Skocz do zawartości

mahor

Forumowicze
  • Postów

    132
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mahor

  1. Żartujesz sobie, tak?? Pierwszy link z brzegu: https://www.google.c...iw=1280&bih=909
  2. Słychać jakby gdzieś na układzie wydechowym przepuszczał. Sprawdź uszczelkę pomiędzy głowicą a kolektorem. One raczej nie pracują zbyt kulturalnie
  3. Lekki, mocny, nie wymagający serwisu. Chyba jeszcze takiego nie wyprodukowali. ;) pees Krempy, masz PW
  4. Zwróć uwagę na to, że zła opinia, w podanym przez Ciebie temacie, jest opinią jednego gościa, który niekoniecznie musiał mieć je w rękach. Może chciał zaistnieć w necie. Może synchronizował brudne gaźniki, co niekoniecznie musi dać pożądany efekt.
  5. Posiadam takowe. Używałem ich może 5-6 razy, także przy wtrysku w Hondzie Hornet 900. Sprawują się raczej poprawnie, Budowa dość solidna, choć plastikowa. Nie mam porównania z zegarowymi. Z tego, co czytałem, są mniej podatne na uszkodzenia (wstrząsy itp) od zegarów. Teraz posiadam singla, więc leżą w szafie. Dałem za nie ok 300zł. Ogólnie polecam.
  6. Tak na poważnie. Da się jeździć na innym rozmiarze, ale nie polecam. Motocykl całkiem inaczej zachowuje się w zakrętach.
  7. http://www.oponeo.pl...73-w-tyl-tl-m-c Możesz równie dobrze poszukać motocykla do posiadanej opony.
  8. Niby teoretycznie ciężko je pozamieniać, a w praktyce różnie bywa. Patrząc na schemat, lewe na pewno można pomylić. Nie wiadomo, czy przewody są oryginalnych długości. Teoretyzuje, a sprawdzić to może właściciel.
  9. Paliwo dostaje: jest w komorach pływakowych, nieprzepalonym strzela w tłumik. Mało prawdopodobne, aby dwa zaworki się naraz zawiesiły. Raczej szukałbym problemu w elektryce. Sprawdź dokładnie, czy chodzi na dwa, czy trzy gary? Nowa świeca także potrafi być zepsuta. Z tego, co wiem, to cbr 600 też potrafi zabić świecę przy zalaniu jej paliwem.
  10. Może zadam głupie pytanie, ale czy po wymianie świec dobrze założyłeś fajki? http://www.ronayers.com/Fiche/TypeID/26/Type/WIRE_HARNESS_-_F3_-_95-96/MakeID/1/Make/Honda/YearID/34/Year/1993/ModelID/6974/Model/CBR600F2/GroupID/299989/Group/WIRE_HARNESS_-_F3_-_95-96
  11. Ilość km przejechanych na danej oponie jest zależna od wielu czynników. Od rodzaju opony, stylu jazdy, od motocykla i sposobu oddawania przez silnik mocy itp Powiem jedynie, że np Dunlop Qualifier nowy na ok. 5,5mm na tyle i 4,5mm na przedzie. Podobne wysokości bieżnika ma Dunlop Mutant i Pirelli Dragon Supercorsa pro. Rozrzut w przebiegach też jest duży. Bridgestne BT56 w Hornecie 900 wytrzymał ponad 20 tyś. km, a z Pirelli Dragon Supercorsa w KTM 690 smc po 5 tyś. km nie było co zbierać.
  12. Pirelli Dragon Supercorsa - zajebista opona na asfalt. Z czystym sumieniem mogę polecić, zwłaszcza za te pieniądze. Jedyny minus, to szybko schodzi. Ale te 5-7tyś powinna wytrzymać przy normalnej jeździe.
  13. Faktycznie, kolega źle odczytał DOT, albo ma inną oponę. BT-021 były dostępne w sprzedaży od stycznia 2007 http://www.bridgestone.eu/tyres/motorcycles/battlax-bt-021
  14. Zima jeszcze trochę potrwa. Przeglądaj allegro na bieżąco. Często coś się trafia. Jeśli nie stać Cię na nowe Np: tu masz niegłupią oponę na przód, za dobre pieniądze. http://moto.allegro.pl/opona-michelin-pilot-power-120-70-17-ideal-i1966749926.html Tył też można dostać niedużo drożej.
  15. Tak starej opony, zwłaszcza na przód, bym nie założył. Leżakowana, jak dla mnie, to do ok 5lat. Twoja opona w przyszłym sezonie będzie miała 12-13 lat. Życie Ci niemiłe?
  16. Zawory można zrobić bez problemu we własnym zakresie przy użyciu podstawowych narzędzi - kilka kluczy i długi szczelinomierz. Natomiast do synchronizacji potrzebne są wakuometry. Ja kupiłem takie słupkowe http://www.marek-sklep.com.pl/pl/p/Wakuometry-slupkowe-4cyl./58 Cena może wysoka, ale zwraca się po dwóch synchronizacjach. I warto sobie ściągnąć manuala. Tak z ciekawostek, we wtryskach także przeprowadza się synchronizacje. Może nie gaźników, ale zaworów wolnych obrotów, więc na przyszłość też się przydadzą.
  17. Co prawda nie miałem GPZ, a ER5, ale to ten sam silnik. Zrobiłem nim ok 38tyś km i serwis ok 6tyś km. Nigdy mi się luzy nie skasowały, luz zawsze był większy.
  18. 1. może to być spowodowane gumowymi przewodami, na które przyszedł już czas wymiany. GPZ raczej nie ma dobrych hamulców, już z założenia. 2. Rzeczywiście, może na wolnych nierówno chodzić, ew. słabo zbierać się z dołu przy niezsynchronizowanych gaźnikach. Jeżeli chodzi o zawory, to powinno je być słychać. W tym silniku powinno się regulować/sprawdzać co 6 tyś km. Ogólnie sprawa jest prosta w wykonaniu, regulacja jest na śrubach. Zrobisz to raz i satysfakcja zapewniona. A w kieszeni grosz zostanie i kolejna rzecz, której się nauczyłeś.
  19. Mój Civic, pomimo 14 lat, trzyma się wzorowo, poza tylnymi nadkolami, które w tym roku robiłem. Ale to raczej jakaś wada konstrukcyjna i w tym miejscu gromadzi się wilgoć. Jeżeli gniją, to miejsca naprawiane blacharsko. Może to kwestia tego, że ten model Hondy jest "bardzo narażony na naprawy blacharskie"
  20. Akurat w przypadku ocynkowania Civica, niestety Ty się mylisz. Civic 6 gen. był ocynkowany, czy w to wierzysz, czy nie.
  21. 6 gen. Civica, od 1995r była już ocynkowana. Jeżeli nie miała "przygód", powinna się trzymać blacharsko. Słabym punktem, jeżeli chodzi o rdzę, to tylne nadkola.
  22. Też obstawiam świece. Sprawdź na starych.
  23. Od dawna na stacjach benzynowych nie ma paliwa z ołowiem. Ołów zastąpiono innymi związkami poprawiającymi smarowanie, więc takiego wyboru nie masz. Masz ewentualnie wybór paliwa o różnej liczbie oktanowej. Przypuszczam, że do GoldWinga będzie to 95 oktan.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...