Skocz do zawartości

WSZYSTKO O BMW


DZIADU
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

M54b25 czyli 2.5 to najmocniejsze co było w e36/5

 

najmocniejszy silnik w kompocie e36 to m52b25 pojedynczy vanos - 170KM - oznaczenie modelowe auta 323ti

ten sam motor mam obecnie w e39

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Michoa zaszalejesz na lato i kupujesz e36 powyżej 2.0? ;)

 

nie narazie poprzestanę jedynie na masturbacji bo w sumie żeby kupić taką e36 do jazdy a nie naprawiania to koło 5 tys zł trza liczyć , za 2 tys to kompletne wraki nadające się jedynie na wrak race , nawet doi driftu się nie nadające bo w masie nawet silnik już nie domaga itp a trzeba pamiętać że niestety graty nawet do e36 nie kosztują jak do astry ( niestety to bmw i to czuć nawet w e36 które wcale takie nie jest młotkiem naprawialne ) więc kupowanie takiej totalnej skarbonki jest ciut bez sensu chyba że rozjebać i wypierdolić ale to i tak za 2 tys nie idzie kupić nic poza 1.6 i zajechanym 1.8 is .........

 

narazie na dziwki mam ziomkową calibre i styka , oglądałem z czystej ciekawości 36 1.6 w sedanie za 1400 zł nawet ważne opłaty były ( pierwsza oja fura z ważnym przeglądem byłaby :D ) ale miała jakiś problem z piecem , pomijając że coś hałasowało to zero odejścia , na wolnych pływał , kit że gazu niet haka niet i 4 ślady ale najgorszy ten piec bo co mi z RWD w dojebanym 1.6 ? bączka z jedynki bym pewno nie zakręcił........... potem był 1.8is w kompocie tam z kolei koniec opłat ale jechało to fajnie zanim wydumałem czy chce znowu wydać więcej niż zarabiam i wpie**alać tyrolską to mi to kupili teraz stwierdziłem że posiedzę na dupie i może za rok albo 2 kupię 2 litry przynajmniej zobaczymy albo może bogatą kochankę sobie wezmę i będe jej patelę opierdalał to mi 200sx kupi i nie będę się bawił w plebską bawarę.....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Micho w 1.8 się nie pakuj - pali wcale nie mniej niż 2.0. No i 2l to r6 :D dźwięk bajka.

 

ale

 

 

Największa ciulnia to chyba OC...

 

o to chodzi

 

mnie też ceny oc w PL wkurwiają uważam że są sporo nieadekawtne do zarobków a przede wszystkim do samochodów których dotyczą , sory 36 dziś to gruz jak calibra poza michoa i paroma mamusiami co na ich masce dziewictwo straciły nikt się tym nie jara tylko złomiarze chyba i ,,kupie samochód do 1000 zł gotówka'' z olx a oc podobno kosmos jest , kumpel swojej je*nął 36 w sedanie w najmniejszym piecu to za oc można kupić 2 kolejne masakra .....niby w delegacji zawsze mówili czym droższa dziwka tym lepiej ciągnie , dlatego pewno oc za 2.5 i więcej tyle kosztuje :D

 

narazie to głośno myślę pierścionka na rękę nie wkładam , nerka i tak ma na mnie wyj**ane mówi że 36 to grat a 46 polift za drogie ....

 

Bier poldka. Stoi 1.6gsi w Lublinie za 1800. Pigułę przy okazji odwiedzisz.

 

nad poldkiem to myślę ale truckiem do wożenia quada złomów i fuch proste jak myślenie michoa , dosyć pancerne , niedrogie i oc niższe niż na transita , nikt mnie nie lubi więc 2 osobowa kabina mnie nie boli , ja i 4 pak wejdziemy , na haku też podobno sporo dygnie

 

bo zwykłego jak już to tylko z silnikiem roveru jebliwy , ale nakurwia jak waszka g w teledysku z maczetą , te wszystkie polskie 1.6 to brzydcy i wściekli jak w maluchu , 1 strzał z kuboty i martwisz się żeby na całej pętli autobusowej był piach bo pełnego bąką nie zawinie :D ja ostatnio 1.6 GLE jechałem ( to jest gaźnik ? bo pod maskę nie zagładałęm ) to w boczną uliczkę z 2 się udało ale mokro było ...

