Skocz do zawartości

Slalom wolny


PawelR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj razem z moim bratem zdaliśmy egzamin na prawo jazdy i tak samo ja, jak i on, slalom wolny i szybki pokonywaliśmy naciskając na podnóżki, czy się to komuś podoba czy nie. Mój brat w dodatku zdał egzamin bezbłędnie i jeszcze go egzaminatorka pochwaliła za jazdę po mieście.

Jeżeli mam komuś dać jakieś wskazówki, to mogę powiedzieć, że opowieści o tym, że egzaminatorzy się czepiają i chcą za wszelka cenę nas "uwalić", można włożyć między bajki. Powiedział bym, że wręcz pomagają człowiekowi zdać egzamin. Jedna ważna rzecz, bo parę osób na moich oczach nie zdało egzaminu, ponieważ wyjechało za linię na ósemce. Powód- motocykl jechał za szybko na wolnych obrotach, bo silnik był na ssaniu, bo był zimny. Jeżeli ktoś nie umie robić manewrów wolnych na drugim biegu, to niech sprawdzi, czy motor ma rozgrzany silnik. Jeżeli będzie zimny, to nie wjeżdżajcie w ósemkę, tylko poczekajcie, aż się rozgrzeje i obroty spadną. Macie do tego prawo. Jeżeli ktoś ma jakieś pytania, to chętnie odpowiem.

 

gratuluje Wam obu :)

bezpiecznych kilimetrów

lewa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj razem z moim bratem zdaliśmy egzamin na prawo jazdy i tak samo ja, jak i on, slalom wolny i szybki pokonywaliśmy naciskając na podnóżki, czy się to komuś podoba czy nie. Mój brat w dodatku zdał egzamin bezbłędnie i jeszcze go egzaminatorka pochwaliła za jazdę po mieście.

Jeżeli mam komuś dać jakieś wskazówki, to mogę powiedzieć, że opowieści o tym, że egzaminatorzy się czepiają i chcą za wszelka cenę nas "uwalić", można włożyć między bajki. Powiedział bym, że wręcz pomagają człowiekowi zdać egzamin. Jedna ważna rzecz, bo parę osób na moich oczach nie zdało egzaminu, ponieważ wyjechało za linię na ósemce. Powód- motocykl jechał za szybko na wolnych obrotach, bo silnik był na ssaniu, bo był zimny. Jeżeli ktoś nie umie robić manewrów wolnych na drugim biegu, to niech sprawdzi, czy motor ma rozgrzany silnik. Jeżeli będzie zimny, to nie wjeżdżajcie w ósemkę, tylko poczekajcie, aż się rozgrzeje i obroty spadną. Macie do tego prawo. Jeżeli ktoś ma jakieś pytania, to chętnie odpowiem.

Ja zdawałem dopiero co w Wordzie na odlewniczej w warszawie i odpalili gladiusa przed egzaminami zeby sie nagrzal.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzejuuuuuuuu!!!!!!!

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

ale to dzieciak z pokolenia gimbazy, roszczeniowa postawa wobec wszystkiego i wszystkich generuje oczekiwanie że ktoś podetrze nosek za każdym razem jak odczuwa "problem"... samodzielność skończyła się co najmniej jedno pokolenie wcześniej

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może się komuś przyda mój sposób na zaliczenie slalomu wolnego.

Wyobraźmy sobie tor wiodący między pachołkami. Problemem jest robienie zbyt obszernych łuków w rezultacie kolejne pachołki jest coraz trudniej minąć. Teraz ten tor jazdy przesuńmy do siebie w stosunku do pachołków. Zaczynamy skręcać wcześniej mijając blisko pierwszy pachołek. Dzięki temu zyskujemy zapas, który będzie się zmniejszał przy kolejnych przeszkodach.

Druga sprawa, to zauważyłem, że inni zdawający stawali do tej próby blisko pierwszego pachołka. Przy ruszeniu (mała prędkość - mały efekt żyroskopowy) był moment zachwiania i to utrudniało dobre zaczęcie próby. Żeby było mi łatwiej zatrzymałem motocykl trochę wcześniej niż inni i miałem już normalną prędkość zaczynając slalom co pomogło mi wjechać torem jakim chciałem.

Edytowane przez człowiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...