Jump to content

Shinigami

Forumowicze
 • Posts

  5961
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by Shinigami

 1. Przebieg i rocznik nie mają znaczenia.
 2. Witam Szukam uszkodzonej Kawasaki Ninja 300. Konkretnie to sztuki, która ma nadwozie w doskonałym lub bardzo dobrym stanie ale bez silnika, ewentualnie z silnikiem mocno uszkodzonym, nawet przebite kartery przejdą. Moto musi mieć papiery ! Rama musi być prosta. Uszkodzenia typu rysy czy drobne pęknięcia albo starte lub zniszczone podnóżki to nie problem. Interesują mnie oferty w okolicach 4000zł - 6000zł. Jak sztuka będzie na prawdę dobra to można negocjować. Ninja 250 odpada z miejsca, już jedną mam. Kontakt PW lub [email protected]
 3. Straciłem rachubę ale postów natrzaskałem niemało. Będę rozliczony z nieobecności psorze ?
 4. Mam do oddania sporo gazet, tak na oko na sto długich posiedzeń w sali tronowej. Samochodowych nie rozpiszę, większość jest z 2013 i 2014, kilka 2015. Autoświat, motor. Z nietypowych mam katalog Ford B-Max, Chrom&Flamen 05/12, Motosalon 11-12/2013, Katalog Mazda CX-5 04/12, Katalog Mazda 3 10/13, Topgear 05/11, Automoto 09/2003 Motocyklowe mam takie: Motocykl - 04/13, 03/13, 02/13, 04/16 ŚwiatMotocykli - 08/13, 02/16, 01/16, 12/12 MotorMania - 09/14, 08/14, 05/14, 03/13 Kontakt PM, [email protected] albo 668 696 211 Foto poglądowe
 5. Wg numerów części pasuje tylko z tego modelu od 2009 wprzód. Nie wiem jak wygląda temat dorabiania. Akcesoryjne jesli występują kosztują podobne pieniądze co OEM.
 6. Owszem te 1500km docierki to w większości zabezpieczenie dla użytkownika żeby w razie skazy w materiale, rozmazał się przy małej prędkości ale nikt niczego nie dociera w fabryce. Gdyby tak było to w owners i serwisówce nie byłoby brake-in period. Owszem ładują sprzęt na rolki jak zjedzie z taśmy i gonią go pod czerwone pole ale na tym koniec. Wypad do kartonu w i drogę do salonu. To za mało żeby ułożyć elementy wewnętrzne.
 7. Przylewa się. Regulacja, zaczynając od poziomu paliwa.
 8. Panowie, wszystko już było opisywane tylko trzeba czytać. Ja kupiłem NOWY motocykl i dotarłem go wg fabryki raz i wg ostrej metody dwa razy. Drugim sposobem miałem szczelną komorę spalania na pierwszym pierścieniu.
 9. Żyje, tylko przestałem się udzielać. Pisałem tylko w temacie o mechanice ale jak tam wchodzą ludzie pokroju "jak wymienić akumulator ?" potem 5 stron produkowania i jeszcze nie odpisze, że zrobione to bez sensu produkować się.
 10. http://allegro.pl/yamaha-wr250x-2008-dg202-i6017166163.html
 11. Sto lat zeszło się ale są zdjęcia jak to wygląda pod owiewkami. http://images.tinypic.pl/i/00717/xtratmsfhz3f.jpg http://images.tinypic.pl/i/00717/o83t3babeaxn.jpg http://images.tinypic.pl/i/00717/p0cm79vagzhg.jpg http://images.tinypic.pl/i/00717/x7algv5z5kbv.jpg Strzałki są po angielsku, bo chce zahostować na bikepics
 12. Myślę, że masz podparte zawory. Wyreguluj i sprawdź kompresję. W kawasaki łatwo wypalić przylgnie zaworowe.
 13. Marsjanin - Nadal jest w kinach i polecam. Film jest tak dobry, że ledwo po wyjściu z kina chciałem oglądać jeszcze raz. Chętnie opisałbym go w trzech słowach ale nie mam serca psuć dobrego kina. Ewentualnie jak ktoś chce to może posłuchać tego gościa:
 14. Ty łożyska potrzebujesz, 6205 2RS C3 i dostaniesz je osobno za ok 20zł. Chyba, że faktycznie (ktoś to rozbierał i widział gołym okiem uszkodzenie) masz też gumy wywalone to radzę wejść na allegro i zwyczajnie wydzwonić kogoś kto ma rozbitka czy puści te gumy (bo zwykle są razem z kołem albo zabierakiem).
