Skocz do zawartości

WSZYSTKO O BMW


DZIADU
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Mi sie wlasnie ten dzwiek podoba, chodzi jak czolg I nie jest to klekot taki jak np. samochodow z sieslem 1.9 VW.

 

Tez do niedawna uwazalem tylko samochody z manualna skrzynia i z silnikiem benzynowym. Teraz to bez roznicy dla mnie jaki samochod ma silnik, byle tylko skrzynia byla automatyczna :) Manual widze tylko w samochodzie do wyglupow a nie uzywanym codziennie.

No mam nadzieję że nie tak całkiem bez różnicy ;) bo słabe silniczki z automatem są kiepskim połączeniem :)

 

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu widac Klaudiusz ze w korkach nie stoisz i w tloku nie jezdzisz.

Tylko automat w takich warunkach.

Nie tylko o korki chodzi. Jak się jedzie autostradą kawał drogi, to automat też robi różnicę, wystarczy ustawić prędkość na tempomacie i już, a tak pomimo włączonego tempomatu trzeba kontrolować obroty i zmieniać biegi.

 

to temat o samochodach czy moto czy to i to hsaha? :banghead:

Ale o co ci chodzi? 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Też tak kiedyś myślałem, póki nie przejechałem się współczesnym dieslem. No ale skąd ty możesz mieć porównanie :)

 

a jechałeś kiedykolwiek współczesną benzyną inną niż popularne w UK 1.0 twinboost ecotec ? to się przejedź a potem gadaj a nie pitolisz jakbyś się nie wyspał bo termostat w thermo kingu się zaciął i cała 12h pauze go słuchałeś ....

 

ból dupy polega jeszcze na tym że dużych benzyn już chyba nie ma więc zależy co rozumiemy przez współczesne auto.......

 

 

bo słabe silniczki z automatem są kiepskim połączeniem :)

 

zależy do czego czy do pałowania pod budą z kebsem czy jazdy po bułki

Ja jeździłem tico w automacie i zajebiście się jeździło , może nie miałem 5 sek do 100 czy palenia laka z 3 ( trzybiegowy automat ) ale mogłem ręka trzymać pasażerkę za kolano i ogólnie byłbym 100% za gdyby nie fakt że to był bardzo prymitywny automat i nie redukował do wzniesień czy wyprzedzeń i auto przez niego paliło 7-9/100 w mieście bo strasznie piłował ten silnik ......

 

natomiast mocny silnik benzynowy +automat ja jestem za :D

 

w becie 2.5 e36 jest np tyle mocy że widziałbym automat -i tak poszłaby bokiem po rondzie w sumie a zamiast mahać wajhą skupiasz się na obmyślaniu jak na nowe opony zarobić albo której stanik będzie zaraz u ciebie na głowie i mniejsze ryzyko wtopy że na 3 ci złapie trakcję i zanim ogarniesz redukcje to pojedziesz prosto ( siara ) albo po redukcji nie ogarniesz , w automacie skupiasz się na torze jazdy i tyle ......

 

i nie uważam że automat się nie nadaje do napierdalania , quady przeprawowe są w automacie i to prymitywne CVT i mega faza jest , owszem czasem człowiek zatęskni za magicznym redukcja do 2 i strzał z klamy bo to ma w sobie jakąś magię , ale np bączki kfxem 700 delicja jak duże cycki z kolczykami w sutach bo cvt jak traci trakcje na tylnich kołach to myśli że quad przyśpiesza i zmniejsza przełożenie i w rapim czy ltzie łapiesz odcinkę i musiałbyś bieg wyżej a tu robi za ciebie sam i piach lata wyżej jak zwolnisz sam redukuje :D

 

no i fakt w automacie nie zrobisz łutututu -100 do lansu ale pozatym jestem za....

najmocniejszym automatem co jechałem ( niestety jako pasażer :( ) to 350Z i ja wiem czy tam tak brakowałobymi manuala ? jechałem jeszcze jako pasażer buggy z saaba chyba 2.0 albo 2.3T w automacie i tak samo dobrze to nakurwiało :D

a betą w automacie nie jechałem , ale mam nadzieje że wsio przedemną :D

Edytowane przez michoa

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a jechałeś kiedykolwiek współczesną benzyną inną niż popularne w UK 1.0 twinboost ecotec ? to się przejedź a potem gadaj a nie pitolisz jakbyś się nie wyspał bo termostat w thermo kingu się zaciął i cała 12h pauze go słuchałeś ....

 

ból dupy polega jeszcze na tym że dużych benzyn już chyba nie ma więc zależy co rozumiemy przez współczesne auto.......

