Skocz do zawartości

Slalom wolny


PawelR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Średnio każdy.Kazdemu łatwo jest mówić ale ktoś, kto zaczyna jazdę nie wie nic .Robi manewry na czuja.Plus jest wtedy , kiedy ma świadomego instruktora.Sukces, kiedy ten instruktor umie przekazać wiedzę i cos tam kursantowi wyjdzie ( czasem lepiej, czasem gorzej) ale nie oszukujmy się. Przecwiskretu się chłopak nauczy jak będzie jeździł.Zresztą sam widzisz jak każdy to potrafi...

Powiedz mi, a zapomnę.

Pokaż mi, a zapamiętam.

Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można wymagać od kursanta, aby wykonując slalom wolny manewrował jeszcze sprzęgłem i gazem. Dlatego większość instruktorów zaleca jedynkę i brak gazu, aby skupić się na pracy ciałem. I to jest, moim zdaniem, prawidłowa technika nauczania. Jakiekolwiek techniki półsprzęgła lub pracy gazem powodują proste oblanie egzaminu. Tego się na kursie nie nauczysz. I próbowanie nie ma sensu... Jest na to czas później. Jazda moto to nie Shaolin. Naucz się podstaw a potem nabieraj doświadczenia.

---

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten cały ks rider to instruktor? kuźwa, bardziej nadętego gościa ze świecą szukać. Po pierwszej poradzie uciekałbym na jedynce, 10km/h, przeciwskrętem. Ludzie, litości

Ten caly ks-rider nie jest instruktorem, jest nauczycielem a to troche zmienia postac rzeczy.Aby otrzymac pierwszy porade musial bys najpierw zaplacic za szkolenie i zapewne nie bylo by cie na nie stac.

 

Nie można wymagać od kursanta, aby wykonując slalom wolny manewrował jeszcze sprzęgłem i gazem. Dlatego większość instruktorów zaleca jedynkę i brak gazu, aby skupić się na pracy ciałem. I to jest, moim zdaniem, prawidłowa technika nauczania. Jakiekolwiek techniki półsprzęgła lub pracy gazem powodują proste oblanie egzaminu. Tego się na kursie nie nauczysz. I próbowanie nie ma sensu... Jest na to czas później. Jazda moto to nie Shaolin. Naucz się podstaw a potem nabieraj doświadczenia.

Wiec zapytam, jak masz zamiar wykonac wolny Slalom ( nie ten jaki wystepuje w PL ) tylko ten ktory nasi kursanci musza przejechac z predkoscia nie wieksza niz 6 km/h, gdy motocykl szkoleniowy np. BMW R 800 R na pierwszym biegu na " wlnych obrotach " jedzie z predkoscia 20 - 22 km/h ? ? ?

 

JAk nie mozna wymagac, jak mozna ?

 

W/g Twojego zdania to w Niemczech absolutnie nikt nie zdalby egzaminu.

 

No ale z tym textem

 

" tego sie na kursie nie nauczysz " to pojechales po bandzie. JA ze swojej strony zapytam wiec - to gdzie i kiedy chcesz sie tego uczyc aby egzamin zdac ?

 

Aaaaaaa i to wlasnie ( ten Slalom wolny ) to absolutna podstawa ) he, he

 

 

w ca. 40 sek mowa o predkosci niestabilnej ( instabiller Bereich )/ quazi - stabil

 

A teraz aspecialy for You czyli wisienka na torcie.

 

Jadac wolno potrzebujesz momentu / sily zyroskopowej kol, moje pytanie, skad go bierzesz ?

 

A ci wszyscy madrzy moga mi na tym filmiku pokazac w ktorym momencie wystepuje przeciwskret o ktorym tak tu piszecie, he, he

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciwskręt występuje tam praktycznie cały czas, to są te momenty kiedy przednie koło kiwa się na boki żeby utrzymać równowagę.

To przeciwskretu zywa sie do balansowania ?

 

Moze rozlozmy slowo przeciwskret na czynniki pierwsze i otrzymamy

 

Przeciw / skret.

 

polecam sie.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o polskim wolnym slalomie przez bramki a nie niemieckim czy jamajskim przez kokosy.

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, to ja przepraszam, teraz wiem dlaczego Polacy nie potrafia.......

 

A ja myslalem, ze Technika jest taka sama, he, he

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używa się żeby zainicjować skręt kierownicy (między innymi)

Dzisus krajst, czy to az tak trudno zrozumiec, ze o przeciwskrecie przy predkosci niestabilnej niema mowy ? Przeciwskret zaczyna dzialac dopiero przy predkosci stabilnej

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...