Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

nie czytasz ze zrozumieniem😎

Fakt, w tej chwili czynnik ludzki jest główną przyczyną wypadków. I wolę jak tak zostanie.

Kogo obarczysz winą za zdarzenie z udziałem autonomicznych pojazdów?

Producenta? Użytkownika? Serwisanta? Dostarczyciela podzespołu?

Czy tego co siedzi na dotychczasowym miejscu kierowcy, ale w trzy dupy ululany?

pis(s) off🦆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lysy76 napisał:

 

Kogo obarczysz winą za zdarzenie z udziałem autonomicznych pojazdów?

Producenta? Użytkownika? Serwisanta? Dostarczyciela podzespołu?

Czy tego co siedzi na dotychczasowym miejscu kierowcy, ale w trzy dupy ululany?

Te auta będą miały pełny zapis telemetryczny i obrazu video z pokładowych kamer. Określenie przyczyny wypadku będzie dużo prostsze niż jest obecnie. Potem standardowo  procedurę przejmuje ubezpieczyciel. 

Tu niestety wychodzi największa wg. mnie wada systemu. Samochody te będą w stałej łączności satelitarnej. To ułatwi osobom trzecim dotrzeć do danych gdzie podróżujemy i co gorsza jak podróżujemy. Niestety nawet przejmując stery nie uda się choćby o 1 km przekroczyć dopuszczalnej prędkości w danym obszarze. Będzie to kolejna cegiełka ograniczenia naszej wolności. Te samochody będą raczej w pełni elektryczne, bo łatwiej taki wysterować autonomicznie.

W dalszej przyszłości przewiduję, że człowiek nie będzie miał w ogóle samochodu na własność. Będą za to wielkie sieci wypożyczalni samochodów. Aplikacją w telefonie podajesz gdzie i o której godzinie chcesz wyjechać, ile osób będzie w samochodzie a system dobierze optymalny pojazd do danych potrzeb. Samochody będą czyste, przeserwisowane i naładowane na odpowiedni zasięg. Pewnie będą opcje premium gdzie zamiast Dacii Sandero Electric podstawią ci jakiegoś merca s klase. Nie będą potrzebne parkingi, garaże, nie trzeba będzie ładować samochodów, myśleć o ubezpieczeniu, przeglądzie albo szukać opon bo się kończą. Będą tańsze taryfy nocne co odciąży przeładowany ruchu za widna. To zoptymalizuje do maksimum wykorzystanie taboru. Taki samochód będzie znacznie więcej jeździł niż jest dotychczas, kiedy większość swojego eksploatacyjnego życia sobie stoi bezużytecznie.

Generalnie staniemy przed wyzwaniem radykalnej optymalizacji i oszczędzania cennej energii a taki system będzie jednym z wielu rozwiązań ukierunkowanym w tym trendzie. 

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, lysy76 napisał:

Kogo obarczysz winą za zdarzenie z udziałem autonomicznych pojazdów?

Producenta? Użytkownika? Serwisanta? Dostarczyciela podzespołu?

zalany telewizor w deaewoo  🙂

4 godziny temu, Tommo napisał:

Te samochody będą raczej w pełni elektryczne, bo łatwiej taki wysterować autonomicznie.

A niby czym się rożni owo inne "wysterowanie"  w elektryku niż w spalinowym ??

4 godziny temu, Tommo napisał:

W dalszej przyszłości przewiduję, że człowiek nie będzie miał w ogóle samochodu na własność. Będą za to wielkie sieci wypożyczalni samochodów. Aplikacją w telefonie podajesz gdzie i o której godzinie chcesz wyjechać, ile osób będzie w samochodzie a system dobierze optymalny pojazd do danych potrzeb. Samochody będą czyste, przeserwisowane i naładowane na odpowiedni zasięg. Pewnie będą opcje premium gdzie zamiast Dacii Sandero Electric podstawią ci jakiegoś merca s klase. Nie będą potrzebne parkingi, garaże, nie trzeba będzie ładować samochodów, myśleć o ubezpieczeniu, przeglądzie albo szukać opon bo się kończą. Będą tańsze taryfy nocne co odciąży przeładowany ruchu za widna. To zoptymalizuje do maksimum wykorzystanie taboru. Taki samochód będzie znacznie więcej jeździł niż jest dotychczas, kiedy większość swojego eksploatacyjnego życia sobie stoi bezużytecznie.

