Skocz do zawartości

Wakuometry


Rekomendowane odpowiedzi

Kupię takie urządzenie do regulacji podciśnien w gaźnikach. jak ktoż z Was ma jakiekolwiek informacje na ten temat (gdzie kupić, za ile, jak to uzywać, może jakieś stronki internetowe itp) do proszę o pomoc.

 

PILNE !!!

 

Pozdrawiam, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gieldzie motocyklowej koles sie oglasza ze ma do sprzedania "zegary wakuometryczne, nowe cena 190 zl, zestawy od 2 do 6 zegrarow, instrukcja synchronizacji gaznikow, stale aktualne, gwarancja" Czarek Winkowski. Tel. 0-22 6795041 lub 0-603 230 369. To jest z numeru 4/03, ale koles we wczesniejszych sie tez oglaszal i jak pisze ze stale aktualne to mozesz zadzwonic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w lousie też maja

widziałem je w katalogu

ceny nie pamiętam ale zajrzyj na ich stronkę www.louis.de

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że w Luisie ponad 400 zł. Jutro jeszcze raz zadzwonie do tego gostka i sie dowiem. jest ktoś z Was z wawy, kto potrafi to obsłużyć ??? Sorry, może to głupie z mojej strony, bo reklamuje się że naprawiam motocykle, ale tego akurat nie potrafię, co doprowadza mnie do swego rodzaju kompleksów (żart) że jakiś niekompletny jestem. Zrobi się kilka bryk znajomych jako szkolenie i będzie gites.

 

Pozdrawiam, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Obsługa takiego ustrojstwa jest banalnie prosta. W zestawie jest kilka manometrów mierzących podciśnienie, trochę rury gumowej i końcówki do wkręcania w kolektory ssące. Manometry dołącza się do kolektorów ssących, włącza silnik i patrzy jakie jest podciśnienie w kolektorach. Po pierwsze wartość ta musi się mieścić w przedziale określonym w serwisówce ( dla określonych obrotów biegu jałowego ), po drugie wartości podciśnienia wszystkich kolektorów muszą być równe. Jeżeli nie są, wówczas regulujemy uchylenie przepustnicy każdego gażnika doprowadzając do równego wskazania. Po przegazowaniu silnika można dodatkowo sprawdzić czy wszystkie gażniki zachowują się tak samo przy zmianie obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że w Luisie ponad 400 zł. Jutro jeszcze raz zadzwonie do tego gostka i sie dowiem. jest ktoś z Was z wawy, kto potrafi to obsłużyć ??? Sorry, może to głupie z mojej strony, bo reklamuje się że naprawiam motocykle, ale tego akurat nie potrafię, co doprowadza mnie do swego rodzaju kompleksów (żart) że jakiś niekompletny jestem. Zrobi się kilka bryk znajomych jako szkolenie i będzie gites.

 

Pozdrawiam, Paweł

eeeetam,a od czego mamy forum. :wink:

Czytając posty można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy.

Nie ma ludzi wszystkowiedzących. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam,

 

 

 

Mam prośbę czy możecie mi napisac jaki zakres pomiaru podciśnienia mają wakuometry stosowane do synchronyzacji gaźników w motocyklach. Pytam sie bo chce zakupić wskaźniki i samemu zrobić sobie zegary :) , zastanawiem się czy będzie taniej. W larsonie życza sobie 450zł za wakuomet, jeśli dalo by się taniej to czemu nie. Co sądzicie o tym pomyśle??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki maja zakres ?? Przecież to proste :) Ciśnienie atmosferyczne normalne wynosi 1013 hPa a próżni 0 Pa i mniejsze nie będzie bo jak sama nazwa wskazuje w próżni nic nie ma.

Tak więc wakuometr będzie miał zakres około 0,1MPa tyle że na skali 0 będzie oznaczało ciśnienie atmosferyczne a – 0,1MPa praktycznie próżnie.

Jaki maja zakres ?? Przecież to proste :) Ciśnienie atmosferyczne normalne wynosi 1013 hPa a próżni 0 Pa i mniejsze nie będzie bo jak sama nazwa wskazuje w próżni nic nie ma.

Tak więc wakuometr będzie miał zakres około 0,1MPa tyle że na skali 0 będzie oznaczało ciśnienie atmosferyczne a – 0,1MPa praktycznie próżnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziekuje

 

 

Sadziłem że nie będą one wyskalowane aż do -0,1 MPa bo w kolektorach dolotowych takie cisnienie nie zostanie wytworzone wiec sadzilem ze skala bedzie inna dla uzyskania wiekszej dokladnosci pomiaru. Z tego wzieło się moje pytanie a nie z głupoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być troszkę mniejsza skala, ale niewiele. W kolektorach naprawdę jest dosyć durze podciśnienie.

U mnie w serwisówie pisze ze przy obrotach biegu luzem ( 1050-1250) powinno być 36,0 – 38,7 kPa czyli około 0,3 atm lub jak kto woli 0,03 Mpa ( nie chce mi się przeliczać N na kg )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...