez Fat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

P.S. A jeśli masz XR-1000 w rozmiarze S, chcesz się go pozbyć i będzie dobra cena, to ja chętnie przyjmę :)

 

Mam dokladnie takiego jak w avatarze, w rozmiarze S ...tylko nie mam nic w zastepstwie ;)

 

W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kil-R- smutne że nie pasuje bo SHOEI to jedna z najlepszych (o ile nie najlepsza) firma robiaca kaski, ale skoro jest ci niewygodnie to faktycznie musisz poszukac czegos nowego!

AGV powinno być dobrym wyborem, sam Rossi w nim śmiga, kaski same w sobie są w porządku

 

 

Ogólnie do tematu, tytuł jest jak dla mnie debilny, ranking kasków a sa tu pytania o konkretne modele albo o to co wybrać do xxx zł.

 

Dobrym pomysłem według mnie byłoby wrzucenie na pierwszej stronie w pierwszym poscie pewnej "rozpiski".

Np. kaski do 200zl - pyk, jakies 3 dobre modele

kaski od 200-500zł - kolejne 3 modele w tej cenie

 

oczywiscie podzial mógłby byc jeszcze na kaski enduro, integralne i te na czopery/z odsuwana do góry szczęką.

 

Myśle że to by BARDZO pomogło wielu użytkowniką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym pomysłem według mnie byłoby wrzucenie na pierwszej stronie w pierwszym poscie pewnej "rozpiski".

Np. kaski do 200zl - pyk, jakies 3 dobre modele

kaski od 200-500zł - kolejne 3 modele w tej cenie

 

oczywiscie podzial mógłby byc jeszcze na kaski enduro, integralne i te na czopery/z odsuwana do góry szczęką.

Dobrze napisane, jak wpisuję sobie AGV GP1 i wyświetlają mi ten wątek z 42-ma stronami to od razu zamykam to forum. Ludzie, nikt normalny nie będzie tracił 2h czasu na przeczytanie wszystkich tych bzdur, bo tak naprawdę to 35 stron to są pytania od kaski, w dodatku powtarzające się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wpierw zapytalem sie czy moge przymierzyc, wyrazil zgode i obiecal, ze nie bedzie problemu z reklamacja w razie gdyby kas byl zbyt duzy....

;)

 

MOC, chyba nie o tym Ci tutaj piszą - nie problem w tym, że jak przymierzysz to będzie ok. Musi być ciasny, na początku wręcz wydawać się za mały, bo po ubiciu naprawdę robi sie luźniej. A nie wierzę by Ci sprzedawca pozwolił jeździć tak długo aż stwierdzisz, że jest za luźny więc ostrożnie.

Ja miałem Nitro w rozmiarze L i był ok, ale jak kupowałem Shoeia (REWELACJA) to wziąłem M-ke i po kilkunastu dniach było już ok (a wydawał mi się za mały).

 

Co do SHOEI - to jest to, pasował od razu na głowe, lekki (1350g) mam w malowaniiu Diabolic3, miodzio. Nawet nie muszę zakłądać PinLocka by nie parował. A co do przewietrzenia to fakt, jest extra, nawet w te upalne dni, gdy zakładając kask mam mokrą głowę, a po przejechaniu kilku km już nie (zefirek hula wewnątrz aż miło) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie nabyłem to cudeńko (SHOEI XR1000). Zaj***e wygodny. w ogóle nie czuję, że coś mam na głowie... Jednakowoż cena jest słona...

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Shoei jakos na mojej głowie źle leży. Jest mi niewygodny. Znam kilku ludzi, którym również nie leży. Inni za to chwala go pod niebiosa. Im widocznie leży. Za to może im nie leżeć to, w czym ja jeżdżę. Koniecznie trzeba przymierzyć kask i w nim jak najdłużej połazić po sklepie. Innej rady nie ma :)

 

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shoei jakos na mojej głowie źle leży. Jest mi niewygodny. Znam kilku ludzi, którym również nie leży. Inni za to chwala go pod niebiosa. Im widocznie leży. Za to może im nie leżeć to, w czym ja jeżdżę. Koniecznie trzeba przymierzyć kask i w nim jak najdłużej połazić po sklepie. Innej rady nie ma :banghead:

 

Pozdrówka

 

Taki i byl moj przypadek :) niestety :banghead:

 

Teraz mam AGV...i jest miodzio. :buttrock:

 

A wczym Ty jezdzisz ?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sądzicie o tym kasku:

http://allegro.pl/item118041433_kask_grex_g_06_uzywany.html

 

tym:

http://allegro.pl/item119804427_kask_firmy...dobra_cena.html

 

i TYM:

http://allegro.pl/item118058918_okazja_kas...brej_cenie.html

 

 

Prosze mi powiedzieć, który jest najbezpieczniejszy i najlepszy. Pozdrawiam i dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • grizzli odpiął/ęła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...