Jump to content

Tommo

Forumowicze
 • Content Count

  6,584
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  29

Tommo last won the day on April 26

Tommo had the most liked content!

Community Reputation

-32

3 Followers

About Tommo

 • Rank
  PROFESJONALISTA - zamykacz opon
 • Birthday 10/25/1973

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Nowe Miasto n/P

Osobiste

 • Motocykl
  pomału odkładam
 • Płeć
  Mężczyzna

Metody kontaktu

 • Telefon
  606925597
 • Skype
  -
 • Strona www
  -

Recent Profile Visitors

4,423 profile views
 1. Duke 690 najlepiej R. Lekki, zwinny, nietuzinkowy.
 2. Porównując kształt bieżników obu opon widać, że letnie opony mają szerokie, wzdłużne kanały do odprowadzania wody. W wielosezonówce tego raczej stosują. Konsekwencją jest gorsze odprowadzenie wody przy większej prędkości.
 3. Aquaplaningu nie sprawdza sie na płycie poślizgowej tylko na wypełnionym wodą asfalcie.
 4. Ja nie rozumiem w tym teście jednego. Jaki jest sens testowania opony letniej na płycie poślizgowej? Ja tylko wspomnę, że płyta poślizgowa przyczepnością imituje lód i daje podobny efekt odczuwalny w jeździe. Więc ten wynik hamowania względem opony wielosezonowej zupełnie mnie nie dziwi. Zamiast tej płyty brakuje zwykłego, mokrego asfaltu czyli sytuacji typowej dla opony letniej i porównanie jej z wielosezonówką. Wtedy można by obiektywnie ocenić jakie sa różnice w jeździe latem.
 5. Witamy w Polsce Adamie. Kto nie prowadził firmy usługowej w naszym pięknym kraju (tym bardziej w tak trudnej branży jak pełna renowacja starych samochodów) to nie wie jaki to jest cyrk na kółkach. Im więcej zatrudnisz ludzi, im bardziej firma się rozwija, tym więcej równolegle budujesz sobie wrogów. Także ten hejt na Abcar kompletnie mnie nie dziwi. Jako ciekawostka powiem tylko, że niedawno mój znajomy (całe szczęście) znalazł dwa wory śmieci w lesie, celowo zostawione tuż przy drodze z wetkniętymi dwoma wizytówkami mojej firmy. Także...mnie już nic nie zdziwi. Żyjemy w pięknym, katolickim państwie, przesyconym nienawiścią do ludzi, którzy chcą się wybić z szarego tłumu.
 6. To ja nie o takim oszczędzaniu pisałem. Takie Crossclimate Plus to świetne opony i dość drogie jednocześnie. W większości przypadków w zupełności wystarczające do bezpieczniej jazdy.
 7. Ponoć są jakieś badania, które określają ścisły związek miedzy inteligencją a masą tkanki mózgowej organizmów żywych. Być może...ja miałem raczej przykre doświadczenia z bieżnikowaną oponą. Wyjątkiem były Extreme Vr2 do użytku typowo torowego. Świetnie sie spisywały. Ale to były opony na sezon i do śmietnika.
 8. Opony mózgowe nie maja nic wspólnego z poziomem inteligencji. Ja powiem tak. Oszczędzanie na oponach, to chyba najgłupsze co można zrobić z samochodem. Motocyklem tym bardziej...
 9. Damian odpuść bo tylko w ten sposób dostarczasz karmy... Tyle mogę doradzić.
 10. Teraz to już jest inna marka.
 11. Do pewnego momentu to wystarczało. Z czasem jednak Audi i BMW sukcesywnie wygryzały konserwatywnego króla z podium rynku luksusowych samochodów. Takim przełomowym momentem było wprowadzenie A8 D2 na rynek. Sukcesywnie rosną też wymagania klientów. Komfort "statyczny" nawet ten najwyższy, to za mało. Kto za nimi nie nadąża, wypada z rynku.
 12. A tym to się chyba tylko afrykańczycy martwią.
 13. Dobrze że dopisałeś były. W moim 316 cdi przez trzy lata padł czujnik temp. spalin (220 zł zamiennik) i moduł czujników cofania. Tu już gorzej, aso 1200 ale kupiłem używany wraz z prawym lusterkiem za 400 zl. Auto ma 187 tyś km. W dostawczakach postęp technologiczny jeszcze bardziej widać niż w moto czy osobówkach. Taką kaczką, czy starym LT jedziesz 80-90 i czujesz się jak w okopie na pierwszej linii frontu z pokryciem artyleryjskim. Teraz z pełnym ładunkiem 150 na miękko i słuchasz spotifajfa z nudów.
 14. Próbowałem. Po dwóch dniach ciągnie spowrotem. Za długo tu jestem z Wami i ciężko zamknąć drzwi za sobą. A ban załatwia sprawę i nie ma wątpliwości. Klaudiusz zrób to. Ulżyj w mych cierpieniach.
 15. A dziękuję. A mogę poprosić nagrodę? Myślę że w tak uroczystej dla mnie chwili znajdziesz odrobinę czasu i mnie zbanujesz O takiej nagrodzie od dawna marzę...
×
×
 • Create New...