Skocz do zawartości

Kaskowy ranking


Rekomendowane odpowiedzi

bez przesady - jaki przedpotopowy?! ja bym wolał troszkę starszy, ale wyższy model niż słabszy nowszy. Z resztą tak zrobiłem i jeżdżę w Nolanie, w takim jak startował w motogp Marco Melandri w 2003/2004 roku, dorwałem go za 440zł. Nie załuję wyboru, kask I klasa!

Edytowane przez Groszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez przesady - jaki przedpotopowy?! ja bym wolał troszkę starszy, ale wyższy model niż słabszy nowszy. Z resztą tak zrobiłem i jeżdżę w Nolanie, w takim jak startował w motogp Marco Melandri w 2003/2004 roku, dorwałem go za 440zł. Nie załuję wyboru, kask I klasa!

 

Jaki to Nolan? N92?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu kupiłem Shoei XR-1000 w malowaniu Ray TC-1 i wrażenia są jak najbardziej pozytywne. Wcześniej pakowałem łeb do caberga i nie ma z nim żadnego porównania. Jakość użytych materiałów, wykończenie, lakier - po prostu rewelacja i przyjemność chwycić toto do ręki i założyć na baniak :icon_mrgreen:

 

Funkcjonalność bez zarzutu: kask wygodny (a łeb mam dość nieforemny :wink: ), okulary zakładam bez oporu, wentylacja działa tak, że nawet w obecnie panujące upały mam zawsze przyjemny zefirek wewnątrz kasku. Fajny jest nadmuch powietrza na wewnętrzną stronę szybki, co zapobiega parowaniu szyby już przy małych prędkościach. Wynalazku pt. pinlock jeszcze nie zakładałem, obadamy później jak się sprawuje. Kask nie jest jakoś szczególnie lekki - 1450g, ale jest to największa skorupa tego modelu (rozmiar xl). W czasie jazdy nic nie świszczy ani gwiżdże, a kask jest cichy (przynajmniej w porównaniu z cabergiem). Aerodynamika jest ok, nie urywa głowy podczas jazdy i przy obracaniu się na boki. Jak będzie przy wyższych prędkościach przetestuję niebawem na torze i na A2.

 

Podsumowując: naprawdę nie ma się czego przyczepić, może oprócz ceny. Ale od czego net a zwłaszcza ebay?! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym pochwalic kask Shark S800.

 

Przy wywrotce z dosc duza szybkoscia walilem glowa o asfalt z 5 razy i odczucie bylo jakby glowa odbijala mi sie od trampoliny - b. pozytywne zwazajac na okolicznosci. Kask generalnie caly porysowany i jest odprysk o srednicy ok 1 cm ale kask naprawde dal rade. Glowa mnie nawet nie bolala po wszystkim

 

Jak juz wczesniej gdzies pisalem jest dosc cichy i wygodny, nawiewniki dzialaja prawidlowo, wiec w uzytkowaniu mniej ekstremalnym tez jest spoko.

 

Teraz kupuje sobie taki sam model, bo kas sprawdzil sie w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu kupiłem Shoei XR-1000 w malowaniu Ray TC-1 i wrażenia są jak najbardziej pozytywne. Wcześniej pakowałem łeb do caberga i nie ma z nim żadnego porównania. Jakość użytych materiałów, wykończenie, lakier - po prostu rewelacja i przyjemność chwycić toto do ręki i założyć na baniak :icon_mrgreen:

 

Funkcjonalność bez zarzutu: kask wygodny (a łeb mam dość nieforemny :wink: ), okulary zakładam bez oporu, wentylacja działa tak, że nawet w obecnie panujące upały mam zawsze przyjemny zefirek wewnątrz kasku. Fajny jest nadmuch powietrza na wewnętrzną stronę szybki, co zapobiega parowaniu szyby już przy małych prędkościach. Wynalazku pt. pinlock jeszcze nie zakładałem, obadamy później jak się sprawuje. Kask nie jest jakoś szczególnie lekki - 1450g, ale jest to największa skorupa tego modelu (rozmiar xl). W czasie jazdy nic nie świszczy ani gwiżdże, a kask jest cichy (przynajmniej w porównaniu z cabergiem). Aerodynamika jest ok, nie urywa głowy podczas jazdy i przy obracaniu się na boki. Jak będzie przy wyższych prędkościach przetestuję niebawem na torze i na A2.

 

Podsumowując: naprawdę nie ma się czego przyczepić, może oprócz ceny. Ale od czego net a zwłaszcza ebay?! Pozdrawiam

 

dokładnie!!!! wszystko TRUE!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co powiecie na ten kask: Nolan X-lite 1001,ponoc jeden z lepszych kaskow NOLAN'a :D mam jeszcze pytanko odnosnie fachowcow, zmierzylem swoja glowe i wychodzi 58 cm, czy kask o rozmiarze 60 bedzie dobry czy za luzny?

:buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem za duży. 58 to się łapie pod Mkę, a 59-60 to już L, czyli o rozmiar większy. Nawet jak bys go przymierzył to na początku jeszcze będzie w miarę, ale jak zaczniesz używać to dość szybko się ubije w środku i będzie za luźny. A co? domyślam się, że msz okazję kupić w okazyjnej cenie i kusi? Odradzam, wydasz kasę a nie będziesz w 100% zadowolony. Będzie za luźny na bank.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej;]

Właśnie przymierzam się do zakupu nowego kasku. Chciałbym abyście mi doradzili który byłby najlepszy do około 400zł (nie więcej) . Mam na oku Airoh Mathisse, Nitro N500, Nitro N750, Airoh GP1, Shark S500. Może macie jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a, to ten koleś :D często kupuje na e-bay'u i sprzedaje te rzeczy później na allegro 3x drożej :buttrock: Ale mówię Ci, jeżeli uznasz, że kask chociażtrochę jest luźny lepiej go oddaj, bo szybko ci się ubije w środku i będzie luz, będzie Ci to przeszkadzało podczas jazdy i się będziesz tylko denerwował. Taka jest moja opinia.

pozdro

Edytowane przez Groszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • grizzli odpiął/ęła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...