Jump to content

Tommo

Forumowicze
 • Content Count

  6,716
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  30

Tommo last won the day on July 17

Tommo had the most liked content!

Community Reputation

-28

2 Followers

About Tommo

 • Rank
  PROFESJONALISTA - zamykacz opon
 • Birthday 10/25/1973

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Nowe Miasto n/P

Osobiste

 • Motocykl
  pomału odkładam
 • Płeć
  Mężczyzna

Metody kontaktu

 • Telefon
  606925597
 • Skype
  -
 • Strona www
  -

Recent Profile Visitors

5,014 profile views
 1. Założenia a realia, to dwa różne światy. Z tym się z Tobą zgadzam
 2. Na co chcesz dowód? Że ustrój kapitalistyczny, połączony z liberalną demokracją jest najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o komfort życia jednostki? Wystarczy spojrzeć ile ludzi z tych "innych" opiekuńczych krajów, stoi pod granicami marząc o lepszym życiu.
 3. Założenia socjalizmu opierają się na naiwnym myśleniu i fatalnym założeniu (które w konsekwencji prowadzi do ogromnych nierówności i patologii społecznej) że ktoś inny wie lepiej odemnie, co jest mi w życiu potrzebne a co nie. Dla mnie jako wolnościowca, jest to założenie całkowicie nieakceptowalne i dziwię się szczerze, że komukolwiek taki obraz państwa może się podobać. Chyba tylko nieudacznikom i nierobom. Zresztą praktyka stosowania takich rozwiązań ustrojowych w zasadzie potwierdzila to o czym piszę. Bez wyjątku.
 4. Pytanie było raczej retoryczne, bo wszyscy wiemy, że nikt lepszego ustroju nie wymyślił jeśli chodzi o ochronę jednostki. Więc opieranie krytyki o ten argument jest bezsensowny. Jeśli miałbym wymienić co mi się nie podoba w obecnej Unii, to zdecydowanie nadmierna biurokracja oraz zbyt wolny proces decyzyjny w sprawach bieżących i istotnych dla ludzi. Jedno po części wynika z drugiego. Aczkolwiek zdaję sobie sprawę, że zachowując standardy prawa, zarządzanie tak wielkim tworem, jedynym i niepowtarzalnym na świecie (nie ma na kim się wzorować) jest bardzo trudne i skomplikowane. Ale w dobie obecnych czasów, tak silnej globalizacji, przenikania nacisków z różnych stron świata, Unia jest silnym graczem negocjacyjnym, względem imperialistycznej Rosji czy Chin. To wartość sama w sobie. Nie bez powodu Putin tak walczy żeby ją rozsadzić.
 5. Jeżeli na wstępie przyjmiemy błędne założenia, to tezy wynikające z tej naszej dyskusji, tym bardziej wyjdą od czapy. Co do przykładu służby zdrowia, nie rozumiem co ma Unia wspólnego z fatalnym systemem zdrowotnym jaki mamy obecnie w kraju? Potrafisz mi to wytłumaczyć? Bo żeby Unia narzuciła nam jakiś określony system który się nie sprawdził to bym ten argument zrozumiał. A mi się podoba że są instytucje które promują dobre, "czyste" dla środowiska rozwiązania, kosztem tych nieefektywnych i uciążliwych dla otoczenia.
 6. To ja poproszę przykład jakiegokolwiek innego ustroju (może być przykład kraju) w którym to ochrona jednostki jest na wyższym niż w kapitaliźmie poziomie.
 7. Kraj który ma ścisłe powiązania gospodarczo- finansowe z ościennymi państwami i nie tylko, jest znacznie mniej narażony na ekspansje innego, wrogiego mocarstwa. Dlatego, że konsekwencje najazdu na taki kraj są znacznie bardziej dotkliwe. Jeśli nie odwet militarny to chociażby przez sankcje czy zerwanie umów handlowych. Zwyczajnie się to nie opłaca i przez to jest się wzglednie bezpiecznym. Oczywiście jak sie trafi jakiś szaleniec, typu Saddam Husein, który najechał sobie na Kuwejt (maleńki kraj bez wojska ale ściśle powiązany finansowo z USA) amerykanie szybko zrobili z tym porządek. Osamotnieni i skłóceni niemal ze wszystkimi, wystawiamy się na duże niebezpieczeństwo zewnętrzne. Tak to wygląda niestety. Staszek a dotacje unijne na inwestycje to czym są jak nie wędką dla ludzi przedsiębiorczych? Ogromnym problemem Polski po tej fatalnej spuściźnie PRLowskiej był praktycznie zerowy krajowy kapitał. A bez kapitału nie odbudujesz zacofanej gospodarki. Stąd też byliśmy skazani na obcy kapitał, bo tylko taki pozostawał. Dobrze że ten kapitał przypłynął z zachodu czyli cywilizowanych, demokratycznych krajów bo jak jest na UA zawłaszczonej przez oligarchów wszyscy wiemy. To rozpędziło gospodarkę, kraj się zmienił nie do poznania.
 8. A pomyślałeś przez chwilę o czymś takim jak bezpieczeństwo? Uczyłeś się historii i pewnie wiesz, że nasz kraj geopolityczne leży w niezbyt ciekawym miejscu. Osamotnieni mamy znacznie większe szanse stać się czyjąś republiką, wujek Władimir śni o tym po nocach.
 9. bert musisz chyba poczekać aż coś obejrzy w TVN Turbo i wtedy się wypowie.
 10. Staszek...ŻADEN przedsiębiorca nie zamknie dochodowej fabryki ze względu na podatki. To co piszecie to jakas demagogia. Taki zakład produkcyjny z wykwalifikowanym personelem, jest wartością samą w sobie której nikt od tak się nie pozbywa. Co innego jak idzie na stratach. Wtedy się robi różne kroki ale zamknięcie to ostateczność.
 11. A stąd że po 89 byliśmy zacofanym rozwojowo bankrutem z szalejącą inflacją. Porównywanie do takich krajów jak sui czy no jest nieporozumieniem.
 12. Bo Unia nie jest panaceum na wszystkie problemy tego świata
 13. A chociażby dopłaty unijne do ha. Ciągniki rolnicze na kredyt 0,5 %, otwarcie nowych rynków zbytu na produkty rolne etc.
×
×
 • Create New...