Jump to content

Damian85

Forumowicze
 • Posts

  1637
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  36

Everything posted by Damian85

 1. Którą książkę? Myślę, że gdyby to była prawda, to wojna na Ukrainie już dawno by się skończyła.
 2. Ja się zastanawiam jak będą wyglądać wojny na Marsie, albo wojny międzyplanetarne - tutaj biorę pod uwagę to, że Elon Musk już niedługo rozpoczyna misję kolonizacji i co będzie za kilkadziesiat lat, gdy to się powiedzie. Patrząc na nasz gatunek, to jako cywilizacja jesteśmy ciągle prymitywnym gatunkiem. Wierzenia w Bogów dość mocno weryfikują jak jesteśmy prymitywni.
 3. Po latach jazdy stwierdzam, że kierowcy ciężarówek to specjalna kategoria umysłowego wyzwania. Niby ku**wa wiedzą, że mają ogromny ciężar, że to nie zahamuje od razu. pie**olą coś o milionach przejechanych kilometrów, psioczą na osobówki, a do chu*a Pana jadą Ci na zderzaku. Cokolwiek się stanie, to Cię prasują. Oczywiście są też myślący kierowcy, ale małp chyba więcej. Tak mnie się wydaje.
 4. Judas, a czemu tak generalizujesz wszystko do jednej wersji? U mnie w rodzinie nikt tak nie jeździł (ani ojciec, ani matka, nawet jak gdzieś z wujkiem jechałem, to takich rzeczy nie słyszałem) - jak w wieku 18 lat wsiadłem do auta z kolega, który dostał prawko, to tak się właśnie wydzierał i dla mnie to była idiotyczne wybryki młodego chłopaszka, który jarał się jazdą i z uśmiechem na wszystkich wyzywał (hormony go po główce kopały i sobie poradzić nie mógł).
 5. Wiem o czym piszę. Watpię w coś innego. : )
 6. Stwierdzam, że strzeliłeś sobie w stopę i straciłeś prawo do krytykowania innych za brak znajomości terminologii.
 7. Znów jakieś bzdury piszesz. Jest mechanizm spustowy, zamka, lufa, łoże, muszka, szczerbinka. Przyrządy celownicze. Manipulatorami natomiast możemy określić np. pokrętła celownicze lunety. Ale to każde pokrętło można tak określić jak się nie zna jego nazwy. Dzieki za opinię. Poczekajmy co napisze KS.
 8. No to ładnie proszę o wyjaśnienie - bo sam jestem ciekaw, czy nie zostałem wprowadzony w błąd. Często widziałem i słyszałem to określenie na takie elementy jak zwalniacz zamka, zwalniacz magazynka, dźwignię bezpiecznika itd.
 9. Myślę, że dobrej jakości repliki ASG są świetne do nauki obsługi broni i trenowania "na sucho". W takich replikach manipulatory wyglądają i działają jak w prawdziwej broni. Co do samych *fizycznych* odczuć - są minimalne w porównaniu do prawdziwej broni.
 10. Kiedyś było po prostu "Bi", teraz wymyślają różne śmieszne nazwy, aby się wyróżnić, dowartościować - kuzyn ma "Ono" w pracy. Babka nazywa siebie ONO i mówi zdania typu: "Wczoraj byŁOM w XXX i zjadŁOM YYY".
 11. No Panie, ło to chodzi - kupić taniej, sorzedać drozej, znow kupić taniej. Gorki i zjazdy to jest esencja gieldy.
 12. To prawda, a USTC miało wzrost o 800%. Pytanie tylko, czy to jest jakaś padaczka, czy ogólnie cena jeszcze podskoczy i pójdzie w górę. Po tym dużym wzroście był mały spadek, teraz jest tak średnio stabilnie. Ja byłem w 99% przekonany, że Luna będzie szła już tylko w dół. Dałem tylko 1% szansy na to, że to się w jakiś magiczny sposób odbije. Ale jak widać społeczność Terra się nie poddaje, w jakiejś grze nawet dodali płatność Luną. No i coraz więcej serwisów wdraża mechanizmy wypalania Luny. Szanse na jej wzrost rosną. Pytanie tylko kiedy i czy w ogóle wieloryby zaczną inwestować w Lunę - na razie nikt większy się w to nie pcha. Szansa na super wzrost jest ograniczona.
 13. To ostatnio ładowałem do Barretta. Ale wiem, wiem, wiatrowki ogolnie uznaje się za zabawki, laikom mowi się, że to strzela na 50 metrow. Takie fakty. Rozumiem calkowicie zdziwienie.
 14. Ja pisałem o 100-150 metrach z zastrzeżeniem, że wiatr już miota kulami. Ty piszesz o celnym strzelaniu na 200 metrów - cytat niżej. Zawyżasz więc moje noty o 33-100%.
 15. To mi pokaż gdzie napisałem, że zwykłą wiatrowką można celnie strzelac na 200 metrow.
 16. Powiedzieć. ; ) No powiedz, jonaszku, co miałeś na myśli, dlaczego mnie zaczepiłeś, co chciałeś przekazać? ; )
 17. No dlatego napisałem na początku, że chodzi mi o średniej jakości wiatrówkę sprężynową - myślę, że sprzęt za 1,5k się do tej kategorii zalicza. Strzelałem, jonaszku i to już lata temu. I nawet gufnem za 100 zł z 20 metrów odganiałem szkodniki z sadu ojca - tylko to było dawno temu, gdy jeszcze zwierzęta takich praw nie miały, teraz dostałbym dożywocie za ptaszki. Ale widzę, że masz jakąś uwagę na rzeczy. Powierz mi drogi jonaszku, co masz na myśli. Jak to jest z tymi wiatrówkami i ich zasięgiem Twoim zdaniem?
 18. Tomasz, na 20 metrów to możesz strzelać wiatrówką z odpustu. Średniej jakości wiatrówka sprężynowa powinna Ci z palcem w tyłku nosić celnie śrut na 50 metrów. Poprawka pomiędzy 30 metrami a 50 metrami to niecałe 10 centymetrów. Zdrowy limit to mniej więcej 100-150 metrów, tylko wtedy poprawki są już w metrach i wiatr wyraźnie nosi śrut.
 19. Damian85

  Uwaga wirus!

  A jak tam śmiertelny COVID? Ja już prawie zapomniałem, że coś takiego w ogóle było.
 20. W sumie to się zastanawiam, czy rzeczywiście wszystko wróci do normy - i do jakiej normy jeśli już. Wygląda na to, że na tę chwilę sporo inwestorów wycofało się z kryptwalut. Czy odzyskają zaufanie? Kiedy jeśli już? Czy Bitcoin podniesie się z poważnego upadku? Czy inwestorzy powrócą?
 21. Był spory krach, jednak dopiero czas pokaże co będzie dalej. To nie pierwszy dołek crypto. Wszystko powinno wrócić do normy. Ale nie za tydzień, ani nie za miesiąc.
 22. Moja żona ostatnio robi makramy i sie do łapaczy snów zabiera. Podejrzewam ją o czarną magię - mogę zapytać, czy ma coś na fotoradary. Moze jakaś poświecona plyta CD powieszona pod siedzeniem.
×
×
 • Create New...