Taaaaa . A  świstak siedzi i zawija 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommo

A ten zapis tele będzie przetwarzany przez autonomiczne boty i ubezpieczyciel też będzie autonomiczny?

Jak na razie to przedstawiasz własną wizję jak to byś widział.

I tak długo jak będą ludzie tacy jak ja, to ten Twój wyidealizowany świat nie ma racji bytu.

Poświęcisz resztę swobody wyboru by móc napić się piwa.

Nie będzie parkingów powiadasz? To gdzie te wszystkie autonomiczne elektryczne pojazdy postawisz? Wiem, będą stały tam gdzie miliony elektrycznych Morawieckiego. W chmurze i na kontach  na Kajmanach.

 

pis(s) off🦆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się podoba problem związany z autonomicznością pojazdów, mianowicie tzw. „moralność czy tam etyka robotów”. Tzn. ktoś musi podjąć decyzję i wgrać robotom program wyboru w ekstremalnej sytuacji. Przykład: na kursie kolizyjnym jest matka z wózkiem, w nim dziecko, pojazd może ją ominąć, ale wówczas uderzy w grupę kilku osób idących chodnikiem. I co wybrać?
Podobno spore sumy pieniędzy idą dla osób zajmujących się tym zagadnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak spowodować paraliż takiego "inteligentnego " miasta ??

Rozstawić po ulicach 100  nadmuchiwanych psów . Pojazdy będą za głupie żeby je przejechać a kierowcy na takim samym poziomie umysłowym  nie wysiądą ich odstawić 😉

Bo co będzie jak jakis inny "nie cyfrowy" samochód ich przejedzie ??

Przecież wyjście na ulicę  po której szaleńcy jadą analogowymi blaszankami grozi śmiercią 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Staszek_s napisał:

A mi się podoba problem związany z autonomicznością pojazdów, mianowicie tzw. „moralność czy tam etyka robotów”. Tzn. ktoś musi podjąć decyzję i wgrać robotom program wyboru w ekstremalnej sytuacji. Przykład: na kursie kolizyjnym jest matka z wózkiem, w nim dziecko, pojazd może ją ominąć, ale wówczas uderzy w grupę kilku osób idących chodnikiem. I co wybrać?
Podobno spore sumy pieniędzy idą dla osób zajmujących się tym zagadnieniem.

Pamiętaj że system na bieżąco analizuje całe otoczenie wokół pojazdu na co najmniej kilkanaście metrów. Matka z wózkiem nie spada z nieba. Sytuacje niepewne, niestandardowe uruchomią procedurę zagrożenia. Pojazd pewnie zwolni a system rozpatruje wszystkie warianty krytyczne. Kiedy uzna że może dojść do sytuacji bez wyjścia zwolni do bezpiecznej prędkości albo nawet się zatrzyma jeśli sytuacja tego będzie wymagać. Oczywiście sytuacje gwałtownego wtargnięcia wprost pod maskę są nie do uniknięcia stąd rozbudowane systemy biernego bezpieczeństwa.

4 godziny temu, przemek96 napisał:

Wystarczy że śnieg spadnie 😁

Tak samo ja jest teraz 🙂

8 godzin temu, lysy76 napisał:

 

Poświęcisz resztę swobody wyboru by móc napić się piwa.

 

Łysy popatrz co się dzieje na ulicach. 80% uczestników to albo debile albo niedouczone bezmózgi. Cała masa wypadków, stłuczek, ludzie potrafią pod prąd się ładować na autostradzie. Pijany pajac zabija cała młoda rodzinę jadąca na wakacje. Dzieją się potworne dramaty na naszych oczach a ty mi o piwie gadasz?

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...