Skocz do zawartości

WSZYSTKO O BMW


DZIADU
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani, w związku z utworzeniem nowego działu na forum postanowiłem dodać tu swoje 2 grosze. Z racji faktu iż od lat fascynowała mnie ta marka a od niedawna stałem się użytkownikiem E-34 2.0 na Vanosie zacząłem zgłebiać wiedzę teoretyczną na temat tych aut. Wszystkim zainteresoanym tematem BMW jestem w stanie udzielić w miarę możliwości wszelkich informacji dotyczących niniejszych aut. Mam nadzieję, że w niniejszym wątku będziemy mogli podzielić się doświadczeniami i spostrzeżeniami związanymi z samochodami z Bawarii oraz udzielić sobie w razie potrzeby niezbędnej pomocy.

 

Na dobry początek mogę podać linka do rozszyfrowania kodu VIN

 

http://www.bmw-z1.com/VIN/VINdecode-e.cgi

 

W miejscu DECODE należy wpisać 7 ostatnich cyfr numeru nadwozia i zatwierdzić napisem DECODE.

Wtedy wyświetlą się informacje na temat samochodu.

 

A to ciekawa strona o BMW, przydatna zwłaszcza dla użytkowników E-30 ale nie tylko: http://www.bmwmpowerclub.com.pl/

Tylko głupiec ma na wszystko gotową odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW zyskalo w moich oczach kiedy to w 1998 roku jako pierwsza marka na swiecie wprowadzila do samochodow serii 7 i 5 kontrole trakcji (popularnie nazywana ESP). :flesje:

Myslalem ze jest to marka ktora stawia na dynamike silnika, bo nowinki techniczne to nie byla ich mocna strona, ale wraz z wprowadzeniem ESP wszystko sie zmienilo (no moze nie do konca wszystko :biggrin: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to troszeczkę masz dziwaczne informacje gdyż na poczatku lat 90 w klasie 5 (E-34) i 7 (E-32) występowała kontrola trakcji z możliwością odłączenia jako dodatkowa opcja wyposażenia. Odłączana kontrola trakcji występowała również w serii 3 (E-36) w modelach z silnikami od 2.5l.

Tylko głupiec ma na wszystko gotową odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jak zobaczyłem że pojawił się temat o kiblach ( merc ) to sobie pomyslałem , fajnie by było aby dla równowagi był też temat o bawarkach , no i jest co mnie bardzo cieszy . jestem użytkownikiem tych autek od dawna , mają świetne prowadzenie no i oczywiscie tylni naped( jedyny słuszny bo gdyby PAN BóG popierał przedni naped to chodzili byśmy na rekach :bigrazz: ) jestem szczesliwym posiadaczem laleczki e34M5(s38) i e30 325ix, poszukuje skrzyni 6 do emki , gdyby ktos coś wiedział na ten temat to bardzo był bym wdzięczny za info, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat zalozyles :wink: Dziadu co sadzisz o E34 2.5 TDS? Czemu akurat wybrales taki jaki masz?

Na mpwr.pl czesto siedzie i mam ich wiele filmow ktore sa naprawde dobre,jak mozna to zassajcie pare :icon_mrgreen: Ogolnie fajna stronka dla milosników Bawar ;)

A Ty Jonek jaki jak dobrze rozumiem masz E39,ale on ma 286 a nie 300 km ;) Tzn.pewnie Twoi rodzice maja a nie Ty bo w wieku 15 lat chyba nikt nie ma takiej Bumki.

A co do BMW to mam dwa marzenia:E46 330 Ci albo M5 E39,400 km :evil: Oby dwa w kolorze czarnym :bigrazz: Pozdrawiam sniegowo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat zalozyles :wink: Dziadu co sadzisz o E34 2.5 TDS? Czemu akurat wybrales taki jaki masz?

Na mpwr.pl czesto siedzie i mam ich wiele filmow ktore sa naprawde dobre,jak mozna to zassajcie pare :icon_mrgreen: Ogolnie fajna stronka dla milosników Bawar ;)

A Ty Jonek jaki jak dobrze rozumiem masz E39,ale on ma 286 a nie 300 km ;) Tzn.pewnie Twoi rodzice maja a nie Ty bo w wieku 15 lat chyba nikt nie ma takiej Bumki.

A co do BMW to mam dwa marzenia:E46 330 Ci albo M5 E39,400 km :evil: Oby dwa w kolorze czarnym :bigrazz: Pozdrawiam sniegowo :D

 

 

Pixel toż oczywiście każdy powinie zczaić,że ja nie mam w posiadaniu(jako kierowaca)bumki tylko mój tata :)Bawarka ma podniesioną tą moc do 300 przez podniesienie mocy chip'em przez firme VTG ;) Chociaż do jest V8 bali się brać za to,ale jakoś wyszło:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pixel toż oczywiście każdy powinie zczaić,że ja nie mam w posiadaniu(jako kierowaca)bumki tylko mój tata :)Bawarka ma podniesioną tą moc do 300 przez podniesienie mocy chip'em przez firme VTG :icon_mrgreen: Chociaż do jest V8 bali się brać za to,ale jakoś wyszło:]

 

piece m60 są bardzo fajne i dynamiczne tylko troche kosztowne w utrzymaniu a już regulacje tej v-ki to koszmar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadu, co to jest ten "Vanos"?

:clap:

 

Kombi?

 

Vanos to nic innego jak system zmiennych faz rozrzadu nazwanym przez BMW, Honda robi VITECa a Toyota VVTI. Kombi w BMW nazywa się Touring.

