Skocz do zawartości

Wakuometry


Rekomendowane odpowiedzi

słupkowe morgana używałem zanim kupiłem elektroniczne SOURIAU 2440 i dokładność bardzo dobra. Ja zamontowałem dodatkowe dławiki i oczywiście podczas pracy trzeba je lekko odchylić od pozycji pionowej. Po takim modzie praca i efekt bardzo zadowalający. Zegarowe za 200 pln to porazka w motocyklach bardzo wrażliwych na synchro jak kawasaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia. Morgan Carbtune to poezja w tej cenie. Korzystałem z Morgan`a 4-słupkowej, i korzystałem z chińskich/tajwańskich zegarowych wakuometrów. Różnica niebo a ziemia. Chińskie dałem jako gratis przy sprzedaży jednego moto co by nie kusiło żeby ich używać kiedykolwiek bo zamiast zsynchronizować to jeszcze bardziej rozregulowałem gaźniki :banghead:. A Morgan`a używałem w UK, pożyczałem od znajomego angola z którym pracowałem na kurierce. Ich obsługa to poezja w czystej formie, łatwo i przyjemnie.

 

Tak więc polecam wszystkim amatorom i średniozaawansowanym zestaw Morgan Carbtune. Warte swoje ceny są. W zestawie jest sexy pokrowiec na przyrząd oraz sensowna instrukcja. :icon_mrgreen:

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie zamowilem/kupilem w KFM-ie dwa porzadne zegarki, zalane gliceryna.

Dwa lata temu kosztowaly okolo 130zl/szt.

Oczywiscie sa to tylko dwa gole manometry i reszte trzeba sobie dorobic.

Edytowane przez ural_zgora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... To ja ci powiem ze w ubieglym roku zamowilem sobie wlasnie w KFM-ie 4 wakuometry glicerynowe i to jeszcze wymyslilem sobie zakres od zera do -0,6 MPa, zeby byly dokladniejsze od standardowych (od zera do -1 MPa). Niestety przez rok nie zebralem sie zeby zlecic znajomemu tokarzowi wykonanie fajnych kroccow do podlaczenia wezykow, no i jak ostatnio w koncu dorobil mi te krocce to przy pierwszym podlaczeniu okazalo sie ze jeden z zegarow jest uszkodzony (prawdopodobnie obrocila sie wskazowka na osi) i wskazuje duzo mniejsze podcisnienie niz pozostale.. Gwarancji oczywiscie mi nie uwzgledniono z racji ze minal ponad rok od zakupu a nie udowodnie przeciez ze zegary rok lezaly w szafie.. Mam awersje do tych zegarow i pluje sobie w brode bo gdybym teraz dolozyl 100 zl to mialbym te CarbTune slupkowe.. A jednego zegara nie dokupie bo te do -0,6 nie sa normalnie dostepne, moje 4 byly robione na zamowienie i nie maja takich na polce.. Zycie jest do doopy..

P.S. Tez myslalem ze jak polskie to porzadne.. :(

Edytowane przez cyborg78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... To ja ci powiem ze w ubieglym roku zamowilem sobie wlasnie w KFM-ie 4 wakuometry glicerynowe i to jeszcze wymyslilem sobie zakres od zera do -0,6 MPa, zeby byly dokladniejsze od standardowych (od zera do -1 MPa). Niestety przez rok nie zebralem sie zeby zlecic znajomemu tokarzowi wykonanie fajnych kroccow do podlaczenia wezykow, no i jak ostatnio w koncu dorobil mi te krocce to przy pierwszym podlaczeniu okazalo sie ze jeden z zegarow jest uszkodzony (prawdopodobnie obrocila sie wskazowka na osi) i wskazuje duzo mniejsze podcisnienie niz pozostale.. Gwarancji oczywiscie mi nie uwzgledniono z racji ze minal ponad rok od zakupu a nie udowodnie przeciez ze zegary rok lezaly w szafie.. Mam awersje do tych zegarow i pluje sobie w brode bo gdybym teraz dolozyl 100 zl to mialbym te CarbTune slupkowe.. A jednego zegara nie dokupie bo te do -0,6 nie sa normalnie dostepne, moje 4 byly robione na zamowienie i nie maja takich na polce.. Zycie jest do doopy..

P.S. Tez myslalem ze jak polskie to porzadne.. :(

 

W niektórych zegarach można ustawić wskazówki (jest kilka osób w PL które tym się zajmują) - robią wakuometry i później je naprawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wakuometry kosztowały mnie ok 20zł. Wszystko czego do nich potrzebowałem kupiłem w sklepie zoologicznym :wink: . 10m przeźroczystego przewody fi4 dwa tójniki, dwie złączki "L", cztery króćce, trochę oleju do 2taktów i kawałek pleksy jako podstawa. Jako dławików użyłem starych dysz (bodajrze 45). Całośc jest może mało poręczna bo ma ok 1,5m wysokości (nie to co Carbtune), ale dokładność wskazań i odczytu jest naprawdę imponująca. Nie wiem czy nie lepsza niż zestawu Carbtune - tak sądzę na podstawie filmów pokazujących jego obsługę z YouTub'a. Warto było poświęci godzinkę na samodzielne zmajstrowanie tego ustrojstwa.

FOTA1

FOTA2

FOTA3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam Morgan Carbtune.

Po kupnie robiłem to sam, pierwszy raz. Synchronizacja gaźników zajęła mi 20 sekund. Można to więc zrobić na paliwie, które jest w gaźnikach. Bez baku.

Takie to sobie cudo jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam!!

 

Przyszedł czas pożegnania się ze starymi chińskimi zegarówkami, które dzielne służyły przez kilka lat. Co możecie polecić, żeby już jako tako nadawało się do motocykli na wtrysku ? Skupiałem się na Morganach Carbtune 2 pro, ale opinie jak zawsze są podzielone. Używał ktoś ? Jak to się spisuje ?

 

Pozdrawiam

zielorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam takowe.

Używałem ich może 5-6 razy, także przy wtrysku w Hondzie Hornet 900.

Sprawują się raczej poprawnie, Budowa dość solidna, choć plastikowa.

Nie mam porównania z zegarowymi.

Z tego, co czytałem, są mniej podatne na uszkodzenia (wstrząsy itp) od zegarów.

Teraz posiadam singla, więc leżą w szafie.

Dałem za nie ok 300zł. Ogólnie polecam.

654

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...