Jump to content

Bimbak

Forumowicze
 • Content Count

  3,714
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Bimbak last won the day on August 19

Bimbak had the most liked content!

Community Reputation

62 Neutralny

About Bimbak

 • Rank
  MOTOCYKLISTA - bena w żyłach
 • Birthday 09/05/1982

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Śrem

Osobiste

 • Motocykl
  Suzuki GSX-R 1000 K8
 • Płeć
  Mężczyzna

Metody kontaktu

 • Strona www
  http://

Recent Profile Visitors

1,187 profile views
 1. Bimbak

  Zmiany klimatyczne

  Zetki już nie mam od dawna ale pamiętam, że dziewczynom się jakoś nie podobała.
 2. Ja tam się tylko droczę. Nikogo też nie mam zamiaru do sportów przekonywać Po prostu bardzo dużo tego ostatnio widzę wśród znajomych i na ulicach, a tutaj kolejne BMW ... ehh ... i to jeszcze z tym niechlujnie zamontowanym silnikiem, jakimś homoleverem i tylko połową wahacza. Powinni zabronić
 3. Następny z BMW . No nic ... pozostaje tylko współczuć Gratki
 4. Bimbak

  Uwaga wirus!

  No właśnie, bo nie wiadomo czy minister mówił o wartościach absolutnych czy np procentowych. Bo jeśli na myśli miał te drugie, to jutro możemy mieć 35 tys. nowych zakażeń, a to i tak będzie mniejsza dynamika jak kiedy wzrosło z 16 tys. na 24 tys.
 5. Bimbak

  Uwaga wirus!

  Mnie zastanawia, czy ktoś tutaj rozumie co oznacza "spadek dynamiki wzrostu".
 6. Szczerze mówiąc to napisałem chyba już wszystko co wiem na ten temat. Sam to przechodziłem i pomagałem później koledze z F4. Ale to było ponad 10 lat temu. Wtedy jedyna opcja to był moduł z wiązką z USA, a i tak chyba trzeba było coś z wiązką przedniej lampy rzeźbić. Nie pamiętam już. Moduł z EU ma wbudowany immobilizer więc do modułu potrzebne są pasujące kluczyki. Niby pikuś, ale czy ktoś Cie w chu*a nie zrobił sprawdzisz dopiero jak odpalisz moto ... albo nie, bo jak kluczyk nie pasuje do modułu to wracasz do punktu wyjścia. Do tego, albo wozisz wtedy ten kluczyk i tak tylko jak zawieszkę do swoich kluczyków pod immo, albo potrzebujesz jeszcze pasującą stacyjkę i zamek pod siedzenie. Masz całą zimę na to, więc na spokojnie poszukaj info czy da się taki moduł może naprawić? Ewentualnie z innego modułu EU immo wywalić? Podejrzewam, że moduł z wiązką z USA będzie jednak najkosztowniejszą opcją.
 7. Trochę się to nie trzyma kupy. Ale po kolei ... Moto przestało reagować, więc najpierw padł bezpiecznik. Być może przez regulator? (wymienił bym proforma, żeby następnego modułu nie usmażyć) ale może masz inną usterkę elektryczną, która będzie jeszcze bruździć. Wróć do bezpiecznika 10A, a ziomkowi od 30A sprzedaj lepe, bo dzięki niemu pewnie popłyniesz grubo w koszty. Pierwotnej usterki, innej jak regulator możesz zacząć szukać już teraz szukając zwarcia w instalacji. Aku był nowy zanim moduł padł? Były z nim wcześniej problemy? Czy wymieniłeś po padnięciu modułu? Generalnie sprawne aku powinno uchronić moduł przed spaleniem od regulatora, co znowu może wskazuje na inną usterkę, ale jeszcze trochę za wcześnie by to zakładać. Zegary działają? Zwykle zanim poleci moduł palą się zegary. No ale żeby to sprawdzić potrzebujesz sprawnego modułu. Do modułu bez immo, z USA potrzebujesz też kompletną wiązkę - jest inna od EU. Przeróbka jest możliwa, ale prościej wymienić wiązkę. Może teraz da się moduł naprawić jak piszę michoa, ale 10 -15 lat temu nie było takich możliwości, więc nie wiem czy to działa. Koszty musisz ocenić sam.
 8. O ile faktycznie padł moduł .... to oznacza że masz więcej problemów niż tylko uszkodzony moduł. Po pierwsze, europejskie PC35 mają HIS (immobilizer), więc najprościej poszukać modułu z wersji USA, która immo nie ma. Inaczej sam nowy moduł nie wystarczy. Po drugie moduł sam z siebie nie padnie w tym motocyklu, tylko coś go uszkodziło. Najprawdopodobniej masz uszkodzony regulator napięcia, który spalił ci moduł. Akumulator sprawny? Ile ma lat?
 9. Bimbak

