Skocz do zawartości

Klucz dynamometryczny


Gość Mzzz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam taki klucz dynamometryczny, na którym znajduje się skala od 0 do 200 KNT (jak się domyślam chodzi o kilo niutony). Jednak muszę dokręcić śruby momentem 26Nm.

 

I stąd moje pytanie jak zamienic Nm na KNT ( jeżeli faktycznie KNT to kiloniutony, gdyż znaczyłoby to że przy 0,5 metrowym kluczu i ustawieniu skali na 50 KNT dokręca się momentem aż 25 000 Nm to chyba trochę za dużo...)

 

Może ktoś wie o co chodzi, KNT to chyba po rosyjsku ale niewiem...

 

Pozdrowionka i Z góry dzięki za pomysły... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jednak muszę dokręcić śruby momentem 26Nm.

 

Imomentem aż 25 000 Nm to chyba trochę za dużo...)

 

:

 

Oj, nie wiem, ale :

 

26 NM to raczej lekko, tak się dokręca sruby 8 pod klucz 13mm, nie jesto to mocno, małą grzechotką wystarczy, na pewno nie do oporu. Nie wiem jak Ci to opisać, ale mam to "w ręku" ale nie wiem jak to przekazać komuś innemu.

 

 

25000 mn to taka siła, że potrzena 10 chłopa i klucz na kilka metrów. najmocniej dokręcam półosie w niektórych samochodach, i jest to 200 nm i uzywam do tego metrowej rury.

 

Pozdrawiam, Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bedzie przedzial: 0-200 Nm tylko oznaczenie jest inne. Ten przedzial jest dla kluczy raczej normalny, chociaz czesciej stosowany np. jeden klucz 0-40 i drugi 40-200 ze wzgledu na dokladnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem jak Ci to opisać, ale mam to "w ręku" ale nie wiem jak to przekazać komuś innemu.

Doświadczenie często cenniejsze od dobrych narzędzi. Obrazowo można tak: klucz o ramieniu 1 m z masą 10 kg zawieszoną na końcu daje moment ok. 100 Nm (bo 1 kg ma ciężar 9,81 N). Ta sama masa na ramieniu 0,5 m to 50 Nm, a ramię 10 cm daje moment 10 Nm. Można się tego nauczyć naciskając dla kontroli na wagę łazienkową, wiemy wtedy z jaką masą (ciężarem) naciskamy na klucz o danej długości ramienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

HI!

 

Nosze sie z zamiarem zakupu klucza dunamometrycznego. Po klilku dniowych przemysleniach doszedlem do wniosku ze wystarczy mi taki którego skala sonczy sie na 200Nm. Problem mam natomiast z wyborem klucza ktory by mi umozliwil dokrecanie takze stosunkowo niewielkimi silami. Spotkal sie ktos moze z kluczem który by dzialal praktycznie od 0 do 200Nm ?? --> mialem dzisiaj w reku jeden egzemplarz (tani) i mial niestety od 30-200.

 

a wiec konkretne pytania:

 

Czy istnieja klucze które maja od 0-200Nm ??

 

Ile trzeba zapłacic za taki wynalazek zeby troche podzialal ? -- zastosowania czysto hobbystyczne -- nie mam warsztatu w którym bym go uzywal po 5 razy na dzien

 

Uzywa ktos z Was klucza dynamometrycznego za okolo 150 zl ? --> jak sie sprawuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re.

 

Polatalem troszke po necie i zasiedzialem sie w jakims sklepie narzedziowym on line.

Patrze i Patrze a tutaj ceny nawet 1300 zeta :)

 

Klucz chce przedewszystkim kupic po to aby zdjac glowiczke w moich 4 kolach (astra 1.7 DR) ......

 

Zastanawiam sie nad takim tanim kluczem ale nie wiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ponawiam temat o kluczach dynamometrycznych.

Szukałem w archiwum forum i nie znalazłem nic konkretnego.

Czy ktoś z Was może podać jakieś linki do sklepów internetowych które sprzedają klucze dynamometryczne o małych wartościach(od 0-100Nm).Chodzi mi właśnie o bardziej precyzyjne narzędzie, które będzie w stanie przykręcać śrubki z małymi siłami.np:8Nm

Gdzie takie cudo można kupic za nieduże pieniądze?Raczej będe używał je od święta bo nie mam żadnego warsztatu, ale większość rzeczy chce robić samemu.

Może ktoś ma na sprzedaż używany i nieuszkodzony?

pzdr-PIOTR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
to który lepszy?

 

Na to Ci juz nie odpowiem. Oba maja ten sam zakres uzytkowy, oba sa w zasadzie z gornej polki. Ja bym osobiscie wzial ten pierwszy bo jednak jest jakas tam roznica w cenie. Czasami mnie tylko zastanawia czemu taka duza firma jak luna wystawia cos na allegro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...