Jump to content

konrad1f

Spec
 • Posts

  6,081
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  39

Everything posted by konrad1f

 1. konrad1f

  Uwaga wirus!

  jeszcze tam brakuje wypowiedzi pinkasa: a jak nie kicham? albo jak kicham w chusteczkę?
 2. konrad1f

  Uwaga wirus!

  raczej nie wrzucam tutaj linków z filmami ekspertów. ani kowidian, ani antyszczepów. ale czy nie jest zastanawiające usuwanie przez np. youtube filmów z debat parlamentarnych z zaproszonymi ekspertami, którzy przedstawiają zdanie odmienne niż mainstreamowe? np. dzisiaj (lub wczoraj) zostało usunięte z youtube'a wystąpienie Prof. Christian Perronne z tłumaczeniem na j. polski. takie akcje tym bardziej potwierdzają, że mainstream nie ma racji
 3. konrad1f

  Uwaga wirus!

  na przestrzeni pierwszych siedemnastu dni tego roku stosunek zakażeń zaszczepieni/niezaszczepieni to 12/10. nawet szacując, że wśród dzisiejszych zakażeń "tylko" połowa to zaszczepieni to mamy dzisiaj ponad 15000 zakażeń wśród zaszczepionych. to ponad dwa razy więcej niż ogólna liczba dzienna zakażeń z odpowiadającej środy (jak również poniedziałku,wtorku, czwartku czy piątku) z odpowiadającego aktualnemu tygodnia z zeszłego roku.
 4. konrad1f

  Uwaga wirus!

  a ja nie mam zamiaru się komukolwiek tłumaczyć
 5. konrad1f

  Uwaga wirus!

  buahahhahahha, czyli w końcu doszedłeś do tego, że w postach umieszczam zebrane oficjalne dane MZ? bo jeszcze przed chwilą twierdziłeś, że to linki do fejsa konfy i kłamstwa mam nadzieje, że w końcu dojdziesz że resztę niby moich tez również sobie wymyśliłeś. a do twoich "pytań" sformułowanych na bazie swoich urojeń pozwól, że nie będę się odnosił.
 6. i to właśnie przewidują niemieckie przepisy - jest podana konkretna prędkość maksymalna 50km/h przy warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza - gdy widoczność spada poniżej 50m. nie widzę wyłączenia z tego przepisu autobahny.
 7. konrad1f

  Uwaga wirus!

  małe uaktualnienie w ostatnich dwóch tygodniach zmarło "na kowid" 4879 osób a w odpowiadających im dwóch tygodniach zeszłosezonowych - 3881 osób na dzisiaj mamy pełne wyszczepienie na poziomie ok. 56%, rok temu 0% edytowałem uzupełniając daty w nagłówku wykresu
 8. nie znam niemieckiego i nie bardzo potrafię poruszać się po niemieckich przepisach dlatego nie jestem w stanie sprawdzić tego bezpośrednio w źródle w necie znalazłem po polsku np. taki komentarz. czy możesz się do niego odnieść? czy są jakieś inne przepisy, które regulowały by ogólną prędkość minimalną na autostradzie? przejrzałem z pomocą translatora § 3 oraz § 18 StVO i nic o minimalnej prędkości na autobahnie nie znalazłem wnioskuję z tego, że jest podobnie jak w pl tyle, że różnią się prędkości konstrukcyjne pojazdów, które mogą na autostradę wjechać. z resztą jest jeden przepis w StVO [§ 3 (1)], który np. wymusza mniejszą prędkość, tj. max. 50km/h w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza - widoczności na odległość poniżej 50m na skutek opadów deszczu/śniegu czy mgły, zapewne niezależnie od drogi po której jedziemy. jest tam również napisane, że prędkość należy dostosować w szczególności do drogi, natężenia ruchu, widoczności i warunków pogodowych, a także możliwości osobistych oraz właściwości pojazdu i ładunku.
 9. a to jest chyba "od zawsze". i bajka. jak umiesz wzbudzić litość u sędziego to może wytargujesz taką karę
 10. czyli to są dwa różne tematy zakładam (nie jestem pewien - tak wnioskuję z Twoich informacji), że odpowiednik pojazdu samochodowego w niemieckim kodeksie powinien mieć możliwość rozwinięcia prędkości co najmniej 60km/h. ale nie jest to tożsame z minimalną prędkością obowiązującą na autostradzie - a o to właśnie pytałem. to jeszcze raz - czy jest określona minimalna prędkość poruszania się po autostradzie?
 11. rozwiń proszę skrót BBH czy w niemieckim odpowiedniku polskiego kodeksu drogowego jest wpisana prędkość minimalna poruszania się po autostradzie?
 12. konrad1f

