Jump to content

Bimbak

Forumowicze
 • Posts

  3,716
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Everything posted by Bimbak

 1. PSE nie podaje jako takiego raportu o imporcie energii. Dane trzeba samemu interpretować z raportów o przepływie mocy, co nie jest proste między innymi dlatego, że jesteśmy krajem tranzytowym dla przepływu energii z Niemiec do Czech i dalej Austrii (choć tutaj moja wiedza może już być nieaktualna). Sytuacja w KSE zmienia się dynamicznie i często ewentualne dysproporcje między importem, a eksportem bywają całkowicie niezależne od sytuacji na naszym wewnętrznym rynku energii. Sieci europejskie to już od dawna jeden wielki system naczyń połączonych. killer to jest tak bezdennie głupie, że mam nadzieję, że sobie tylko jaja robisz
 2. Zetki już nie mam od dawna ale pamiętam, że dziewczynom się jakoś nie podobała.
 3. Ja tam się tylko droczę. Nikogo też nie mam zamiaru do sportów przekonywać Po prostu bardzo dużo tego ostatnio widzę wśród znajomych i na ulicach, a tutaj kolejne BMW ... ehh ... i to jeszcze z tym niechlujnie zamontowanym silnikiem, jakimś homoleverem i tylko połową wahacza. Powinni zabronić
 4. Następny z BMW . No nic ... pozostaje tylko współczuć Gratki
 5. Bimbak

  Uwaga wirus!

  No właśnie, bo nie wiadomo czy minister mówił o wartościach absolutnych czy np procentowych. Bo jeśli na myśli miał te drugie, to jutro możemy mieć 35 tys. nowych zakażeń, a to i tak będzie mniejsza dynamika jak kiedy wzrosło z 16 tys. na 24 tys.
 6. Bimbak

  Uwaga wirus!

  Mnie zastanawia, czy ktoś tutaj rozumie co oznacza "spadek dynamiki wzrostu".
 7. Szczerze mówiąc to napisałem chyba już wszystko co wiem na ten temat. Sam to przechodziłem i pomagałem później koledze z F4. Ale to było ponad 10 lat temu. Wtedy jedyna opcja to był moduł z wiązką z USA, a i tak chyba trzeba było coś z wiązką przedniej lampy rzeźbić. Nie pamiętam już. Moduł z EU ma wbudowany immobilizer więc do modułu potrzebne są pasujące kluczyki. Niby pikuś, ale czy ktoś Cie w chu*a nie zrobił sprawdzisz dopiero jak odpalisz moto ... albo nie, bo jak kluczyk nie pasuje do modułu to wracasz do punktu wyjścia. Do tego, albo wozisz wtedy ten kluczyk i tak tylko jak zawieszkę do swoich kluczyków pod immo, albo potrzebujesz jeszcze pasującą stacyjkę i zamek pod siedzenie. Masz całą zimę na to, więc na spokojnie poszukaj info czy da się taki moduł może naprawić? Ewentualnie z innego modułu EU immo wywalić? Podejrzewam, że moduł z wiązką z USA będzie jednak najkosztowniejszą opcją.
 8. Trochę się to nie trzyma kupy. Ale po kolei ... Moto przestało reagować, więc najpierw padł bezpiecznik. Być może przez regulator? (wymienił bym proforma, żeby następnego modułu nie usmażyć) ale może masz inną usterkę elektryczną, która będzie jeszcze bruździć. Wróć do bezpiecznika 10A, a ziomkowi od 30A sprzedaj lepe, bo dzięki niemu pewnie popłyniesz grubo w koszty. Pierwotnej usterki, innej jak regulator możesz zacząć szukać już teraz szukając zwarcia w instalacji. Aku był nowy zanim moduł padł? Były z nim wcześniej problemy? Czy wymieniłeś po padnięciu modułu? Generalnie sprawne aku powinno uchronić moduł przed spaleniem od regulatora, co znowu może wskazuje na inną usterkę, ale jeszcze trochę za wcześnie by to zakładać. Zegary działają? Zwykle zanim poleci moduł palą się zegary. No ale żeby to sprawdzić potrzebujesz sprawnego modułu. Do modułu bez immo, z USA potrzebujesz też kompletną wiązkę - jest inna od EU. Przeróbka jest możliwa, ale prościej wymienić wiązkę. Może teraz da się moduł naprawić jak piszę michoa, ale 10 -15 lat temu nie było takich możliwości, więc nie wiem czy to działa. Koszty musisz ocenić sam.
 9. O ile faktycznie padł moduł .... to oznacza że masz więcej problemów niż tylko uszkodzony moduł. Po pierwsze, europejskie PC35 mają HIS (immobilizer), więc najprościej poszukać modułu z wersji USA, która immo nie ma. Inaczej sam nowy moduł nie wystarczy. Po drugie moduł sam z siebie nie padnie w tym motocyklu, tylko coś go uszkodziło. Najprawdopodobniej masz uszkodzony regulator napięcia, który spalił ci moduł. Akumulator sprawny? Ile ma lat?
 10. Bimbak

  Uwaga wirus!

