Skocz do zawartości

Wybór napędu (napęd, łańcuch i zębatki)


Rekomendowane odpowiedzi

Ze sprzęgła w 10tce dajesz? Te monstrum idzie z gazu chyba z każdego biegu haha, idzie, t

Z gazu musisz miec obroty, a ze sprzęgła zawsze idzie :)

 

Nie wiem jak z przełożeniami ale do takiej mocy tylko superhiperwzmocniony :)

 

i chyba taki będzie, najmocniejszy did.

 

a wiesz, że to był jeszcze seryjny napęd ? więc miał prawo się urwać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz na prawde mega mocny napęd to kup EK ZZZ. mega konstrukcja. zebatki faktycznie warto brać sunstara ale jeszcze lepiej działa supersprox - trwalszy.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Jestem na etapie zamawiania zestawu napędowego.I jak myślicie lepiej zamówić dida vx czy rk XSO.

http://www.larsson.pl/index.php?c=r&no=MjA0OTEwMg==&bid=105858

Nie jestem do konca zdecydowany który wybrać, niby vx jest w katalogu dida jako nadający się do 636.Z drugiej strony to najsłabsza wersja w stawce, a na zvmx trochę szkoda mi kasy.Z RK znowu nie miałem styczności i nie znam nikogo kto by na tym jeździł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na didach i rk i wnioski z tego mam takie, że RK mimo, że żywotnością nie ustępują didowi to niestety wyciągają się nierówno i to tak bardzo, że aż przeszkadza to w jeździe bo na pewnym etapie już nie da się ustawić naciągu tak by nie szarpał i jednocześnie nie trzaskał o wahacz. Didy mi się zawsze wyciągają w miarę równo, tak że prędzej skończy się możliwość naciągu na wahaczu niż coś zacznie szarpać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest trochę pytanie czy lepsze VW czy Audi... każda marka ma swoich fanów... Ale obydwie firmy są poważnie, obydwie mają łańcuchy na największych zawodach...

 

Powiedziałbym, kupuj co ma lepszą cenę, bo jakość ta sama...

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Zależy też jaki motocykl - jak bestia typu R1 to tu bym nie oszczędzał na napędzie tylko wziął z możliwie najwyższej półki.

 

Latałem zarówno na Sunstarze jak i JT, nie zawiodłem się na żadnym. Teraz mam JT i łańcuch DID (najzwyklejszy bez oringowy) w 48 konnym motocyklu od 3 lat, napęd założony przez poprzedniego właściciela. Ja osobiście tym zrobiłem ~20 000 km, łańcuch w połowie naciągu, zębatki prawie nie zjechane. Ale to tylko 48 KM.

 

w 140 konnym RF900 też latałem na zębatkach JT przez 2 sezony (w kombinacji ze złotym DID-em x-ringowym), problemów nie było (a RF-ki nie oszczędzałem), potem motocykl sprzedałem.

 

Moim skromnym zdaniem obie firmy są godne polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam,

czas zmienić napęd na nowy. Nie za bardzo ogarniam jakiej firmy są najtrwalsze, dlatego pytam o porade.

https://napedmotocyklowy.pl/2009-2015/52-yamaha-xj6-2009-2015-zestaw-napedowy-did-hiper-wzmocniony-zloty.html

Czy taki zestawik byłby ok?

Motocykl bez ABS, a dużo aukcji widzę z ABS, to ma jakieś znaczenie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Corbi95 napisał:

Witam,

czas zmienić napęd na nowy. Nie za bardzo ogarniam jakiej firmy są najtrwalsze, dlatego pytam o porade.

https://napedmotocyklowy.pl/2009-2015/52-yamaha-xj6-2009-2015-zestaw-napedowy-did-hiper-wzmocniony-zloty.html

Czy taki zestawik byłby ok?

Motocykl bez ABS, a dużo aukcji widzę z ABS, to ma jakieś znaczenie?

 

Taki zestaw będzie bardzo OK. Kup przy okazji dobry smar do łańcucha oraz naucz się o niego dbać...od razu mówię, że WD-40 nie służy do tego i tylko niszczy uszczelnienia. Najprostsze i najtańsze to nafta i pędzelek, potem mycie płynem z wodą (bez cisnieniowej myjki)
no i smar.
Będzie długo słuzył.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...