  Uwaga wirus!

  dlaczego miałbym wyjaśniać tezy, które sobie znowu uroiłeś i próbujesz je wcisnąć adwersarzom? pokaż mi którykolwiek mój post, w którym opisywałem zabijające NOPy! pokaż mi w moich wypowiedziach chociaż ze dwa linki do fejsbuka konfederacji (w kilkudziesięciu postach możliwe, że jakiś jeden się znajdzie)! nie wiem czy to jest jeszcze zachowanie kultury wypowiedzi ale ... był Łysy, był Samolot, było paru innych ale jeszcze nie było tutaj chyba ludzi prezentujących większą "spierdolinę dyskusyjną" niż Jonaszko
 13. no przecież sam zacytowałeś mojego posta, w którym na samym początku jest napisane: "sprawa karania mandatem za brak ważnego badania technicznego." przecież o tym głównie tu rozmawiamy. o nowym taryfikatorze. o mandatach drogowych. po cóż miałbym cytować przepisy z Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia opisujące kwoty grzywien w postępowaniu mandatowym gdyby nie chodziło o ... postępowanie mandatowe?
 14. konrad1f

  Uwaga wirus!

  i na pewno pochodzą z profilu konfederacji
 15. konrad1f

  Uwaga wirus!

  dobrze, że ty nie musisz rżnąć zgony trzydziestoośmiolatków od początku roku 2021 do 10.02.2022 nic mi nie wiadomo abym miał na dzisiaj jakieś "współistniejące" wychodzi, że z mojego rocznika w zeszłym roku na sam kowid (bez współistniejących) zeszło w pl 33osoby nie wiem jaką mamy ogólną populację na dzisiaj z mojego rocznika ale urodziło się w 1983r ponad 723 tys. ludzi (urodzenia żywe). nie wiem na ile do tej pory z różnych powodów już umarło ale nie sądzę aby to było więcej niż 10%. część pewnie wyjechała na zachód. więc śmiało mogę założyć, że populacja rocznika 1983 w pl to minimum 500 tys. osób. powtórzę - umarły na sam kowid 33 osoby. to jest 66zgonów/milion. skoro wg Ciebie szczepienia są takie zajebiste to w przyszłym roku i każdym następnym prawdopodobieństwo zejścia powinno być jeszcze mniejsze. na dzisiaj to prawdopodobieństwo to 0,066 ... promila! a i jeszcze dodam, że ponad rok temu rzuciłem kebaby i codzienne piwerko. alko wchodzi teraz tylko co któryś weekend, waga w normie, sprawność fizyczna na co najmniej dostatecznym poziomie. to w ogólnej puli rocznika jeszcze bardziej zmniejsza prawdopodobieństwo zejścia na kowida i jasne - może się zdarzyć, że zachoruję, że będę ciężko przechodził, że zejdę. ale prawodopodobieństwo zachorowania na dzisiaj nie różni się praktycznie porównując osoby zaszczepione do niezaszczepionych, prawdopodobieństwo ciężkiego przebiegu (hospitalizacja) jest zbliżone do siebie (no może jakieś 1 do 2 na korzyść zaszczepionych) natomiast prawdopodobieństwo zejścia nawet gdyby różniło się od siebie dziesięciokrotnie to przy prawdopodobieństwie ogólnym to na dzisiaj nie robi mi żadnej różnicy w obliczu niewiadomej jak szczepienia będą wpływały na nasze organizmy.
 16. konrad1f

  Uwaga wirus!

  na cholerę pytasz o coś, na co już wielokrotnie dostawałeś odpowiedź? aktualne dane jeszcze śmieszniej wyglądają aktualne proporcje zakażeń
 17. konrad1f

  Uwaga wirus!

  jak najbardziej się z tym zgadzam. dlatego o niektórych się martwię belki w swoim oku nie widzi
 18. konrad1f

  Uwaga wirus!