  Uwaga wirus!

  Ciężko się z tym nie zgodzić. Aczkolwiek dla mnie osobiście jest to tożsame z negacją, bo bezkrytyczne promowanie jednych pomysłów, automatycznie neguje te będące w ich opozycji. Mam pewną teorię, że środowiska naukowe zapominają o tym, że nie każdy z nas zdaje sobie sprawę jak działa naukowe podejście i naukowy konsensus. Dodatkowo pewna pogarda dla tego braku zrozumienia przytłacza w przekazie medialnym głosy edukatorów naukowych i to chyba rodzi tą ogólną niechęć i kruszy fundamenty zaufania do środowisk naukowych (moja teoria ma więcej punktów, ale tak to ogólnie chyba mogę streścić). Trochę jestem ciekaw, a trochę pełen obaw w jakim kierunku to wszystko się rozwinie. Ja rozumiem, że lekko nie jest, ale masz alternatywę? Ja nie znam. Wkurwiając się tylko wbijamy głębiej klin miedzy ludzi. Pewnie zachowanie tej ostrożności będzie coraz trudniejsze, ale liczę na to, że w końcu coś się zmieni i ludzie się na to może uodpornią? Sam nie wiem na co liczę. Może chociaż, że ktoś to weźmie za dobry przykład? Może jestem naiwny? Nie będę stawiał tutaj sobie, ani innym diagnozy. Czuję się nieuprawniony do tego.
 10. Na szczęście od 2013 już wraca pełnym ogniem, tylko w nowych szatach, z nowymi hasłami i nazwami. Klakierzy mogą odetchnąć w końcu, ich byt znowu nabrał sensu.
 11. Bimbak

  Uwaga wirus!

  Może to niepotrzebnie uprościłem, bo nie o takie wnioski mi chodziło. Chciałem tylko zniechęcić do wyciągania przedwcześnie wniosków, podsuwając Agnees alternatywne przemyślenia. Niezależnie od tego jakie opinie akurat przedstawiamy, wszyscy zdajemy się mylić zdrową ostrożność w przyjmowaniu informacji z całkowitą ich negacją. Podczas tego kryzysu straciliśmy rozsądek i przechodzimy płynnie z pierwszego w drugie, czasem wręcz stosując je wymiennie w zależności czy informacja nam pasuje do naszego światopoglądu czy nie. W tym wszystkim ciekawi mnie tylko jedno: Jak długo będziemy wyciągać lekcję z tej myślowej brawury?
 12. Bimbak

  Uwaga wirus!

  No ale jednak większość nowych przypadków to niby niezaszczepieni, a tych nadal nie brakuje. To że ja się zaszczepiłem raczej innych przed chorobą nie uchroni. Dodatkowo ludzie też nie chcą już tak chętnie się dystansować jak rok temu. To też ma pewnie jakieś znaczenie.
 13. imho NX lepszy i warto dopłacić do niego UX to taki podniesiony Prius
×
×
 • Create New...