Skocz do zawartości

Wakuometry


Rekomendowane odpowiedzi

dlawiki to poprostu takie zaworki...ja uzywalem zaworkow do regulacji bulgotek w akwarium :D bo to chyab najprostszy i najtanszy sposob.z tym ze tak jak ci mowie..mimo dlawikow wskazowki i tak beda drgaly-minimalnei ale jednak..no i zawsze to taka zabawa z tymi dlawikami..moze jakby zastosowac waku z gliceryna to problemu by nei bylo-ja w kazdym razie mialem najtansze zegary i te drgaly ;/ aha i jak juz sie skusisz na zegary to kup takei w zakresie do 0-0,4!w zupelnosci wystarczy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko że np. te glicerynowe mają jedynie zakres do -0,1MPa czyli przy pomiarze będę wykorzystywał około 1/3 zakresu = mniejsza dokładność, ale w sumie przy 80mm średnicy, pomiar it ak powinien być dokładny a drgania jakie podają są w sumie bardzo małe bo 0,35mm 8)

 

Ale mówisz że wystarczy jeden taki waku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no z jendym to jest tak ze na upartego da sie to zrobic ale to naprawde nei tedy droga!!zanim sie nauczysz tym 1 ustawiac to minie wiecznosc a i tak nei zrobisz tego jak nalezy!bo przy kazdym pokreceniu 1 gaznikiem przestawia ci sie 3 nastepne! tak ze szzerze moze ci to zajac wiecznosc zanim wsyztkie 4 gazniki ustawisz!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak mi się wydawało że jak się będzie kręcić przy jednym gaźniku to się będzie sra* reszta już ustawionych... A nie orientujesz sie ile kosztują te glicerynowe, bo pisałem tam do nich ale nic mi nie opisali...

 

Mam rozumieć że Ty masz te -40kPa - 0kPa? Jak już ustawisz te dławiki to tak mniejwięcej ile drgają wskazówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja akurat mam te z maksymalnym mozliwym zakresem czyli od 0-1 i ich praca to max 1/3 zakresu a wiec dosc duzy blad,dlatego jak juz to kupowac wlasnei takie do 0,4 bo w zupelnosci wystarcza!jesli zas chodzi o dlawiki to mozna je tak ustawic ze wskazowki wogole nei beda drgaly ale wtedy istnieje prawdopodobienstwo ze dokrecilismy "za mocno" i odcielismy calkiem waku od podcisnienia..tak ze trzeba z tym uwazac! neimniej jednak jelsi masz wprawna reke i dobre dlawiki to wahania ustawisz na naprawde minimalnym ledwo zauwazalnym poziomie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Temat na czasie bo powoli ale jednak zdecydowanie zbliza sie wiosna a z nia wystawie bryke.W zwiazku z tym przed sezonem chce wyregulowac gazniki i rodzi sie pytanie czy oddac 150 serwisowi czy dolozyc i kupic swoje wakuometry?? beda na dluzej a w razie czego uzyje po raz kolejny.

Czy ktos z was ma moze ten sprzet?? jak z jego obsluga?? klopotliwa czy wymaga tylko wprawienia sie??

ktokolwiek wiedzial ktokolwiek wie...POZDRAWIAM GORACO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to co zajc powiedział. Synchronizacja nie jest lekiem na całe zło, więc jak masz jechać do warsztatu by czyścić gaźniki, a tylko samemu je synchjronizować, to szkoda pięniędzy na taki sprzęt (najtańszy zestaw 300 zł).

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda pięniędzy na taki sprzęt (najtańszy zestaw 300 zł).

no ja swoje wakuo kupiłem na allegro za 130zł... ale zgodzę się z Pawłem - dla samego synchro nie warto. a wakuometrem z tego co mi wiadomo nie można wyregulować gaźników. :?:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wakuometrów dociepnij analizator spalin - lub jakieś kolwiek inne cudo co ci da pojęcie jaka mieszanka Ci się usiłuje palić w silniku. Do domowego użytku zapomnij - za dużo tysiaków to to kosztuje (analizator spalin).

Kompleksowo to się raczej nie wyposażysz, no chyba że wku**ia cię duża ilość gotówki w portfelu, to ja nic nie mówię. Ale doradzam kupno wakuometrów, człek się podkształcić może jak ma łeb na karku, a i to co "tymy renkamy" zrobione to cieszy najbardziej :notworthy: . Kup tylko solidne.

I tu pytanie do ludzi nacodzień używających wakuometry: zegarowe czy rtęciówki? za i przeciw poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli silnik jest zdrowy i seryjny to z urządzeń "specjalistycznych" do ustawiania gaźników wystarczą wakuometry. Potrzebna jest jeszcze serwisówka i pewna wiedza.

 

W YZFie zanim weźmiesz się za synchronizację powinieneś być pewny, czy luzy zaworowe są w normie, bo inaczej nic z synchronizacji nie wyjdzie.

 

Gaźniki warto wyczyścić powiedzmy raz na ~30kkm. Co do ustawiania gaźników, to z tego co pamiętam(nie dam głowy uciąć), to w YZF śruba składu mieszanki na wolnych obrotach powinna być wykręcona o 2 1/2 obrotu. Zapinka na iglicy w środkowym rowku. Bardzo ważny jest poziom pływaków - 12~14mm powyżej pow. uszczelki komory pływakowej, ablo jak ktoś woli poziom paliwa 11~12mm.

 

Jeśli rozbierzesz gaźniki to sprawdź stan membran, iglic i rurek emulsyjnych - czy nie są zowalizowane(nie wiem czy poprawnie po polsku to nazywam).

 

Nie musisz rozdzielać gaźników żeby wszystko wyczyścić(oprócz mechanizmu wzbogacania mieszanki).

 

Dla mnie sensowne wakuometry to minimum ~400pln, policz czy ci sie opłaca, biorąc pod uwagę, ze i tak dobrze by było, żeby fachowiec zrobili regulacje i czyszczenie gaźników(co wcale teraz nie musi to być potrzebne). Samo synchro R4 to koszt 50-100pln.

 

Co do wakuometrów, to rtęciówki(czyli obecnie bezrtęciowe) lub elektroniczne. Odpada problem z błędami w odczycie spowodowanymi dławieniem przepływu, aby pozbyć się skakania wskazówek i w ogóle problem skakania wskazówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje zegarowe kupiem za 320 zł. Sprawdzają się doskonale w codziennej, dodam warsztatowej, eksploatacji. Ważne jest obchodzenie się z tym sprzętem (delikatnie, nie rzucać, kopać itp :-)). Dla pewności co jakiś czas sprawdzam wskazania wszystkich "zegarów" przełączając między cylindrami. Pamiętajmy, ze w 99% ważny jest czynnik ludzki (czyli dokładność pracy). Wakuometry tylko wskazują podciśnienie, a człowiek precyzyjnie operuje śrubokrętem, czy poprawnym ustawieniem wspomnianych dławików :-).

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...