Jump to content

przemek96

Forumowicze
 • Posts

  4487
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

Everything posted by przemek96

 1. Ale jest masakra... przedtem piątek możnabyło odpuścić, a teraz jak jakiś Thriller się to ogląda no zobaczymy co to będzie dalej.
 2. Potrafisz znaleź cuda wianki w internecie na temat zmiany klimatu, ale wpisać w wyszukiwarce PO - tak Politechnika Opolska, (istnieje, ku*wa cud), już nie potrafisz. To nie są Jego opracowania, tylko książka wydana przez innego naukowca. Ale Ty nie wierzysz ludziom wykształconym, tylko internetowi, gdzie każdy może napisać. Poza tym studiowałem na tej nie istniejącej Politechnice (chyba moje tytuły są nie ważne w takim razie...) 7 lat temu, więc wybacz, nie będzie książki (szczerze żałuję). Ale, ale, skąd wiesz, że dane wrzucane przez Ciebie nie są właśnie takich naukowców jak p. Wilhelm? Żeby nie było, uważam że człowiek ma wpływ na środowisko, ale może nie aż taki jak procesy globalne.
 3. Buber mnie uczyli na studiach, że człowiek ma 4% wpływu na klimat na Ziemi, są to słowa prof dr hab. inż. Wilhelma T. z PO. Teraz pytanie, ile z tych 4% zajmuje Europa na całym kontynecie i jak wielki ma wpływ na cały glob. Ten sam profesor powiedział, że jak on zaczął wykładać to mówili, że ropy wystarczy na 30 lat, 20 lat później mówili, że dalej na 30 lat. Teraz w sumie nie mówią nic... Poza tym miałem przedmiot Meteorologia i Klimatoznastwo i człowiek który to wykładał (nie pamiętam nazwiska, ale jest to do sprawdzenia) mówił o książce wydanej przez klimatologa, który opisał dokąd to wszystko prowadzi, ale ze względu na ogólną tendencję został "zbanowany", że co on za herezje opowiada. Żałuje, że nie zapisałem tytułu książki. Mówił też o ociepleniach klimatu w dawniejszych czasach opisanych w książkach lub wykopach. Np. chyba w średniowieczu (gdzie nie było przemysłu) w Wielkiej Brytanii były chodowane winogrona (które potrzebują ciepłego klimatu), ale również mówił o epoce, gdzie można było zimą przejść Bałtykiem do Szwecji (też nie było przemysłu). Moje zdanie jest takie, że to nie jest prosta sprawa. Nie można tylko i wyłącznie opierać się na tym, co nam media podrzucają. Trzeba się zagłębić w temat, a w obecnych czasach jest to ciężkie. Wiadomo, że bez żadnego nadzoru nad tym, byłoby przej**ane i nie tylko ze względu na klimat, ale po prostu na zdrowie człowieka. Michuja spalający plastiki wydobywa do atmosfery i swojego otoczenia benzo-alfa-piren który jest ileś razy bardziej toksyczny niż arszenik, ale o tym się nie mówi. Teraz pyły pm 1, 2.5, 10 są na czasie, nikt nie wspomina o nano cząsteczkach, które stosujemy, ale one są nano! czyli dostają się wszędzie i nawet o tym nie wiemy. Podobnie jest z ochroną środowiska i Bałtykiem, ale to inny temat, też żałuje, że nie nagrywałem wykładu... abstrahując do Bałtyku Pani prowadząca zajęcia skomentowała, że i tak jeździ nad Bałtyk na wakacje, bo gdzie indziej. Kurła, jeszcze nigdy tak się nie rozpisałem na forum...
 4. Dokładnie, poszukać jakieś Japonii typu CG, YBR itp.
 5. https://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/8686104,silnik-diesla-benzynowy-zakaz-samochodow-spalinowych-2035-bruksela.html Nie wiem czy to normalna strona czy nie, ale takie coś mi się wyświetliło...
 6. Wow, ale fajny! Chciałbym, ale obecnie już idą w cenę...
 7. "poziom wód gruntowych się obniża i niestety wyschło" Michuja to wkońcu jest susza czy nie skoro się poziom wód obniża?
 8. Jak cyka to aku raczej nie naładowane... poza tym mogłeś załatwić świece odpalając na chwilę...
 9. Tegoroczny temat... Ostatnia prosta przed sezonem, testy w Portimao. Po pierwszym dniu Ducati rządzi i dzieli. Jak nie lubię Marquezów to jestem w szoku, że Alex tak szybko dostosowuje się do Ducati i jest dużo lepszy od brata na Hondzie. Generalnie znowu Luca Marini na czele, także może być ciekawie w tym sezonie.
 10. Już wolę niech dołożą dla Kawy obroty, niż jak mają uciąć w Ducati. Ale pewnie łatwiej upitolić. Pożyjemy zobaczymy. Wyścig supersportów ciekawy, fajnie że inne marki też wchodzą do gry.
 11. Pewnie po 3 weekendzie coś powiedzą...
 12. Mamy w firmie 3 nowe Dustery, obecnie moja stoi już 2 tygodnie w serwisie, bo pali się kontrolka i nie potrafią jej wyłączyć (już do Renault się odzywają i czekają na odpowiedź od żabojadów), druga niby chodzi, ale czasem po jeździe nie wyłącza się wentylator, co doprowadza do rozładowania aku. To jest nie skomplikowany samochód, w premium może być lepiej. Polecam pooglądać filmiki ekg autoserwis (czy jakoś tak), gość naprawia nowe auta klasy premium i fajnie o nich opowiada.
 13. Wyścig supersportów ciekawy, sbk idealnie. Perfekt weekend dla Ducati.
 14. Brawo Bautista, szacun dla Rea za jazdę na takim poziomie bez qs.
 15. Hehe, zaraz upierdzielą z 250 obrotów w Ducati.
 16. A tym czasem Rea zaczyna płakać na limit wagowy dla Bautisty. Redding kiedyś też tak płakał, ale niby się ostatnio wycofywał z tych słów.
 17. Pokaż swój patent skoro jeszcze żyjesz
 18. I to jest zmiana klimatu
 19. O kurba, to już w ten weekend wyścidżi
 20. Zgadzam się z powyższym. Zobaczyli jaki jest trend w USA i poszli w tym kierunku. Zamiast pakować S&S i inne Stage 3 do jakiejś Dyny, kupujesz mega mocne moto, które można postawić na koło, spalić gumę itd.
 21. Na facebookowym forum Buell'a tylko mi się podoba
×
×
 • Create New...