Skocz do zawartości

Wybór napędu (napęd, łańcuch i zębatki)


Rekomendowane odpowiedzi

Czeka mnie wymiana napędu.

Do wyboru są wzmocnione... i jeszcze super i hiper...

 

Wie ktoś z własnego doświadczenia? Przejechał ktoś na własnoręcznie wybranym napędzie całe jego życie? Warto zakładać droższy? Czy 1.5x droższy starcza na 1.5x dłużej skoro w komplecie są te same zębatki?

Czekam na opinie.

 

http://sklep.scigacz.pl/zestaw-napedowy-su...ets-p-7688.html

 

http://sklep.scigacz.pl/zestaw-napedowy-su...ts-p-21406.html

 

http://sklep.scigacz.pl/zestaw-napedowy-su...ets-p-7720.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[email protected]

 

polecam tego gościa kupiłem u niego tydzień temu 2 napędy dobra cena kontakt też rewelacyjny przez telefon wszystko wytłumaczy sprzedaje też na allegro ale zapomniałem jaki miał nick ja sprawe załatwiałem przez telefon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeka mnie wymiana napędu.

Do wyboru są wzmocnione... i jeszcze super i hiper...

 

Wie ktoś z własnego doświadczenia? Przejechał ktoś na własnoręcznie wybranym napędzie całe jego życie? Warto zakładać droższy? Czy 1.5x droższy starcza na 1.5x dłużej skoro w komplecie są te same zębatki?

Czekam na opinie.

 

http://sklep.scigacz.pl/zestaw-napedowy-su...ets-p-7688.html

 

http://sklep.scigacz.pl/zestaw-napedowy-su...ts-p-21406.html

 

http://sklep.scigacz.pl/zestaw-napedowy-su...ets-p-7720.html

 

 

Na moje oko tak jest. Kupujac tanszy, wymieniesz go po X kilometraach. Kupujac droszy powinien wytrzymac 2 razy tyle albo i wiecej jak sie dba....

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko tak jest. Kupujac tanszy, wymieniesz go po X kilometraach. Kupujac droszy powinien wytrzymac 2 razy tyle albo i wiecej jak sie dba....

no tylko pytanie ile wytrzymaja zebatki :)

 

na twoim miejscu założył bym "średnią' wersje. super hiper wzmocniona jest do maszyn 150KM w gore.

 

druga sprawa to przepłacanie za DiDa. stanowczo odradzam. jezdze na RK i nie mam żadnych zastrzeżeń a ma co przenosić. różnica w cenie znaczna.

 

zebatki jak najlepsze. PBR albo sunstar. JT to absolutne minimum.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tylko pytanie ile wytrzymaja zebatki :)

 

na twoim miejscu założył bym "średnią' wersje. super hiper wzmocniona jest do maszyn 150KM w gore.

 

druga sprawa to przepłacanie za DiDa. stanowczo odradzam. jezdze na RK i nie mam żadnych zastrzeżeń a ma co przenosić. różnica w cenie znaczna.

 

zebatki jak najlepsze. PBR albo sunstar. JT to absolutne minimum.

Pisałem o tym parę razy, że według mnie RK to największy badziew. Miałem takie trzy napędy X ringowe w CB i żaden nie wytrzymał więcej niż 18 tys km. Aktualnie zamontowany DID w FZ1 ma prawie 30 tys km i jeszcze konca nie widac. W zadnym wypadku nie kupować JT-zdecydowanie lepsze Sunstar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś potrafi mi wytłumaczyć dlaczego zestaw ten:

http://sklep.scigacz.pl/zestaw-napedowy-ho...ets-p-7470.html

jest droższy od tego:

http://sklep.scigacz.pl/zestaw-napedowy-ho...ets-p-7468.html

pomimo iż w tym tańszym, zastosowana jest większa zębatka z tyłu (która jest droższa od mniejszej), a reszta komponentów jest ta sama ?

 

Pzdr

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym parę razy, że według mnie RK to największy badziew. Miałem takie trzy napędy X ringowe w CB i żaden nie wytrzymał więcej niż 18 tys km. Aktualnie zamontowany DID w FZ1 ma prawie 30 tys km i jeszcze konca nie widac. W zadnym wypadku nie kupować JT-zdecydowanie lepsze Sunstar.

 

Z szacunkiem dla Ciebie ale masz jakies dziwne doswiadczenia. co ty podróby jakies na allegro kupujesz czy co??

