Skocz do zawartości

Slalom wolny


PawelR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście. Przecież my tu w Polsce na łukach podpieramy się widłami.

Umyslowo napewno, he, he

 

Zaden ze starych motocyklistow nie wie co to przeciwskret a wymiataja, ze mloddym szczena opada. Niemniej wypadalo by troche teori liznac, he, he.

 

A techniki pokonywania zakretow to niestety Wam kuleje.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proszę mi wytłumaczyć, jakim cudem, jadąc z instruktorem na plecach, po mieście, wykonywałem lewoskręty na 1 biegu, bez gazu, bez hamulca i bez sprzęgła, pchając lewą rączkę kierownicy i pochylając się do zakrętu i motocykl jechał i skręcał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Cóż, są tacy, którzy twierdzą iż przeciwskręt w magiczny sposób znika bądź się pojawia. I nawet ukuli dla tej teorii określenie - prędkość stabilna. Ba! Nawet podają ją nam w obcym języku co ma sprawić, że padniemy na kolana i uznamy ją za jedyną słuszną ;) Nie mogą pojąć, że prędkość stabilna dotyczy umiejętności kierowcy a nie możliwości motocykla gdyż ten nie potrafi nic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat doskonale odzwierciedla żenujący poziom wiedzy naszego drogiego niemieckiego instruktora jak i podłe podejście do człowieka.

Byłem młody i głupi jak mówiłem, że niemieckie jest najlepsze. I może dalej tak jest, bo człowiek ze wsi wyjedzie, ale wieś ze człowieka nigdy :laugh: :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proszę mi wytłumaczyć, jakim cudem, jadąc z instruktorem na plecach, po mieście, wykonywałem lewoskręty na 1 biegu, bez gazu, bez hamulca i bez sprzęgła, pchając lewą rączkę kierownicy i pochylając się do zakrętu i motocykl jechał i skręcał?

Nie raczyles odpowiedziec na moje pytanie a oczekujesz, obecnie jakiegokolwiek wytlumaczenia ?

 

Odemnie nie otrzymasz juz zadnej odpowiedzi bo moja cierpliwosc mlekopiju wyczerpales.

 

Cóż, są tacy, którzy twierdzą iż przeciwskręt w magiczny sposób znika bądź się pojawia. I nawet ukuli dla tej teorii określenie - prędkość stabilna. Ba! Nawet podają ją nam w obcym języku co ma sprawić, że padniemy na kolana i uznamy ją za jedyną słuszną ;) Nie mogą pojąć, że prędkość stabilna dotyczy umiejętności kierowcy a nie możliwości motocykla gdyż ten nie potrafi nic :D

Hikor, nie zamierzam sie z Toba wdawac w dyskusje, bo poprostu musial bym Ci cos napisac co pozostawilo by " skaze " na naszej " znajomosci "

 

A wszetko generalnie przez to, ze wrzucacie Terminologie do jednego wora ze wsystkim co sie da. Przeciwskret jest niczym plaster do doopy. Pozloz wiec sobie na czynniki slowo przeciwskret lub obejrzyj sobie choc jeden wyscig na zuzlu, sporo Ci to wyjasni o ile bedziesz bacznie ogladal i ruszysz troche banka.

 

Wrzucilem filmik ze szklenia w ktorym jest Instruktor techniki jazdy. JA kumam, ze jak sie niema wiadomosci, to zawsze znajdzie sie kia aby psa uderzyc.

 

A roznica miedzy polskim instruktorem techniki jazdy a niemieckim to tak mniej wiecej 4 lata i 11 miesiecy w szkoleniu, o praktyce nawet nie wspomne, no ale moge zapytac na ilu torach w PL to szkolenie na instruktora techniki jazdy sie odbywa ? . Te 4 weekendy spedzone na Rakietowej nazywasz szkoleniem , he, he.

 

pozdrawiam

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co się dzieje na żużlu, to nie jest przeciwskręt. Skąd pomysł ks-rider, że coś chcę od ciebie? Moje pytanie było retoryczne, ponieważ skręcałem przeciwskrętem. Tobie zaś mylą się terminy. Rozdzielasz inicjację skrętu od przeciwskrętu, podczas, gdy to właśnie skręt inicjujesz przeciwskrętem.

