Skocz do zawartości

Klucz dynamometryczny


Gość Mzzz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

za x-pak jakiegoś dobrego browara oddam Ci klucz mannesman od 28 do 210Nm - jak jestes zainteresowany to daj znać :buttrock: leży u mnie i kurz go pokrywa - dokręciłem nim śruby głowicy i nie jest mi potrzebny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... kurde mzoe se odpuscic i kupic takie z mneijszym zakresem do glowicy a pokrywke dociagac recznie :/

 

Czym większa siła potrzebna do dokręcenia tym ważniejszy jest klucz dynamometryczny. Do małych śrub (M6) zwłaszcza wkręcanych w aluminium ( a takich jest większość w silniku motocyklowym) lepiej urzywac "ręki" :clap: A głowica powinna być dokręcana ściśle wg. zaleceń producenta, więc klucz dynamometryczny jest obowiązkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Hej,

 

Pytanie trochę z innej beczki, bo nie dotyczy działania motocykla czy jakiegoś podzespołu tylko narzędzia jako takiego. Otóż jestem ciekaw, jak działa klucz dynamometryczny? Znaczy wiem, jak on działa z punktu widzenia użytkownika - nastawiam moment i dociągam śrubę aż pyknie, ale jestem ciekaw co taki klucz ma w środku. Skąd on "wie" jaka siła wytwarza się na jego końcówce... :buttrock:

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe... i to jest tam jakoś wykalibrowane itp... w sumie proste. Dzieki.

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i stąd różnica ceny i jakości takich kluczy - jedna sprężynka, a taka istotna.... :biggrin:

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wole taki ze wskaznikiem bo go osobiscie moge skalibrowac ;] Jak mam upier... srubke trzymajaca zembatke na wałku rozrzadu to nastawnym podziekuje :biggrin:

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam takowy klucz produkcji chińskiej. Nie ma w nim żadnej sprężynki, tylko drut, który się wygina pod działaniem siły dokręcenia, czy jakoś tak.

 

 

Tak napewno drut, zapewne jak juz sie "wygnie" to nie wraca do swojego pierwotnego polozenia prawda??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heehh, a wiecie jak ja sprawdzam czy tania dynka jest OK ? Biore dobra dyne, ktora byla u sprawdzenia. Tani klucz montuje delikatniusko w imadle. Nastepnie za pomoca przejsciowki z kwadratu na kwadrat (mozna tez pokombinowac z odpowiednia nasadka) lacze te dwie dynki. Pozniej odpowiedni moment na wzorcu i patrzymy ile pokazuje ta druga, zwiekszamy moment i znowu odczyt itd.

Oczywiscie mozna te dwa klucze trzymac i w rekach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są oczywiście też klucze elektroniczne z zabudowanym przetwornikiem w środku. ednak te raczej nie są używane warsztatowo, ale głównie przez kontrolę jakości. A po drugie kosztują pareset, a nawet tysiące ojro :icon_mrgreen:

 

I druga sprawa, klucz co jakiś czas powinien być kontrolowany, bo nawet w kluczach klikowych potrafi po jakimś czasie sprężyna siąść :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

http://www.allegro.pl/item485861123_klucz_...mannesmann.html

 

 

Powiedzcie mi czy takie coś może być cokolwiek warte? Klucza bym używał i tak raz na ruski rok (kilka razy w roku) i nie wiem czy jest sens przepłacać..... Ciekawy jestem naprawde czy jednym kluczem można dokręcać i koła i wałki rozrządu

Edytowane przez Lucass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...