 

Jak to jest ze twoja 73 konna cebula zeżarła napęd w 18 tys a u mnie 170km dało rade przez 25tys. pomyslales moze o tym ze zle dobrałeś łancuch albo ze porównujesz dwie klasy wytrzymałościowe?? obecnie mam założonego 530 XRW z RK bez specjalnego wzmocnienia i jak narazie po 12 000km nie wykazuje żadnego śladu zużycia. hmmmmmmmmmm.... przypadek? :icon_rolleyes: :icon_rolleyes:

 

A co do zebatek to tez nie masz racji ze JT do dupy. nie sa najgorsze tym bardziej ze wymieniasz je z łancuchem a tyle wytrzymaja. druga sprawa sunstary kosztuja 100% wiecej dla tego też zakładam PBRy. wiem wiem do dupy ;)

Edytowane przez bart_b

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z szacunkiem dla Ciebie ale masz jakies dziwne doswiadczenia. co ty podróby jakies na allegro kupujesz czy co??

 

Jak to jest ze twoja 73 konna cebula zeżarła napęd w 18 tys a u mnie 170km dało rade przez 25tys. pomyslales moze o tym ze zle dobrałeś łancuch albo ze porównujesz dwie klasy wytrzymałościowe?? obecnie mam założonego 530 XRW z RK bez specjalnego wzmocnienia i jak narazie po 12 000km nie wykazuje żadnego śladu zużycia. hmmmmmmmmmm.... przypadek? :icon_rolleyes: :icon_rolleyes:

 

A co do zebatek to tez nie masz racji ze JT do dupy. nie sa najgorsze tym bardziej ze wymieniasz je z łancuchem a tyle wytrzymaja. druga sprawa sunstary kosztuja 100% wiecej dla tego też zakładam PBRy. wiem wiem do dupy ;)

Wiem ,wiem nie znam się. A do tego podróby na allegro kupuję. A przecież każdy wie że podróby to się prosto z Chin ciągnie-bo taniej. A te moje trzy zestawy RK to tak naprawdę mi się przyśniły, przepraszam że się odezwałem. Słuchajcie wyroczni barta_b i kupujcie to co on poleca. Cała reszta jest głupia i ma wszy na pępku.

Oczywiście jakbym się do Ciebie zgłosił to bys mi taki łańcuch wybrał, że by i pińcet tysięcy mil wytrzymał. Ja się nie znam, ludzie w sklepie też się nie znają i na pewno zły łańcuch kupiłem. Sorry,ale lekko ograniczone masz myślenie :icon_mrgreen:

PBRów nie miałem-to się nie wypowiadam. Notomiast o JT mam swoje zdanie-mój wielki błąd że różni się od Twojego. Jeszcze raz najmocniej przepraszam :notworthy:

 

A tak w ogóle to zatrudnij się barcie_b w Chądzie. Bo te skośnookie młoty też nie potrafili mi łańcucha dobrać. Fabryczny RK wyzionął ducha po jakichś 16 tys km. Napisz w CV że jesteś mistrzem świata w dobieraniu łańcuchów,na pewno Cię wezmą w swe szeregi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

RK to kupa. Kumpel mial w CB 1000 Big One i po 15kkm wisial juz jak szmata.

 

U mnie DID fabryczny przejezdzil 45kkm i wymienilem, bo mi sie cos dziwnie duzo juz wydawalo :].

 

Teraz zalozylem na wyrost DID ZVM2 i na razie gra orkiestra :]. Szkoda, ze nie znalem jeszcze obiegowej opinii o zebatkach i kupilem JT. Traz wolalbym Sunstary :P.

Ale zycie pokaze ile ten zestaw posmiga.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ,wiem nie znam się. A do tego podróby na allegro kupuję. A przecież każdy wie że podróby to się prosto z Chin ciągnie-bo taniej. A te moje trzy zestawy RK to tak naprawdę mi się przyśniły, przepraszam że się odezwałem. Słuchajcie wyroczni barta_b i kupujcie to co on poleca. Cała reszta jest głupia i ma wszy na pępku.

Oczywiście jakbym się do Ciebie zgłosił to bys mi taki łańcuch wybrał, że by i pińcet tysięcy mil wytrzymał. Ja się nie znam, ludzie w sklepie też się nie znają i na pewno zły łańcuch kupiłem. Sorry,ale lekko ograniczone masz myślenie :icon_mrgreen:

PBRów nie miałem-to się nie wypowiadam. Notomiast o JT mam swoje zdanie-mój wielki błąd że różni się od Twojego. Jeszcze raz najmocniej przepraszam :notworthy:

 

A tak w ogóle to zatrudnij się barcie_b w Chądzie. Bo te skośnookie młoty też nie potrafili mi łańcucha dobrać. Fabryczny RK wyzionął ducha po jakichś 16 tys km. Napisz w CV że jesteś mistrzem świata w dobieraniu łańcuchów,na pewno Cię wezmą w swe szeregi :D

 

Masz jeszcze cos ciekawego do powiedzenia? Sory czy na forum warszafki nie mozna miec swojego zdania? wybacz ze u mnie sie nie zje*ał jak u ciebie. zrobie coz zeby go szlag trafil bo nie moze byc tak ze działa lepiej niz twoj.