A jak tak bardzo się podniecasz niemcami to.... A zresztą. Nie napiszę, bo znowu bana dostanę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 


A roznica miedzy polskim instruktorem techniki jazdy a niemieckim to tak mniej wiecej 4 lata i 11 miesiecy w szkoleniu, o praktyce nawet nie wspomne, no ale moge zapytac na ilu torach w PL to szkolenie na instruktora techniki jazdy sie odbywa ? . Te 4 weekendy spedzone na Rakietowej nazywasz szkoleniem , he, he.

pozdrawiam

 

kogo chciałeś obrazić?

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co się dzieje na żużlu, to nie jest przeciwskręt. Skąd pomysł ks-rider, że coś chcę od ciebie? Moje pytanie było retoryczne, ponieważ skręcałem przeciwskrętem. Tobie zaś mylą się terminy. Rozdzielasz inicjację skrętu od przeciwskrętu, podczas, gdy to właśnie skręt inicjujesz przeciwskrętem.

A jak tak bardzo się podniecasz niemcami to.... A zresztą. Nie napiszę, bo znowu bana dostanę.

A zostawiając na boku te puste rozważania teoretyczne wrócę do początku - robisz już ten wolny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym tokiem rozumowania wiem już skąd taka nadreprezentacja Niemców w motoGP :D

Nie wiem czy nadinterpretacja ale Bradel jak by nie bylo jest mniej wiecej na 9 - 10 pozycji, kilku innych tez jezdzi wiec jakos chlopaki daja rade, a Polacy sobie najwyzej Marka przypisuja, nie dodajac nazwiska, bo wyszlo by na jaw, ze nie Polak a Hiszpan, he, he.

 

No ale zawsze mozesz podac Plakow jezdzacych w Moto GP

 

 

kogo chciałeś obrazić?

Konrad,

 

rzeczywistosc jest taka a nie inna,i tego nie zmienisz ani Ty ani ja. Instruktora techniki jazdy robi sie w PL w 4 Weekendy, Instruktora Techniki jazdy ADAC szkoli przez 5 lat i nie sa to 4 Weekendy w czasie 5 lat, mam nadzieje, ze mnie rozumiesz,

 

POdobnie jest z jazdami podczas kursu. Ile wyjezdza polski Kursant tychkm na motocyklu ? Ile ma godzin na miescie, w obszarze niezabudowanym, Autostrada, jazd nocnych ?

 

Juz kiedys temat byl Polski Kursant jezel wyjedzie 150 km to moze byc caly happy ( bo w realu wyjezdza moize polowe z tego co podalem ) a u mnie Kursant wyjezdza srednio 850 km wiec jak to jest z ta polska jakscia szkolenia ?

 

Podobnie jest na szkoleniu kadry szkolacej, w PL kurs opiewa ciut ponad tydzien a u mnie samej teori jest 5,5 miesiaca po 38,5 h tygodniowo. O praktyce nawet nie wspomne bo wyjdzie kropla w oceanie.

 

pozdro

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Konrad,

 

rzeczywistosc jest taka a nie inna,i tego nie zmienisz ani Ty ani ja. Instruktora techniki jazdy robi sie w PL w 4 Weekendy, Instruktora Techniki jazdy ADAC szkoli przez 5 lat i nie sa to 4 Weekendy w czasie 5 lat, mam nadzieje, ze mnie rozumiesz,

 

 

:crossy:

 

wyjątkowe nieogary z tych instruktorów w DE skoro 5 lat sie muszą uczyć - a przecież wczesniej chyba już jakoś jeździć musieli?

i jeszcze może Cie zaskoczę - w PL jakiś czas temu aby zostać instruktorem techniki jazdy nie było potrzebne żadne szkolenie ;)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Wertyder. Robie juz wolny i szybki, ale mam teraz inny problem, bo przy omijaniu przeszkody nie moge sie rozpedzic do 50km\h. Jak to zrobic? Ruszyc z jedynki i od razu dwojka, czy przeciagnac na jedynce i dopiero wtedy dwojka?

 

Ale tu prędkość mierzą na wjeździe!!! Trzeba ostro ruszac i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...