 

 

zależy do czego czy do pałowania pod budą z kebsem czy jazdy po bułki

Ja jeździłem tico w automacie i zajebiście się jeździło , może nie miałem 5 sek do 100 czy palenia laka z 3 ( trzybiegowy automat ) ale mogłem ręka trzymać pasażerkę za kolano i ogólnie byłbym 100% za gdyby nie fakt że to był bardzo prymitywny automat i nie redukował do wzniesień czy wyprzedzeń i auto przez niego paliło 7-9/100 w mieście bo strasznie piłował ten silnik ......

 

natomiast mocny silnik benzynowy +automat ja jestem za :D

 

w becie 2.5 e36 jest np tyle mocy że widziałbym automat -i tak poszłaby bokiem po rondzie w sumie a zamiast mahać wajhą skupiasz się na obmyślaniu jak na nowe opony zarobić albo której stanik będzie zaraz u ciebie na głowie i mniejsze ryzyko wtopy że na 3 ci złapie trakcję i zanim ogarniesz redukcje to pojedziesz prosto ( siara ) albo po redukcji nie ogarniesz , w automacie skupiasz się na torze jazdy i tyle ......

 

i nie uważam że automat się nie nadaje do napierdalania , quady przeprawowe są w automacie i to prymitywne CVT i mega faza jest , owszem czasem człowiek zatęskni za magicznym redukcja do 2 i strzał z klamy bo to ma w sobie jakąś magię , ale np bączki kfxem 700 delicja jak duże cycki z kolczykami w sutach bo cvt jak traci trakcje na tylnich kołach to myśli że quad przyśpiesza i zmniejsza przełożenie i w rapim czy ltzie łapiesz odcinkę i musiałbyś bieg wyżej a tu robi za ciebie sam i piach lata wyżej jak zwolnisz sam redukuje :D

 

no i fakt w automacie nie zrobisz łutututu -100 do lansu ale pozatym jestem za....

najmocniejszym automatem co jechałem ( niestety jako pasażer :( ) to 350Z i ja wiem czy tam tak brakowałobymi manuala ? jechałem jeszcze jako pasażer buggy z saaba chyba 2.0 albo 2.3T w automacie i tak samo dobrze to nakurwiało :D

a betą w automacie nie jechałem , ale mam nadzieje że wsio przedemną :D

Właśnie o to chodziło ze ten mały silniczek w automacie albo miesza tymi biegami jak pokręcony albo nie zmieni tego biegu w czas i męczy się żeby pojechać ;) pomimo że jestem przeciwnikiem automatycznej skrzyni biegów to duży silnik z automatem jak najbardziej przyjemny :) moment obrotowy wybacza takiej skrzyni trochę bardziej ;)

A łutututu pod remizą... No cóż :D co kto lubi ;) nie dla mnie takie zabawy :D

Edytowane przez Arczi919
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo rzadko łączy się małe pojemności z klasycznym automatem. Z reguły są to cvt albo zautomatyzowane manuale. Ostatni dochodzą jeszcze DSG.

Dla mnie trochę bez sensy są te nowe 8-9 biegowe automaty. Miałem okazję takim pojeździć po mieście. Ta skrzynia non stop wachluje tymi biegami zupełnie bez sensu.

Sześć biegów zupełnie wystarcza myślę.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a jechałeś kiedykolwiek współczesną benzyną inną niż popularne w UK 1.0 twinboost ecotec ? to się przejedź a potem gadaj a nie pitolisz jakbyś się nie wyspał bo termostat w thermo kingu się zaciął i cała 12h pauze go słuchałeś ....

 

 

Oczywiscie, ze jezdzilem i to nie jedna.

By benzyna miala moment diesla, to musi byc duzo mocniejszy silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

By benzyna miala moment diesla, to musi byc duzo mocniejszy silnik

 

zacznijmy od zasadniczej kwesti żeby nie prowadzić gównoburzy -szukamy auta po bułki czy żeby zapie**alać ?

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oczywiscie, ze jezdzilem i to nie jedna.

By benzyna miala moment diesla, to musi byc duzo mocniejszy silnik

 

po co ci moment cieżarówki jak i tak auto jechac nie będzie? no chyba, że nie umiesz ruszać. może kurs nauki jazdy pomoże ;)

turbobenzyna klepie turbodiesle w tej samej pojemności jak chce. wystarczy porównać jakąś starą imprezę 2,0l turbo z nowoczesnym 2,0 tdi od VW ;)

albo w druga stronę - jakikolwiek wolnossący diesel (nie wiem czy coś takiego ładują jeszcze do aut osobowych?) ze zwykłą benzyną

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...