 

 

Przy okazji znalazłem słowniczek skrótów stosowanych przez producentów bo wszystkim nam zdaża się pogubić się w tych literkach.

 

http://www.genesis.net.pl/Slownik-pojec-te...nych_23917.html

 

Dodano:

 

Pixel, przed zakupem brałem poważnie pod uwagę TDSa natomiast na tamten moment nie znalazłem żadnego godnego uwagi egzemplarza, wybór Bawarek na naszym rynku jest spory natomiast trzeba się postarać aby znaleźć odpowiednią jednostkę. Kupiłem 2.0 gdyż nie wyrobiłbym przy spalaniu 2.5 choć cały czas brakuje mi pozostałych 42KM :icon_mrgreen: Z instrukcji BMW wynika, iż 525 powinien palić minimalnie więcej niż 520, wartości ułamkowe, natomiast przed zakupem bryki zapoznałem się z opiniami użytkowników i poczytałem sobie fora poświecone marce, niestety realne spalanie wychodzi mu 16l benzyny lub 19l gazu, na dzień dzisiejszy jest to poza miom zasięgiem. Jak Dziad awansuje finansowo na Panisko Dziad prawdopodobnie przesiądzie sie na E-39 523 lub 528 :wink:

Edytowane przez DZIADU

Tylko głupiec ma na wszystko gotową odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo

Wreszcie temat dla mnie. Równiez uznaje tylko 2 marki wozów (BMW i Mercedes) i jako pierwsze wozidło zakupiłem sobie baware (na merola tez przyjdzie czas). Model E34 535i, manual.

Auto w full opcji:

- xenony HELLA

- pełny komputer pokładowy OBC - OverBoard Computer czy jakos tak (pokazuje wszystko w zasadzie - ilosc paliwa w baku, dwa spalania srednie, spalanie chwilowe na godzine i na 100km, predkosc w cyferkach, zasieg na paliwie w baku przwidywany czas pokonania danego, wczesniej wklepanego odcinka drogi, temperature itp. itd)

- Check Control (nie wiem czy wszystkie E34 to maja ale dopisze tak na zapas)

- elektryczne szyby x4

- elektryczny szyberdach

- podgrzewane lusterka, dysze spryskiwaczy i zamek kierowcy

- centralny zamek z domykaniem szyb i szyberdachu

- skórzana tapicerka

- podgrzewane fotele

- klimatyzacja dwustrefowa

- telefon (została tylko wtyczka ale na bank kupie słuchawke)

- 8 głosników

- szpera (czesciowa blokada mechanizmu róznicowego)

- ABS i wspomaganie kierownicy (ale to podstawa)

 

Jak ja kupiłem, samochód był wyposazony z instalacje gazowa II generecji firmy BRC ale na drugi dzien wyjąłem mikser i klape antywybuchowa i jezdze na benzynie. Wbrew pozorom nie pali strasznie duzo - w trasie (przy 120) spaliła mi 12 litrów :lalag:

 

PS. Ja tez słuze rada odnosnie BMW - co nieco o nich wiem (głównie z forów o BMW)

Edytowane przez guziq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada u Ciebie spalanie na mieście? Moja pali 16l LPG na 100km, na trasie mogę zejść poniżej 11 jeśli turlam się do 140km/h, przy przelotach rzędu 160~180km/h spaliła 11,63 LPG. Spalania na Pb jeszcze nie sprawdzałem, nie miałem okazji zapełnić 80l bandziocha. Moja jest z 92r. o ile dobrze pamiętam z maja i zarejestrowana w listopadzie. Kupiłem ją od pierwszego właściciela, aktualnie lat 76, została przywieziona ze słonecznej Italii. Na pokładzie mam mały komputer (temperatura, godzina, data) ABS (wku**ia czasem), WK, Klimatronic dwustrefowy, 4x ES + EL bez podgrzewania. Nie mam bagów (chociaż to się udało). Auto w dniu zakupu miało zgodnie z książką serwisowa 186.000km.

 

Ale co by się nie działo brzmienie R6 powala na kolana :lalag:

Tylko głupiec ma na wszystko gotową odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o pełnym OBC. Juz dopisuje :(

Moja jest z 1988 roku czyli juz babinka, orginalny przebieg (sprawdzałem po kolei wszystkie umowy kupna-sprzedazy oraz inne dokumenty i wszystko sie łądnie zgrywa) 240 000. Pakiet progów, zderzaków i wydech AC Schnitzer (obecnie rozwaliłem przód wjerzdzajac w znak i bede musiał załozyc wszystkie plastki orginalne bo zderzaka nie dostasne racze takiego). Poduch tez nie mam (całe szczescie bo przy walnieciu w ten nieszczesny znak by wystrzeliły).

 

W miescie pali ok. 20 (przy ciskaniu pierwszego dnia od zakupu dobiłem do 30 :) )

 

Odnosnie dzwieku - u mnie dzieki ww. wydechowi gdy silnik przekroczył 3000obr/min wydawał dzwiek jak starujacy odrzutowiec.

 

Teraz samochód stoi i czeka na nowa miske olejowa (fundament znaku połamał stara) :biggrin:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/62609a59020e20a7.html

Edytowane przez guziq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed zakupem bryki zapoznałem się z opiniami użytkowników i poczytałem sobie fora poświecone marce, niestety realne spalanie wychodzi mu 16l benzyny lub 19l gazu,

Znajomemu, ktory ma 525 24v z 1992 pali 11-13 w trasie, a okolo 15 w miescie. Gazu oczywiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...