Skocz do zawartości

Slalom wolny


PawelR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co absolutnie nie lest potrzebne gdy ma sie opanowana prawidlowa technike przejazdu :icon_mrgreen:

 

No ale po co uczyc sie prawidlowej techniki jak mozna kombinowac jak kon pod gore :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie, tutaj nie chodzi o to, że jeśli ktoś nie przenosi tyłka, to że robi to źle - to po prostu dodatkowy trick na ciasne drogi. ; )

 

Na tym filmie kierowajek pięknie ogarnia maszynę, ale jak widzisz ma masę miejsca i jedzie na czas dość dużymi łukami.

Nie wiem jak do Ciebie dotrzeć... może tak?

 

 

Tylko, że to już nie jest slalom wolny. Przy małej prędkości jak na egzaminie przeniesienie ciężaru na zewnętrzną pozwoli bardziej złożyć motocykl i zacieśnić zakręt.

Odpuść. Nie masz racji. Podczas jazdy naprawdę wolnej nie chodzi o to aby pochylić motocykl, co o to aby sam proces skrętu przebiegł możliwie szybko. Albo inaczej - aby promień skrętu był możliwie najmniejszy. Akurat tutaj KS ma rację. Należy siedzieć całkiem swobodnie i luźno od pasa w górę. A od pasa w dół mocno trzymać się motocykla. No i patrzenie. Ale to jakby poza tematem. Oto wielka tajemnica wiary :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ks-rider ma racje, dzisiaj z miarką i słupkami zrobiłem aktualny tor jazdy osemką, wyjechałem na start z przeciwwagą i pierwsze co pomyślałem, to "ja pier***, ile tu miejsca", po czym normalnie na luzaka przejechalwm całość. Ale... jak się zaczyna pierwsze kroki, to przeciwwaga może jakoś pomoże, jak się nie potrafi trzymać rownowagi w linii z moto. : D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie widzisz różnicy w jeździe z mojego linku i Twojego? :D

W Twoim koleś robił co mu kazali :D

Jednak, jak pisałem, NIKT z czołówki gymkhany tak nie jeździ.

Kilka lat temu jeszcze Benek z Krakowa robił furorę ale... skończyło się. Po prostu zaczął przegrywać.

Zresztą... logicznie rzecz ujmując... po co wprowadzać motocykl w przechył większy niż to konieczne?

Należy dążyć do tego aby motocykl był możliwie jak najbliżej pionu.

Pozwala to na osiąganie możliwie największych prędkości w łuku a przecież im szybciej motocykl jedzie tym bardziej jest stabilny...

Jak chcesz jechać jak najwolniej, to go sobie nogami odpychaj ;)

Albo kosz zamontuj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hikor - od wózka bocznego to Ty się odp.....l :P

Benek zdaje się był z Wrocławia

a Damiana proszę o "samozbanowanie" ;)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nie przepraszaj... Ty się ciesz, że do garażu mi się wje...li i diegtara z emwiaka pociągnęli... Bo za te stwierdzenie to kontrolna seria w potylicę się należy :D

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale macie problem. Niech sobie jeżdżą jak im wygodnie.

 

Jeśli mają problem z dodatkowymi technikami, to raczej jest tylko ich problem - pojedzie taki na jakiś zlot "na łące" i szoruje później kopytami po ziemi, albo ma potrojony promień skrętu, bo "ni ma jak pochylić motóra" bez dobrej nawierzchni. ; D

 

Teraz honor muszą ratować, więc nie dziwię się złośliwościom. ; )

Edytowane przez Damian85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli mają problem z dodatkowymi technikami, to raczej jest tylko ich problem - pojedzie taki na jakiś zlot "na łące" i szoruje później kopytami po ziemi, albo ma potrojony promień skrętu, bo "ni ma jak pochylić motóra" bez dobrej nawierzchni. ; D

 

Teraz honor muszą ratować, więc nie dziwię się złośliwościom. ; )

Ja honor muszę ratować?

Chyba o naszej reprezentacji piszesz :D

Cały czas nie pojmujesz, że właśnie o to chodzi aby możliwie jak najmniej "motóra pochylić" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...