Jump to content

Tommo

Forumowicze
 • Content Count

  5,739
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  20

Everything posted by Tommo

 1. Skąd wiesz że dopuszcza?
 2. Tommo

  Zmiany klimatyczne

  To proste można zaorać pastwiska, posadzić wysokobiałkową soję GMO i ludziom wmówić że kiełbaska z soi to pyszne danie, do tego zdrowe. Masz mniej metanu? To samo z mlekiem. Jest sojowe, bardzo smaczne (tfu) i podobno zdrowsze. Idzie nowe stary, nic nie poradzisz.
 3. Tommo

  Zmiany klimatyczne

  Kakmar troche z dupy masz argumenty. Poczytaj ile przeżuwacze emitują metanu do atmo. Jeden soczysty stek to butla gazu, którą spalasz w domu dwa tygodnie
 4. Kiedyś w jakiejś dyskusji broniłeś z uporem maniaka stare samochody. Mówisz o wyjątkach. Regułą jest odwrotność tego stwierdzenia.
 5. Kiedyś Lech N wkleił filmik z jakimś prawicowym działaczem który twierdził, że mamy największe złoża ropy naftowej na Świecie. Tylko niestety rządzą nami Żydzi, którzy robią wszystko, żebyśmy nie urośli w siłę. Polakowi zawsze wiatr w oczy...co za los...
 6. Tommo

  Zmiany klimatyczne

  Na syntetyczną produkcję żywności na skalę przemysłową my się pewnie nie załapiemy. Ja sam szczerze nie chciałbym takiej przyszłości dla moich dzieci i wnuków. Raczej pójdzie to w intensywną produkcję. Mój znajomy ma plantację truskawek i jeżyn dwukondygnacyjną pod folią. Wydajność z hektara olbrzymia.
 7. I kto mówi? Fascynat starych Golfów i Omeg
 8. Walka o niezawisłe Sądy wg. ciebie są pierdnięciem? Do polityki Unia się nie wpitala. Natomiast do prawodawstwa i podstawowych zasad demokratycznych które zadeklarowaliśmy stosować - jak najbardziej.
 9. Jak się podpisuje pewne zobowiązania a potem ich nie spełniam to potem straszą nas karami, to chyba oczywiste.
 10. 2003 roku budżet Polski wynosił marne 152 mld zł. To po pierwsze. Po drugie Polska nie przyjęła nielegalnych imigrantów, mimo różnych nacisków zewnętrznych, więc ten argument o rzekomym podporządkowaniu Niemcom czy Francji jest strzałem w płot.
 11. Tommo

  Zmiany klimatyczne

  Jeżeli przed pandemią śmieciowy plastik był dużym problemem, to teraz jest jeszcze gorzej. Wystarczy zerknąć na kosze w marketach spożywczych, pełne foliowych rękawiczek, torebek.
 12. Tommo

  Zmiany klimatyczne

  Gigantyczne zużycie jednorazowych kombinezonów, rękawiczek, przyłbic...wszystko trudno biodegradowalny plastik.
 13. W obróbce metali nie istnieje pojęcie stare, nowe. Wszystko się mierzy, porównuje z normami producenta i podejmuje decyzje co do technologii naprawy. Blok może mieć i 40 lat i jednocześnie trzymać wymiar fabryczny.
 14. Tak ale ja nie o tym pisałem. Honowanie się stosuje w pewnych przypadkach, kiedy cylinder trzyma wymiar a stracił np. jodełkę fabryczną. A najważniejsze po tym procesie obróbki nie ma konieczności wymiany tłoków z nadwymiarem. Zakładasz nowe pierścienie, rowki dokładnie czyścisz w tłokach i można składać do kupy.
 15. Myślę że cylindry zostały jedynie przehonowane z zachowaniem wymiaru. Szlifierz zawsze musi mieć info na jaki wymiar ma szlifować cylindry. Niemniej jednak trzeba to wszystko pomierzyć dokładnie przed montażem żeby nie było rozczarowania.
 16. Nasz zatroskany o kraj zarobkowy emigrant ma tożsame przekonania, co nasz wieloletni przyjaciel narodu Wania Putin. On też chce rozsadzić tą straszną Unie, martwiąc się o dobro naszego i innych krajów. A ta straszna Unia właśnie uruchomiła program pomocy w pandemii w wysokości 166 mld euro. Ciekawe ile byśmy dostali takiej pomocy od Rosji czy od Trampka w kryzysie? Przypomnę że Trampek sprzedaje nam najdroższy gaz skroplony na Świecie i jeszcze dostał za to owacje na stojąco, kiedy odwiedzał nasz kraj dwa lata temu. Duda musi sobie kupić "przyjaźń" u Trumpa naszymi podatkami. A ten wyczuwając interes, ochoczo z tego korzysta. Jeszcze wisienka na torcie. Niemcy są naszym największym partnerem handlowy. Prawie 1/3 naszego eksportu idzie do tego kraju. To mamy teraz z tym krajem walczyć w imię jakiś chorych przesądów i ideologii. To jest już szczyt głupoty i działanie na szkodę Polski.
 17. kiler ale ja jednoznacznie się nie określiłem co do spotu. Z miłą chęcią z Wami się spotkam ale jeszcze sporo czasu do terminu, więc wolę potwierdzić jak będę w 100% pewien. Mam też nadzieję, że wszelakie waśnie i forumowe kłótnie nie wpłyną na nastrój spotkania i napijemy się jak równy z równym w miłej, przyjaznej atmosferze.
 18. Tommo

  Zmiany klimatyczne

  Chyba nie zrozumiałeś o czym pisałem. Są leki o IDENTYCZNYM składzie ale różnych nazwach handlowych. Np. substancja czynna Ibuprofen występuje w Ibupromie, Ibum forte, Nurofenie etc. To jest ten sam lek w sensie działania, różni się jedynie formą, kształtem, ilością czynnika aktywnego w jednej dawce. I ceną również. A to co piszesz, że każdy organizm może inaczej reagować na dany lek, to iż inna bajka.
 19. Tommo

  Zmiany klimatyczne

  Robert a mój amerykansky Blazer 4.3 litre zneutralizuje e-bika czy jeszcze za mało?
 20. Tommo

  Zmiany klimatyczne

  To fakt. Ale jednak waga czynu jakiegoś doradcy w zakupie części a naukowca badającego istotne dla tysięcy ludzi fakty jest niewspółmiernie większa. Także idąca z tym odpowiedzialność i ryzyko utraty wiarygodności.
 21. Tommo

  Zmiany klimatyczne

  Kilkukrotnie potwierdzone z farmaceutą. Z częściami zamiennymi jest trochę inaczej. Bo te tylko z teorii są takie same. Leki mają ściśle określony, identyczny skład a pod inną nazwą handlową są sprzedawane, tak jak killer pisał. Może mieć ładniejsze opakowanie, więcej reklam w tv etc. działanie dokładnie takie samo.
 22. Tommo

  Zmiany klimatyczne

  Mój lekarz mówi mi który lek jest najtańszy a którego nie warto przepłacać, więc ja w każdym działaniu człowieka, drugiego dna nie widzę.
 23. Stopień sprężania i ciśnienie sprężania to inne wartości. Jednego z drugim mieszać nie wolno. Masz prawidłowe wartości, najważniejsze że są równe, żaden cylinder nie odbiega poza normę. Jeździj i ciesz się świetnym motocyklem.
 24. Tommo

  Zmiany klimatyczne

  Jak idziesz do lekarza i ten poda ci leki jakie masz wykupić, też się pytasz kto mu płaci?
×
×
 • Create New...