 15. Poczujesz ciasnotę. Jeśli masz długie nogi to będą w niewygodnym ugięciu. Długi tors wymaga wyższej szyby, bo mimo owiewek czuć opory powietrza. Miał i nawet opisywał. Ale oszczędzę Ci grzebania 56 stron. Prawdopodobnie totalnie rozbite łożysko zabieraka zębatki. Łatwo je uszkodzić. Nie polecam jeżdżenia z tym.
 16. Jakiś czas tem,u MCM pochyliło się nad tematem Intro chwilę trwa...
 17. Ubrany w owiewki, kompletny, jeżdżący. https://www.bikepics.com/pictures/2743088/ https://www.bikepics.com/pics/2015/05/27/bikepics-2743089-full.jpg W weekend postaram się popykać zdjęcia jak to wygląda pod plastikiem. Nadal muszę skołować układ wtryskowy i komputer typu PCV ale to nie jest jakieś pilne.
 18. Dobrze robi. Kolega Michoa któregoś pięknego razu odpalił honde po remoncie i po drodze zgubił siedzenie i jeszcze coś. Ja tak samo, zrobiłem tłok w DT, pojechałem w tą i z powrotem, już miałem docierać ale przypomniałem sobie, że wody w chłodnicy nie ma. Niech odpali, zgasi, sprawdzi 3 razy wszystko dookoła i dopiero można docierać.
 19. Jeśli to chiński moduł to wszystko jest możliwe. Równie dobrze mogłeś dostać coś od 650. Czy na nowym module iskra jest lepsza ? Bo tego nie opisałeś. Jak ustawialiście rozrząd to rozumiem, że przez lewą zębatkę masz na myśli tą po stronie wydechu i wzieliście pod uwagę, że po napięciu łańcucha rozrządu znaki przesuną się. Benzyna wymieniona po postoju ? Kroplówka wystarczy.
 20. Motocykl wcześniej jeździł ? Grzebałeś przy rozrządzie ? Próbowałeś na pych ? Jeśli masz zdrowy tłok i przylgnie zaworowe a motocykl do tej pory jeździł to są dwie wersje. Pierwsza: Nie masz autodekompresatora i z normalną iskrą nie przebijesz kompresji. Druga: Zwyczajnie nie umiesz kopać czteropaka. Schemat elektryki jest w serwisówce i tam nie ma pinout'u tylko trzeba po kolorze ustalić. Z tego co widzę oprócz impulsatora są jeszcze dwa przewody z alternatora (może drugi sygnał) ale czarny i czarno/czerwony powinny być od impulsatora.
 21. Klekocze, bo do każdego luzu zaworowego dodałem 0,05mm tak żeby były w górnej albo ponad górną tolerancją.
 22. Problemy miałem tylko z lutownicą. Licha i za szybko stygła ale po za tym to każdy przewód dostał extra 60cm i jest cacy lala. Prawdopodobnie będę musiał zmienić mapy paliwowe albo zsynchronizować wtryski. Odnośnie ładowania, teraz wynosi 5V zmiennego mniej niż 250 ale 2A więcej. Owiewek jeszcze nie przykładałem, bo chce je trochę podpicować i muszę dokupić arkusz samoprzylepnej folii termoodpornej. Może zaraz się machnę do garażu i przymierzę. Lewa powinna pasować, bo zostawiłem ją razem z kolektorem wydechowym na pasowanie. Kupiłem uszkodzony i wygięty więc musiałem prostować i pasować na zamówienie. Na szczęście trafiłem na niezłego speca i 160zł załatwiło temat. Z tego co wiem gdyby nie uszkodzenie to kolektor powinien być plug n play. Byłem, patrzyłem, lekki lipton. Spód zawadza na łączeniu dwóch owiewek. Pokrywa sprzęgła mieści się na milimetry. Korek nie zawadza.
 23. Parę dni temu swap skończony. Wstawiłem film na YT ale uprzedzam, że jakość mizerna, bo tylko taki sprzęt jest pod ręką. Jeśli macie pytanie to śmiało. Ten swap to wersja ekonomiczna ale bez problemu można to rozwijać dalej. Motocykl jest brudny ale przynajmniej wiecie, że działa na pewno :)
 24. W zasadzie to ja mam coś do dodania. Ostatni raz jak sprawdzałem swoje zapiski z serwisu to wyszło mi, że mój silnik po docieraniu na ostro wypalił około 200ml oleju przez prawie 5000km. Wcześniej był w stanie wypić do 1L/1000km ale dwa warunki zmieniły się. 1. Nie pracowałem na motocyklu 2. Wtedy miałem uszczelniacze zaworowe athena a teraz OEM
×
×
 • Create New...