 

a jak już ma być jakiś smutny dupowóz żebym jak niwy wklejał tylko kluczyki bo wstyd auto to srajczento w gazie kupię , mniej pali od poldka niższe oc i łątwiej się parkuje ....

 

w tym roku to pewno nic nie zrobię oprócz pod siebie zaraz ( przeżarłem się ) ale za rok trza kolejne wraki , dziwek , koksu i upalania nigdy mało ....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie też ten boom na wraki w prl wku**ia wolałem jak ludzie to traktowali jak padło do spalenia na zlocie i malucha się kupowało za 200 zł a silnik za 50 a nie jak teraz piec do buggy potrzebuje to po 400 sobie krzyczą za hujnie z eleganta bez utwardzonych zaworów i nanoplexa , a malucha kup to bez 2 tys złnie podchodź , zaraz kaszlak będzie wart więcej niż e36 :D

 

na poldka jest ostatni gwizdek , ceny są śmieszne ale chwila i będą kosmiczne , niedawno kumpel kupował skodę 105 to jak ją kupował za 1500 to pełno było takich a dziś za taką mu 3 tys dają w wrak w h*j :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micho w 1.8 się nie pakuj - pali wcale nie mniej niż 2.0. No i 2l to r6 :D dźwięk bajka.

Największa ciulnia to chyba OC...

e36 z m42/44 idzie lepiej po winklach niż m50b20

już nie mówiąc o e30 z m42 względem m20b20

co do dźwięku r6 całkowicie się zgadzam ;) zwłaszcza dwunastozaworowca

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W E36 to robi robotę M50.

ale b25 ;)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

najmocniejszy silnik w kompocie e36 to m52b25 pojedynczy vanos - 170KM - oznaczenie modelowe auta 323ti

ten sam motor mam obecnie w e39

Zgadza się. jako spory miłośnik Hondy, zacząłem się ostatnio sporo interesować BMW. Bo żeby wroga skutecznie zwalczać, trzeba go dobrze poznać, no i chciałem przyszpanowac ale nie wyszło :D

 

Tak swoją drogą te M54b25 ma wykorbienie wału 75mm, to jest mniej niż w wykręconej B18C6 z Integry type R która kręci 9k rpm, tu jest 77mm. Średnica tłoków 84mm, korba 145mm. Wszystko ma proporcje jak w wysoko obrotowych i wysilonych jednostkach. To czemu ten parch kręci tylko 6500 ?

 

Czy w tych piecach układ korbowy nie jest czasem ze sporym zapasem jeśli chodzi o kręcenie i w tych silnikach drzemie spory potencjał jeśli chodzi o wolnnossaka ?

 

Niema opcji tam dopracować głowicy i to zakręcić ? Projektów Turbo jest bardzo dużo, a w wolnossaku chyba nic.

 

Co w praktyce trzyma te silniki jako wolnossące ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą te M54b25 ma wykorbienie wału 75mm, to jest mniej niż w wykręconej B18C6 z Integry type R która kręci 9k rpm, tu jest 77mm. Średnica tłoków 84mm, korba 145mm. Wszystko ma proporcje jak w wysoko obrotowych i wysilonych jednostkach. To czemu ten parch kręci tylko 6500 ?

 

bo to cywilny motor do limuzyny

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdziles taka 2.5l BMW ?

Taka B18C6 z Integry to gwizdek, ktory nie jedzie ponizej 3 tys obrotow, wolniej krecacy sie silnik BMW daje odjazd z miejsca + niezla gore, choc oczywiscie nie kreci sie jak B18. Jezdzilem taka 325i z 03r przez miesiac i dawala niesamowita radoche z jazdy przez dobry moment z dolu i oddawanie mocy przez ta rzedowa szostke.

Na szosie robila ze mnie chuligana a jestem przeciez starym dziadem i need for speed mam dawno za soba :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...