  mam Ci wymieniać z imienia i nazwiska, wieku oraz płci osoby z mojego biura, które i jak odczuwały szczepienia? "mistrzem" linkowania przecież Ty tu jesteś. w sumie jako rasowy covidianin pewnie z domu nie wychodzisz i z ludźmi się nie widujesz to skąd możesz wiedzieć co się faktycznie dzieje. ale skoro bardzo prosisz to nawet są z Twoich ulubionych "źródeł": -https://www.medonet.pl/koronawirus/to-musisz-wiedziec,dlaczego-po-szczepieniu-boli-ramie--to-najczestszy-odczyn-poszczepienny,artykul,96293052.html -https://www.medonet.pl/porozmawiajmyoszczepionce,szczepionka-na-covid-19--goraczka-nie-jest-objawem-niepozadanym,artykul,20335435.html i tak - w zasadzie nikt takich objawów nie zgłasza a jeśli nawet to nieczęsto są odnotowywane oficjalnie jako nopy ponieważ jak w tych "artykułach" napisano - tłumaczą, że "tak ma być" konkrety są takie, że śmiertelność w mojej grupie wiekowej jest praktycznie pomijalna. i szczepienia niewiele w tej kwestii zmieniają. i Twoje obsrane spodnie nie usprawiedliwiają wymuszanie podejmowanie ryzyka przez tych, którzy nie chcą się szczepić. ty masz jakieś totalne rozdwojenie jaźni. ktoś Ci pisze z czym się spotykał bezpośrednio to chcesz linka. dostajesz linka to pytasz czy znasz takie przypadki.
 19. konrad1f

  Uwaga wirus!

  rozmywał? przypierdlasz się, imputujesz, łżesz i wykręcasz kota ogonem. skutki uboczne po szczepieniu występujące u moich dużo młodszych znajomych: złe samopoczucie, gorączka, długotrwały ból ręki - to takie najpopularniejsze długoterminowych nikt nie zna jednak ważniejszy od skutków ubocznych jest po prostu brak sensu szczepienia. po co robić coś co nie ma sensu? i tym bardziej po co zmuszac kogoś do czegoś co nie ma sensu. wielokrotnie tutaj było przywoływane, że szczepienia nie chronią przez zakażeniem, nie chronią przed transmisją, nie chronią przed ciężkim przebiegiem, nie chronią przed śmiercią. oczywiście można oszacować, że w jakimś stopniu zmniejszają prawdopodobieństwo powyższych ale z tego co widać z danych to w zasadzie pobożne życzenia niż szacunki.
 20. konrad1f

  Uwaga wirus!

  przykład kiedy było coś nie "od siebie" a z konta konfederacji?
 21. konrad1f

  Uwaga wirus!

  nie rozumiesz. porównuję prawdopodobieństwo mojego zejścia na covid mając na uwadzę potencjalne skutki uboczne szczepień oraz ich brak skuteczności.
 22. co do prędkości na ekspresowych i na autostradach - jazda z przepisową prędkością jednak czasem mocno boli. np. dzisiaj ponad 700km S5/A4 z przyczepką jakie pojazdy mogą jeździć ekspresowymi i autostradami wynika wprost z definicji w ustawie. prędkości minimalne nie są określone. już kiedyś (może nawet kilkukrotnie) na forum był opisywany przykład przewożenia na motocyklu dziecka do siódmego roku życia na autostradzie. możesz i wręcz wg przepisów należy utrzymywać prędkość do 40km/h
 23. a jednak w stanach sporciak na evo jeszcze nie został wycofany
 24. Hej chcę obejrzeć nc750. czy ktoś miał z nią coś więcej do czynienia? typowe bolączki? czego można się spodziewać po ok. 50tys. km? proszę nie pisać ogólnie jak przy oględzinach randomowego innego motocykla - interesują mnie tylko typowe przypadłości modelu (jak np. wielowypust wałka zdawczego w africe :P)
 25. konrad1f

  Uwaga wirus!

  chodzi i ten ułamek promila komplikacji poszczepiennych vs ułamka promila prawdopodobieństwa zejścia na kowida Adam o ile szanuję za wiedzę i doświadczenie motocyklowe ... to tutaj opowiadasz jak statystyczny łykacz propagandy. Czy Ty faktycznie nie widzisz żadnej innej alternatywy i zakładasz tylko dwie opcje: przymusowe szczepienia albo śmierć jednej trzeciej populacji planety? Piszesz o dwóch milionach zakażeń dziennych w stanach i w dalszym ciągu nie dostrzegasz, że wyszczepienie nie daje tego co nam na uszy nawijają?
×
×
 • Create New...