Jump to content

Wertyder

Forumowicze
 • Content Count

  654
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

1 Follower

About Wertyder

 • Rank
  KANDYDAT NA MOTONITĘ - czyściciel nagaru
 • Birthday 10/09/1971

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Kraków

Osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

141 profile views
 1. Wiem, natomiast i tak jesteśmy uzależnieni, a Ruscy mają całkiem sprawdzone technologie i o ile mi wiadomo dosyć tani uran (przynajmniej Słowacy tak twierdzą)... Z magazynowaniem wiem, że Tesla coś kmini. Póki co to ma mało wspólnego z ekologią. Ogólnie pomysł jest taki że baterie z samochodów elektrycznych mają podlegać recyklingowi na zasadzie tworzenia z nich banków energii.
 2. Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że prawdopodobnie dla nas najlepszą opcją ekonomiczną byłoby kupienie wwera od ruskich ale to w żaden sposób nie przejdzie politycznie. Amerykanie i tak jeśliby coś u nas stawiali to pewnie siłami Koreańców albo Japończyków. Ja nawet nie wiem czy oni mają jeszcze jakieś firmy produkujące reaktory czy wszystko sprzedali? No i pytanie czy jak amerykanie u nas zbudują EJ to już nie ma szans żeby kupować uran w Rosatomie? Moim zdaniem cała ta dyskusja u nas jest źle prowadzona. Tu nie chodzi o to żeby przeciwstawiać atom - OZE. Trzeba rozwijać jedno i drugie.
 3. Właśnie takie gadanie jakie tu uprawiasz to woda na młyn dla decydentów. I to nie jest "ich" problem. To że umieramy na raka od syfu to jak najbardziej nasz problem.
 4. Pojeździj na większej pojemności i dopiero wybieraj. Wyczujesz co tak na prawdę Ci będzie odpowiadać.
 5. Ale wiesz że w Polsce działa od wielu dekad reaktor i jakoś nic nikomu się nie dzieje mimo, że jest obsługiwany przez naszych rodzimych "dyletantów" - jak przynajmniej Ty twierdzisz. To co piszesz o obsłudze EJ to są bzdury. Współczesne reaktory są tak skonstruowane że jakiekolwiek błędy w obsłudze jedyne do czego prowadzą to wyłączenie tegoż. Pokażesz jakieś przykłady awarii i tych strasznych następstw, które zostały wywołane błędami obsługi we współczesnej elektrowni tego typu.
 6. A skąd w Czarnobylu promieniowanie rentgenowskie? Wiesz w ogóle co tam się stało? Bo zaczynam mieć poważne wątpliwości...
 7. Ja kupiłem jednak cały zestaw calowy. Odkręcanie śrub kluczami metrycznym, bo "prawie" pasuje kończy się niekiedy rozwaleniem łba, w gorszym przypadku rozwaleniem gniazda na tyle że już zostaje tylko majzel ;). Przy tym nie wiem czy to reguła ale niestety część śrub w HD ma twardość plasteliny ... to jednak nie nudne Japońce ...... Ostatnio miałem u siebie Sportstera w którym widać było wszędzie ślady "oszczędności" na narzędziach.
 8. Mnie zawsze też zastanawiają te wpisy ekologów jak to OZE jest zbawieniem świata. Tylko w tym całym zacietrzewieniu pomija się że duża część OZE opiera się na technologiach, które bardzo mało mają wspólnego z ekologią. Choćby wspomniane wiatraki - eksploatacja jest na ogół katastrofą dla lokalnego ptactwa, po drugie je trzeba co kilka kilkanaście lat (piszę z pamięci - może ktoś ma dokładne dane) niemal je budować od nowa - ze względu na szybkie zużycie - co ani nie jest tanie ani ekologiczne. Ktoś tu wspominał o "odwrocie od EJ" - ciekawe skąd takie info. Obecnie buduje się całkiem sporo reaktorów w tym reaktory klasy III+. Trwają przymiarki do budowy reaktora torowego. Owszem wiele krajów już ich nie stawia ale najczęściej ze względu na to, że sami albo sąsiedzi mają ich wystarczająco dużo. Tu warto wiedzieć że elektrownie jądrowe mają jedną istotną wadę - bardzo małą elastyczność, dlatego opieranie energetyki wyłącznie na nich jest błędem.
 9. Jak widzę w jakim tempie obecna ekipa rozpieprza pieniądze to nie sądzę żeby się miały znaleźć na budowę EJ. Następcy będą nas wyciągać z długów przez dekady. A pisanie o tym że jak przeznaczymy te pieniądze z atomówki na OZE to będzie miód i malina jest o tyle bez sensu że żadnych tajemniczych "pieniędzy" nie ma. To są mrzonki. Potrzeba kogoś z wizją i to szybko, bo trucie węglem w nieskończoność nie przejdzie, a zaraz się zacznie rewolucja w motoryzacji i prądu będzie potrzeba coraz więcej.
 10. Jedynie na dalsze tury to viadro ale zapomnij, że kupisz coś sensownego w tym budżecie. Fajny mieszczuch to honda cbf ale nie wiem czy nie będziesz wyglądał jak na psie .... Prawda jest taka że jak chwycisz bakcyla na dobre to trzeba robić lejce i kupić coś sensownego.
 11. Momentami to wygląda jak kopia gs500 :). Fajne moto. To chyba silnik jaki był w trampku?
 12. Wertyder

  Ręce a kierownica

  No tylko że jak zrobią naprawę tej drogi i posypią żwirkiem (a niestety czasem wpadają na tak debilne pomysły) to przyjmując założenie, że znasz drogę i możesz zapie**alać do woli można się mocno zdziwić i będzie szczęście jak skończy się tylko na pełnych gaciach. Niestety niektórzy zbyt szybko zakładają, że mając bardzo duże umiejętności i doświadczenie mają całkowitą kontrolę nad jazdą. I zapominają że na drogach publicznych konsekwencje braku tej kontroli mogą dotyczyć też innych osób....
 13. Ja bym jeszcze ten temat założył w dziesięciu innych działach forum ;)...
 14. Wertyder

  Ręce a kierownica

  Hmmm.... z tym zużywaniem opony na ósemkach to też nie jest tak. Dosyć często wymieniam i to nie jest takie zużycie jak przy kładzeniu moto na zakrętach.... no ale to też trzeba wiedzieć z praktyki . BTW: motocyklizm to akurat taka dziedzina gdzie brylowanie na forach nie jest tak proste jak się na pozór wydaje, i nie trudno wykryć, że ktoś jeździ głównie palcem po tochpad'zie ;)...
 15. Wertyder

  Ręce a kierownica

  Wreszcie to forum się do czegoś przydało .... Intuicja mnie jednak nie myliła, od dawna sądziłem że robię coś nie tak.
×
×
 • Create New...