Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, Tommo napisał:

Podobnie jak pilot bez radaru czy autopilota. Co złego jest w korzystaniu ze zdobyczy cywilizacji? Ktoś ma piekarnik w domu, też mu zarzucisz że nie gotuje na ognisku? Bzdura jakaś

Tu się nie zgodzę, w Grodzisku Mazowieckim jest tunel pod torami o wysokości 2,5m, wiesz ile osób dziennie tam zawraca? Są znaki na każdym skrzyżowaniu, a i tak jadą, co gorsza kierowcy zawodowi... Ostatnio dostawczak urwał sobie sypialnie, mimo że 2 znaki wiszą przed tunelem. Ludzie z nawigacją stają się głupsi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, przemek96 napisał:

Tu się nie zgodzę, w Grodzisku Mazowieckim jest tunel pod torami o wysokości 2,5m, wiesz ile osób dziennie tam zawraca? Są znaki na każdym skrzyżowaniu, a i tak jadą, co gorsza kierowcy zawodowi... Ostatnio dostawczak urwał sobie sypialnie, mimo że 2 znaki wiszą przed tunelem. Ludzie z nawigacją stają się głupsi...

Serio wierzysz w to, że jakby gość miał papierową mapę w łapie to by bardziej zwracał uwagę na znaki? Kiedyś tego nie było bo nie było kamperow. Teraz idziesz do wypożyczalni płacisz i każdy debil tym może jechać. Navi jak każda rzecz ma też swoje wady ale ile ludziom ułatwia życia to nieporównywalnie z niczym.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tommo napisał:

Serio wierzysz w to, że jakby gość miał papierową mapę w łapie to by bardziej zwracał uwagę na znaki? Kiedyś tego nie było bo nie było kamperow. Teraz idziesz do wypożyczalni płacisz i każdy debil tym może jechać. Navi jak każda rzecz ma też swoje wady ale ile ludziom ułatwia życia to nieporównywalnie z niczym.

Nawi ogłupia.

Pokazuje prędkość niekoniecznie właściwą na danym odcinku, ludzie z telefonami w ręku błądzą na szlakach w górach i wpierdzielają się w miejsca, gdzie z papierową nawet nie przyszło by mi do głowy patrząc na warstwice.

Kiedyś wspominałeś, że wschodnie rubieże chcesz odwiedzić. I zacząłeś szukać maszyny sprzed wszechobecnych czujników. Dlaczego?

 

pis(s) off🦆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lysy76 napisał:

Nawi ogłupia.

 

I wszyscy ją używamy 🙂 Taka prawda 

 

Godzinę temu, lysy76 napisał:

 

Kiedyś wspominałeś, że wschodnie rubieże chcesz odwiedzić. I zacząłeś szukać maszyny sprzed wszechobecnych czujników. Dlaczego?

 

Już się z tego wyleczyłem. Stary motocykl nawet w pełni sprawny zepsuje się szybciej, do tego słabo jeździ. Brał bym nowy, markowy z nie za duzą pojemnością

 

 

 

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Tommo napisał:

Lepsze to niż miałaby się wpakować komuś w inny samochód bo analogowe auto nie uruchomi alarmu że jest niebezpiecznie

Tacy ludzie po prostu powinni się doszkolić ale jak mają to zrobić jak za nich "myślą" systemy pokładowe samochodu

A że analogowe auto nie uruchomi samochodu to nie jest żaden argument bo to tylko zle świadczy o tych "cyfrowych"

15 godzin temu, Tommo napisał:

Co złego jest w korzystaniu ze zdobyczy cywilizacji? Ktoś ma piekarnik w domu, też mu zarzucisz że nie gotuje na ognisku? Bzdura jakaś.

albo udajesz . albo naprawde nie rozumiesz co pisze

ja ci pisze to co obserwuję że ludzie jeżdżą bezmyślnie na nawigacje a ty do mnie o piekarniku

Co ma kur.......cze jedno do drugiego ??

