Skocz do zawartości

Klucz dynamometryczny


Gość Mzzz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

powoli wyposażam swój warsztacik i mam zamiar kupić klucz dynamometryczny.

czy do 200-250zł coś się kupi w miarę dobrego ? zakres pracy to by mi odpowiadał 25-200Nm

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

oto aukcja z kluczami,

uchylny:

http://moto.allegro.pl/item147523852_klucz...chylny_1_2.html

 

oraz drugi:

http://moto.allegro.pl/item150233032_klucz...ny_108_5nm.html

 

Czy warto kupować taki wynalazek uchylny? Nie prowadzę warsztatu więc potrzebny mi tani klucz, nie koniecznie z górnej półki. Nie chciałbym też kupić złomu który posłuży za przycisk do papieru.

Druga opcja jest ciekawa, cena też.

 

Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, ten pierwszy jest faktycznie gorszy od drugiego, bo odczyty pierwszego są mniej dokładne.Ale ja już w swoim zyciu parę silników rozbierałem i sładalem i korzystałem z tego gorszego klucza, w sumie reklamacji nie było ,nic się nie odkręciło ani nie urwało.Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wszystko zalezy do czego ten klucz ma sluzyc ? Do dokrecania kol ? Glowic ? ... ?

Sa podzespoly w ktorych 20, 30, 40, 50 Nm ponad norme nie robi zadnego wrazenia, a sa i takie w ktorych kilka Nm`ow moze zadecydowac o tym czy "byc czy nie byc".

Nie mozna kupic klucza do wszystkiego.

Pierwszy z nich jest o zakresie od 0-200, a drugi od 15 do 100 - okolo. Klucze dynamometrycze zwykle najmniej dokladne sa przy poczatku i koncu swojego zakresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden z w/w nie jest wart zachodu. Praca takim kluczem jest bardzo niebezpieczna, bezpieczniejsze jest zaufanie do własnej ręki.

 

Jeśli potrzebujesz klucza do dokręcania poważniejszych elementów kup coś markowego. Kingtony, Jonnesway.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa... tylko porządny klucz (na przykład Beta) kosztuje 10 razy tyle i pewnikiem autor tematu się nie zdecyduje na taki koszt. A klucz uchylny, to rzeczywiście porażka, jeśli chodzi o precyzję. Do kół wystarczy, ale głowicy bym już nim nie tykał.

 

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oprócz dużego klucza taki malutki, z zakresem 6 - 30 Nm i testem jego dokładności (bląd nie przekracza 1%). Jaką dokladność ma mieć taki "uchylny" ???. Jak skręcić mostki wałków rozrzadu dokładnie na np. 10 Nm ?? Odradzam takie tanie okazje, bo to wyrzucone pieniądze, chyba że do dokręcania osi koła :flesje:. Mój klucz kosztowal ponad 300 zł i nie żałuję ani złotówki, w końcu nim pracuję na codzień.

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oprócz dużego klucza taki malutki, z zakresem 6 - 30 Nm i testem jego dokładności (bląd nie przekracza 1%). Jaką dokladność ma mieć taki "uchylny" ???. Jak skręcić mostki wałków rozrzadu dokładnie na np. 10 Nm ?? Odradzam takie tanie okazje, bo to wyrzucone pieniądze, chyba że do dokręcania osi koła :flesje:. Mój klucz kosztowal ponad 300 zł i nie żałuję ani złotówki, w końcu nim pracuję na codzień.

 

Pawel

 

właśnie chodzi o wałki rozrządu, mam użyć 12Nm, dlatego poszukuję "małego" klucza 0-50Nm. Tyle tylko że te "małe" są dwa razy droższe od tych z dużymi zakresami.

 

Z uchylnego już zrezygnowałem, ale drugi wydaje mi się że ciekawy.

 

Dzieki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy klucznadaje sie do dokrecenia koła, natomisat niespełnie swojej roli w trudnodotepnych miejscach. W moim motocyklu miałem problem z dokręceniem pokrywy filtu oleju, musialbym kłasc poprostu motocykl na boku zeby widziec podzialkę.

Kupiłem niedawno na allegro klucz produkcji ZSRR, ,ma juz ladnych kilknaście lat, ale jest bardzo solidnie wykonany, zdkres ma od 20 do 120.

Jedyne co musialem zrobic to oddac go do kalibracji.

A wiec tak jak napisałem Dziki " tanie mieso psy jedzą" jezeli kupisz cos kiepskiego to ta rzecz keidys sie na tobie zemsci. Nie ma co sie oszukiwać - cena odzwierciedla jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...