 

Widze ze od konstruktorów tez jestes mądrzejszy. nie no wypas. sie marnujesz chłopaku w tej polsce.

 

zachowanie klasyczne dla hipokryty mogłes sobie darować, bo szczerze mowiąc s*am na to co ci pasuje co nie. po to jest forum zeby wymieniac opinie ale chyba nie koniecznie. czekam teraz na wejscie dudka

 

A hasła w stylu ogranioczone masz myslenie to wal do swoich kolesi spod smietnika. Ja ci nie ublizam tylko smiałem sie nie zgodzic z twoja opinia. w sumie jak mogłem przeciez ty sie lepiej znasz niz goscie ktorzy robia motocykle to co ja sie wpierdalam.

Yo!

 

RK to kupa. Kumpel mial w CB 1000 Big One i po 15kkm wisial juz jak szmata.

 

U mnie DID fabryczny przejezdzil 45kkm i wymienilem, bo mi sie cos dziwnie duzo juz wydawalo :].

 

Teraz zalozylem na wyrost DID ZVM2 i na razie gra orkiestra :]. Szkoda, ze nie znalem jeszcze obiegowej opinii o zebatkach i kupilem JT. Traz wolalbym Sunstary :P.

Ale zycie pokaze ile ten zestaw posmiga.

 

Pzdr

 

Widocnie mam niebywałe szczescie albo to co zalozyli fabrycznie to był jakis egzemplarz limitowany.

 

jak dla mnie problem z regóły jest w doborze wytrzymałosci a nie w producencie.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze cos ciekawego do powiedzenia? Sory czy na forum warszafki nie mozna miec swojego zdania? wybacz ze u mnie sie nie zje*ał jak u ciebie. zrobie coz zeby go szlag trafil bo nie moze byc tak ze działa lepiej niz twoj.

 

Widze ze od konstruktorów tez jestes mądrzejszy. nie no wypas. sie marnujesz chłopaku w tej polsce.

 

zachowanie klasyczne dla hipokryty mogłes sobie darować, bo szczerze mowiąc s*am na to co ci pasuje co nie. po to jest forum zeby wymieniac opinie ale chyba nie koniecznie. czekam teraz na wejscie dudka

 

A hasła w stylu ogranioczone masz myslenie to wal do swoich kolesi spod smietnika. Ja ci nie ublizam tylko smiałem sie nie zgodzic z twoja opinia. w sumie jak mogłem przeciez ty sie lepiej znasz niz goscie ktorzy robia motocykle to co ja sie wpierdalam.

Wymyśl coś od siebie. Twoja twórczość jest wtórna. Różnica między nami jest taka że używałem zestawów obydwu firm. Podałem konkretne przykłady potwierdzające moją tezę A ty spuszczasz się nad RK i mówisz że nie ma sensu kupować DID choć nie poparłeś tego żadnym argumentem. No poza tym że na pewno kupiłem podróbę(w fabryce też mi zamontowali podróbę? :D) no i że zamontowałem nieodpowiedni łańcuch.ty byś to NA PEWNO zrobił lepiej. Dla mnie jesteś śmieszny, tak jak i dla moich kolegów spod śmietnika :icon_mrgreen:

 

A jak ci forum warszfki nie pasi to załóż sobie forum świętego miasta i się tam brandzluj z resztą uświęconych. Mnie z warszafką nic nie łączy- poza odległością 400 km do niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wymienilismy sie uprzejmosciami, bylo milo. forum miasta swietej wierzy juz zalozylem kilka lat temu i tętni zyciem. a co do meritum tematu to nikogo na nic nie namawiam jedynie dziele sie swoim spostrzezeniem a co kto zrobi to mnie serdecznie pier... a druga sprawa to nie napisałem ze zrobiles zle tylko że "MOŻE" tak siw stało. dla mnie rowerowy mozesz sobie założyc jak ci pasi. osobiscie jestem zadowolony z RK i tyle. to ze nie napisałem nic o didzie nie znaczy ze nie mialem. fajna keta wszystko ok ale nie zauwazylem roznicy.

 

w hajce byl fabryczny RK i wyrobil 25kkm i mam podstawe zeby twierdzic ze jest dobry, a to ze jakas fabryka zaoszczedzila i dala słabszy to juz inna kwestia, no chyba ze tak ostro jezdzicie ;)

 

jak dla mnie wystarczy hamskiej przepychanki. mimo wszysko pozdrawiam

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...