Skocz do zawartości

Slalom wolny


PawelR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skręcasz kierownicę w tą stronę, gdzie przechyla Ci się motocykl. Jeśli przechyla się w prawo to skręcając kierownicę w prawo przesuwasz punkt styku opony z podłożem w prawo. W skutek tego więcej masy znajduje się po lewej stronie i motocykl odchyla się z powrotem w lewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego przeciwskret a co innego impuls skretu ktore nazewnictwo notabene wprowadzilem lata temu na Forum, ciesze sie, ze sie przyjelo, he, he

 

:crossy:

 

co się przyjęło?

możesz wytłumaczyć o co chodzi?

co to jest ten "impuls skretu"?

czym się różni od przeciwskrętu?

może przez niezrozumienie tracimy czas na niepotrzebne dyskusje?

albo inaczej - robisz gównoburzę bo wymyśliłeś sobie jakis nowy termin?

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to niemam po prostu nastroju do dyskusji i bynajmniej nie wynika to z niewiedzy.

 

Przyjdzie moze chwila to odpowiem.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie smuteczek, tylko real. Jak czytam jak w PL zajefajnie ludzi szkola a pozniej w Harz'u widze jak winkle pokonuja to mnie w uju strzyka, i napewno nie o Montera chodzi.

 

Kumam, ze cruserem ma sie zupelnie inna Trajektorie ale na normalnym motocyklu to mam prawo oczekiwac, ze kazdy motocyklista powinie n jako tako znac Trajektorie a tu ZONG

 

Macie ochote ze mna pojezdzic ? Nie ma sprawy, od lat zamieszczalem temat o Harz'u tyle, ze nikt do niego nie pojechal, bo na Forum to wszystko lokalni matadorzy ktorzy co najwyzej wpkol wlasnego komina, he, he

 

Nastepn yplanowany wypad bedzie najprawdopodobniej w Maju przyszlego roku, pisze sie ktos ?

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz na myśli że ktoś pokonuje lewe zakręty nie łapiąc apexu?

 

Prawe również.

Nie ale majac ze soba wiadro kilwateru jestes w stanie pojsc przeciwdryftem.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak, to raczej wyraz rozsądku. Kręte górskie drogi to nie tor. Nie wiadomo co czai się za zakrętem. Szczególnie, jeśli nie znasz dobrze drogi i nie widzisz wszystkiego. W takiej sytuacji najrozsądniej trzymać się środka pasu.

 

Widzę że ja traktuje rozmowę serio a Ty chyba niezbyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak, to raczej wyraz rozsądku. Kręte górskie drogi to nie tor. Nie wiadomo co czai się za zakrętem. Szczególnie, jeśli nie znasz dobrze drogi i nie widzisz wszystkiego. W takiej sytuacji najrozsądniej trzymać się środka pasu.

 

Widzę że ja traktuje rozmowę serio a Ty chyba niezbyt.

Fajna teoria tyle, ze ci ludzie o ktorych pisze niestety nie przymaja sie ani srodka ani zewnetrznej czesci drogi tylko scinaja winkle idac w ruch z naprzeciwka.

 

Sugerujesz, ze jestem lekkomyslny ? Trasy ktorymi jezdzimy sa jezeli nie nam to mi znane, wiec az akiego ryzyka niema.

 

Na torze przetrzec podnozkiem nie jest problemem a na trasie nieco trudniej, zwlaszcza, mentalnie.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie smuteczek, tylko real. Jak czytam jak w PL zajefajnie ludzi szkola a pozniej w Harz'u widze jak winkle pokonuja to mnie w uju strzyka, i napewno nie o Montera chodzi.

 

Kumam, ze cruserem ma sie zupelnie inna Trajektorie ale na normalnym motocyklu to mam prawo oczekiwac, ze kazdy motocyklista powinie n jako tako znac Trajektorie a tu ZONG

 

 

ja z kolei staram się nie widzieć jak niemcy pokonują winkle w sudetach bo jeszcze zawału bym dostał. myk i klepnięci ;)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna teoria tyle, ze ci ludzie o ktorych pisze niestety nie przymaja sie ani srodka ani zewnetrznej czesci drogi tylko scinaja winkle idac w ruch z naprzeciwka.

 

Czy dobrze widzę, że sugerujesz, że takie zachowanie ma być wyrazem wysokiego kunsztu drajwerów?

 

 

a torze przetrzec podnozkiem nie jest problemem a na trasie nieco trudniej, zwlaszcza, mentalnie.

 

Zawsze mnie uczono, że w większości wypadków przycieranie podnóżkiem jest następstwem nieprawidłowej pozycji w zakręcie.

A i nie wiem, czy świadome przesuwanie granicy bezpieczeństwa na drodze publicznej jest rokującym kierunkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z kolei staram się nie widzieć jak niemcy pokonują winkle w sudetach bo jeszcze zawału bym dostał. myk i klepnięci ;)

 

Bo to DDR'owcy sa wiec czego oczekujesz ? He, he

 

 

Czy dobrze widzę, że sugerujesz, że takie zachowanie ma być wyrazem wysokiego kunsztu drajwerów?

 

 

Zawsze mnie uczono, że w większości wypadków przycieranie podnóżkiem jest następstwem nieprawidłowej pozycji w zakręcie.

A i nie wiem, czy świadome przesuwanie granicy bezpieczeństwa na drodze publicznej jest rokującym kierunkiem.

Jest kilka szkol, i zawsze bedzie tak, ze kazda bedzie uwazala swoja wyzszosc nad inne. Ale masz racje, szkole trzymania sie zewnetrznej strony zakretu ( i podejrzewam, ze zaras zostanie napomkniete o syfie i piasku jaki sie na niej znajduje )

 

Kwestia techniki pokonania winkla jaka wybierzesz. Hang / hanging off nic nie zgubil na publicznych drogach.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej - widzę, ze jednak chce Ci się pisac w temacie :)

Proszę o odp. na moje pytania - wczoraj nie mogłem zasnąć i nie chcę przeżywac tego ponownie ;)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...