Skocz do zawartości

Wakuometry


Rekomendowane odpowiedzi

Witam http://moto.allegro.pl/item327963860_wakuo...ikow_noowe.html

mam pyt czy oplaca sie kupic cos takiego

jak to sie sprawuje

Pozdro :biggrin:

Jak ma się pojęcie co z tym dalej robić to sprawuje się dobrze i jest warte kupna. Ale laik to na to może tylko popatrzeć. A tak w ogóle to o ile masz tyle lat co napisałeś, to jazda sprzętem podanym w profilu to jak golenie przez ślepego brzytwą :icon_razz: . Lepiej unikać takich miksów. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zrobić synchronizacje gaźników przy jednym motocyklu to nie opłaca się kupować ponieważ będzie leżeć, ale jeśli masz warsztat to jest praktycznie podstawowa rzecz. jeśli chcesz przeprowadzić synchronizacje do swojego moto i nie masz warsztatu to można kupić jedną sztukę.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam takie cudo i nie narzekam.Jednak przed sama synchronizacja gaznikow dobrze jest na przyklad podlaczajac na przemian do jednego tylko gaznika zsynchronizowac same zegary ze soba, bo fabryczne ustawienie moze nie byc idealne, a sa srubki regulacyjne i mozna to latwo skorygowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam dokładnie takie same ale uwaga te tulejki nie pasują do wszystkich motocykli suzi gsxr 100w do się tym zrobic yamaha fzr600 działa ale w yamaha yzf750r trzeba u tokarza dorobić tulejki ale ogulnie są dość dobre i się sprawuja ja kupiłem i synchronizuje swoje i kumpla jak jeszcze zrobisz sam czyszczenie to sie opłaca kupić dwa razy zsynchronizujesz i wymyjesz gaźniki i masz koszta zwrócone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno mi się wypowiedzieć ja używam rtęciowych Wtajemniczeni to wiedzą dlaczego

Ale jak nie robisz tego ciągle to na pewno umilą zycie i beda przydatne

Zegary mają to do siebie że potrafią sie trochu rozregulować i trzeba często je synchronizować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez mam takie i przydaly mi sie 2 razy, w zx6r niebylo problemu wszystko pasowalo, ale w zx9r producent przyoszczedzil troche i w silniku dal zaslepki na 2 czylindry i cze bylo kombinowac, ale dalo rade,

tak jak pisza poprzednicy zegary jajpierw nalezy zesoba zsynchronizowac, a potem uzywac do szynchro.

Ogolnie calkiem dobry sprzet.

Jak mialem jechac na synchro do warsztatu to wolalem kupic sobie zegary, fakt ze teraz leza, ale moze sie jeszcze przydaja. CHociaz teraz moto sa juz na wtryskach i synchro niejet im tak czesto potrzebne.

Edytowane przez wayne2up
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bracia

apropos pierwszego postu to nie mam 13 tylko 25 latek

jak zakladalem profil tak sie upsslo

dzieki za rady widze po waszych opiniach ze sprzet ok nie bubel a to chcialem wiedziec

kupie je bo bez nich ani rusz

a i umie robic synchro i nie tylko

Pozdro dla was i dziekuje za rady

do zobaczenia w trasie :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropos pierwszego postu to nie mam 13 tylko 25 latekjak zakladalem profil tak sie upsslo

Zawsze możesz profil sobie edytować tak?

Pozdrawiam

(taki mały ot sory)

A nas wiedzie siedem demonów, co nami się karmią: Na przedzie pycha podąża z tańczącą latarnią, Chciwość wczepiła się w siodło i grzebie po sakwach, Broi pod zbroją lubieżność, pokusa niełatwa. Bandzioch domaga się płynów i straw do przesytu, Wabi rozkoszne lenistwo do łóż z aksamitu, Gniew zrywa ze snu i groźbą na oślep wywija, A zazdrość nie wie, co sen i po cichu zabija...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam takie cudo i nie narzekam.Jednak przed sama synchronizacja gaznikow dobrze jest na przyklad podlaczajac na przemian do jednego tylko gaznika zsynchronizowac same zegary ze soba, bo fabryczne ustawienie moze nie byc idealne, a sa srubki regulacyjne i mozna to latwo skorygowac.

 

Rowiez takie posiadam i potwierdzam ze po kupnie trzeba ustawic. Ja to robilem tylko raz i po ponownym uzyciu bylo ok.

 

ja mam dokładnie takie same ale uwaga te tulejki nie pasują do wszystkich motocykli suzi gsxr 100w do się tym zrobic yamaha fzr600 działa ale w yamaha yzf750r trzeba u tokarza dorobić tulejki ale ogulnie są dość dobre i się sprawuja ja kupiłem i synchronizuje swoje i kumpla jak jeszcze zrobisz sam czyszczenie to sie opłaca kupić dwa razy zsynchronizujesz i wymyjesz gaźniki i masz koszta zwrócone

To ja dodam ze rurki nie pasuja do XJ 600 Diversion.

Natomiast bez kombinowania wchodza do Thundercata, Bandita i Transalpa.

Do innych motocykli narazie nie podlaczane :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To ja się podłącze z pytanie o troszkę inne wakuometry w podobnej cenie:

 

http://www.moto-akcesoria.pl/product_info....roducts_id=4990

 

Co o nich sądzicie, które będą lepsze (w porównaniu z tymi co kolega pytał)?

 

Pozdrawiam

Lepsze sa te z linka do allegro, poniewaz tam wskazowka w stanie spoczynku sobie 'wisi' swobodnie. A w twoim linku, w tych wakuometrach wskazowka opiera sie na slupku , w stanie spoczynku (tylko bez skojarzen prosze). Ma to znaczenie przy synchronizacji ze soba samych wakuometrow.Te pierwsze mozna lepiej ze soba zsynchronizowac.Moze nie tyle lepiej, co latwiej.Potwierdzone empirycznie.

Poza tym, w tych z allegro bedzie od razu widac rozsynchronizowanie zegarow.A na tych ktore ty proponujesz nie zobaczysz golym okiem, bo po prostu w stanie spoczynku jedna wskazowka bedzie napierac na slupek mocniej a inna slabiej ale optycznie beda one wskazywaly to samo miejsce na tarczy, wlasnie przez ograniczajacy slupek.A wtedy takze odczyt zasysania gaznika bedzie przeklamany i na przyklad dobrze zbalansowane gazniki beda na takim rozregulowanym przyrzadzie wygladac jak rozsynchronizowane. W tych bez slupka od razu widac rozregulowanie, wystarczy na nie spojrzec bez podlaczania do motocykla.

Mam nadzieje ze te argumenty trafia i ze sa zrozumiale.

Edytowane przez garwul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...