Jeśli wrzucasz te same składniki do pieczenia w ognisku , mikrofali czy piekarniku i przy tym myślisz  to jest to to samo . Ale jeśli jesteś blondynką która bezmyślnie do mikrofalówki wrzuca jajko bo tak samo wrzucała do ogniska to właśnie zostałeś ogłupiony "cywilizacją"

15 godzin temu, Tommo napisał:

Sam producent się przyznał, że zaliczył wtopę za Laguną ll. Ale to nie jest regułą tylko wyjątkiem. 

To jest przykład koronny  który jest jaskrawy .A reszta ??

Myślisz ze rozwiązania , sterowniki itp sa tylko w Lagunie ??

Bardzo dużo tej samej elektroniki (CZASAMI z inną naklejką  ) jeździ w milionach innych aut

A że producent sam coś przyznał ?? A co miał powiedzieć ?? że wszystko tam się sypie przez użytkowników i pękniętą szybę ?? 😉

16 godzin temu, Tommo napisał:

Sterowniki najczęściej padają z winy błędnej eksploatacji lub naprawy a bardzo rzadko z błędów fabrycznych.

Taaaa . chyba twoim audi 😉

16 godzin temu, Tommo napisał:

Jest utrapieniem bo ludzie nie potrafią tego naprawić. Tu się zgodzę, że nowoczesne auto wymaga więcej od mechanika/ serwisanta.

To jak ?? psuje się czy wymaga napraw których się nie da przeprowadzić ??

 

14 godzin temu, Tommo napisał:

Navi jak każda rzecz ma też swoje wady ale ile ludziom ułatwia życia to nieporównywalnie z niczym.

 

13 godzin temu, przemek96 napisał:

Fakt, nawigacja pomaga, ale nie wyręcza z myślenia. Sam się na tym raz złapałem, teraz jej nie ufam w mieście, tak jak kiedyś. 

Owszem . Wszyscy z niej korzystamy . Ale kiedy musisz dojechać do miasta 200 km dalej na ulicę polna 237 . To owszem mozna ją włączyć  bo skąd miałbym wiedzieć gdzie w rzeszotarach jest takla ulica i taki numer .

Ale ja mam na myśli ludzi którzy mieszkają  od urodzenia i jeżdżą np 20 lat po poznaniu . znają miasto ale nie mają ochoty na myślenie jak dojechać z punktu a do punktu b  i włączają nawigacje

jest takich ludzi coraz więcej i to właśnie są bezmózgowcy których niestety przybywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry nie przyjmuję tych argumentów. Navi jest tylko jednym z tysięcy wynalazków, które ułatwiają ludziom życie. Począwszy od wynalazienia koła, poprzez wszelkiego rodzaju zmaszynowania tysięcy czynności, kalkulatora, komputera PC, smartfona, wszystko to ma na celu odciążyć zaangażowanie fizyczne i umysłowe człowieka. Jeśli navi ogłupia człowieka jak twierdzicie, to nigdy byśmy nie doszli do takiego poziomu rozwoju jaki mamy. Zaraz będą w pełni autonomiczne samochody gdzie człowiek będzie całkowicie zbędny przy czynnościach związanych z jazdą. Zamiast tego może poczytać książkę, skończyć swoją pracę czy zwyczajnie odpocząć. Zmieniają się jedynie priorytety zaangażowania umysłowego. Nic więcej.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kamerki. Duuużo kamerek.

zostać królem wyświetleń...

Oglądałem parę filmów z popularnego kanału. I taka myśl się nasuwa.

Niektórych sytuacji można było uniknąć. Wystarczy zdjąć nogę z gazu, nie dopuszczać do podbramkowych sytuacji byle zaistnieć w internetach.

edyta

Tommo

Ułatwiać, nie zastępować.

Dla mnie prowadzenie pojazdu to frajda. I autonomiczne pojazdy nie są  dla mnie.

Jak chcę książkę poczytać, to hamak lub fotel.

Autobus, pociąg tam sobie możesz dospać, doczytać czy napić się piwa.

 

Edytowane przez lysy76
  • Dzięki! 1

pis(s) off🦆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...