  Ciężko się z tym nie zgodzić. Aczkolwiek dla mnie osobiście jest to tożsame z negacją, bo bezkrytyczne promowanie jednych pomysłów, automatycznie neguje te będące w ich opozycji. Mam pewną teorię, że środowiska naukowe zapominają o tym, że nie każdy z nas zdaje sobie sprawę jak działa naukowe podejście i naukowy konsensus. Dodatkowo pewna pogarda dla tego braku zrozumienia przytłacza w przekazie medialnym głosy edukatorów naukowych i to chyba rodzi tą ogólną niechęć i kruszy fundamenty zaufania do środowisk naukowych (moja teoria ma więcej punktów, ale tak to ogólnie chyba mogę streścić). Trochę jestem ciekaw, a trochę pełen obaw w jakim kierunku to wszystko się rozwinie. Ja rozumiem, że lekko nie jest, ale masz alternatywę? Ja nie znam. Wkurwiając się tylko wbijamy głębiej klin miedzy ludzi. Pewnie zachowanie tej ostrożności będzie coraz trudniejsze, ale liczę na to, że w końcu coś się zmieni i ludzie się na to może uodpornią? Sam nie wiem na co liczę. Może chociaż, że ktoś to weźmie za dobry przykład? Może jestem naiwny? Nie będę stawiał tutaj sobie, ani innym diagnozy. Czuję się nieuprawniony do tego.
 11. Na szczęście od 2013 już wraca pełnym ogniem, tylko w nowych szatach, z nowymi hasłami i nazwami. Klakierzy mogą odetchnąć w końcu, ich byt znowu nabrał sensu.
 12. Bimbak

  Uwaga wirus!

  Może to niepotrzebnie uprościłem, bo nie o takie wnioski mi chodziło. Chciałem tylko zniechęcić do wyciągania przedwcześnie wniosków, podsuwając Agnees alternatywne przemyślenia. Niezależnie od tego jakie opinie akurat przedstawiamy, wszyscy zdajemy się mylić zdrową ostrożność w przyjmowaniu informacji z całkowitą ich negacją. Podczas tego kryzysu straciliśmy rozsądek i przechodzimy płynnie z pierwszego w drugie, czasem wręcz stosując je wymiennie w zależności czy informacja nam pasuje do naszego światopoglądu czy nie. W tym wszystkim ciekawi mnie tylko jedno: Jak długo będziemy wyciągać lekcję z tej myślowej brawury?
 13. Bimbak

  Uwaga wirus!

  No ale jednak większość nowych przypadków to niby niezaszczepieni, a tych nadal nie brakuje. To że ja się zaszczepiłem raczej innych przed chorobą nie uchroni. Dodatkowo ludzie też nie chcą już tak chętnie się dystansować jak rok temu. To też ma pewnie jakieś znaczenie.
 14. imho NX lepszy i warto dopłacić do niego UX to taki podniesiony Prius
 15. Oni chyba równolegle działali, nie pamiętam już dokładnie. Natomiast bardzo mnie cieszy fakt, że z minimalnej krajowej stać go na K1600GT. Życiowa zaradności politycznych troli mnie zawsze pozytywnie zaskakuje.
 16. Co prawda nigdy w przedszkolu nie byłem, ale o przedszkolankach coś mogę napisać, jeśli są jakieś pytania.
 17. Robert, trzymam kciuki. Wszystko będzie dobrze.
 18. No Mareczek za rok będzie miał trudny orzech do zgryzienia.
 19. To co ma znaczenie to konkretne wydarzenia. To że czyjeś słowa im towarzyszą nie powinno mieć większego znaczenia, ale jednak większość użytkowników tego forum, woli się właśnie wokół tych słów polaryzować. Jeszcze inni mam wrażenie czerpią z tej polaryzacji radość. Szkoda tylko, że tak wielu z nas daje się w to wciągnąć.
 20. Co do cen gazu i pośrednio trochę cen węgla, wynika to akurat z globalnego wyścigu o zabezpieczenie sobie dostaw tych surowców. To podnosi ceny długofalowo i już można powiedzieć że ta zima będzie droga. Wiele krajów przespało przez zajmowanie się pandemią okres na zabezpieczenie sobie odpowiednich zapasów, częściowo myślę też że padli ofiarą przekonania że gaz i węgiel będą nadal tanieć co okazało się błędnym założeniem. Krótkofalowo budzące się z letargu gospodarki potrzebują energii, zwiększone zapotrzebowanie na komponenty dodatkowo winduje ten popyt, a Chiny zmagają się z blackoutami. Rynki azjatyckie wykupują co się da, gaz, węgiel nie bacząc na ceny. Przez to LNG zamiast trafić do Europy z USA popłynęło do Azji. Dodatkowo Rosja wykorzystuje sytuacje pogrywając z Europą Nordstream 2 i gazociągiem jamalskim. Wymyślanie opóźnień w uruchomieniu NS2 i odcięcie Ukrainy od gazu po podpisaniu nowych umów z Węgrami miało Europę zaboleć - i boli, głównie w portfel. Te krótkofalowe efekty podobnie jak ceny ropy powinny uspokoić się w listopadzie. Długofalowo jednak i tak będzie drożej. Dla Polski najważniejsze będzie szybkie uruchomienie baltic pipe. To powinno uspokoić nasze ceny gazu. Ceny prądu będą zależne od tych krótkofalowych efektów, a dokładnie jak szybko ustąpią. Wszyscy się jednak spodziewają, że obecne trendy się zaraz odwrócą. Jak będzie .... zobaczymy
 21. Ale od końca sierpnia wzrosła o około 30%, dodatkowo popyt jest duży teraz co dodatkowo nakręca ceny. W listopadzie powinno to zwolnić już.
 22. Bardzo proszę abyś darował sobie osobiste przytyki. Dziękuję. Monter
×
×
 • Create New...