Jump to content

lysy76

Forumowicze
 • Posts

  1235
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Everything posted by lysy76

 1. Chyba nie oczekujesz po felietoniście, że w okrojonym tekście będzie udowadniał swoje racje? To nie rozprawka naukowa. Spostrzeżenia i wnioski ma silnie nacechowane poglądami politycznymi, ale do tego zdążył przyzwyczaić i nie kryje się ze swoimi sympatiami. Inteligentny i mający spory dystans do siebie, podważający często to, czym zachłystuje się "świat". Mało poprawny politycznie, za co ma u mnie plusa.
 2. To nie miasta. Zadupia interioru. Dla fanów techniki obowiązkowy zestaw. Wrzesień mi nie pasi. Ale poszwedałbym się od Motali do Åre.
 3. Raczej szybkoschnący . Wrzosy już kwitną. Sztywny ten Twój TET? Bo parę ciekawych muzeów mogę polecić. Tyle, że pół dnia masz wyjęte.
 4. Czy zimno? To zależy gdzie. Ale spodziewać się możesz chłodnych nocy i mgły. Takiej prawdziwej. Tak, że ze wszystkiego się leje.
 5. A ja polecam poczytać Clarksona. Facet punktuje nowomowę, polityczną poprawność i inne wydumane problemy pierwszego świata. A i u mnie z każdym dniem rośnie ilość osób, które mogą mnie cmoknąć w pompę. Zajebiste doznanie.
 6. https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/stan-po-burzy-marcin-wyrwal-opowiada-o-zyciu-i-smierci-na-wojnie/7nfxgsv,79cfc278 "Ładnie" napisane. Niejednokrotnie na obiecankach się skończyło, bańka komfortu pęknie, gdy równe asfalty poryją gąsienice. https://businessinsider.com.pl/finanse/niemcy-blokuja-pomoc-dla-ukrainy-zamrozone-8-mld-euro/hrmbf3p Wagnerowcy destabilizują kolejne regiony Afryki, Tajwan się podgrzewa, będzie ciekawie...
 7. Jak Niemiec wspomina o narodzie wybranym, a za plecami stoi ruski, to odczuwam dreszcze.
 8. A, bo nie odpalało mi, ale Korenov się rzucił w oczy Dodatkowo jeśli ktoś lubi piwo to wbijałbym na Loučni Boude. Parochac jest zacny. Jak nie byłeś, to przejazd Piechowice- Kowary-Przełęcz Okraj- Mala Upa-Trutnov. W Malej Upie jest Browar Trautenberk. Niżej, w Temnym Dole warto wejść do IT Vesely Vylet. Kupa fajnej historii Karkonoszy. Piwo Snežka w paru odmianach, warzona w Pradze, ale też zacna. Dalej do Trutnova już płasko ale miasteczko ma fajny klimat i zajebiste wg mnie piwo Krkonosz. veselyvylet.cz/pl/ A Kowarach w starej fabryce dywanów muzeum PRL, sztolnie kopalni uranu, tylko nie te komercyjne w sanatorium ale obok. Walim, Osówka, Książ tego nie trzeba chyba przypominać?
 9. Jest też taka nacja przekonana o swojej zajebistości i wyższości względem innych nacji. Co kilkadziesiąt lat są sprowadzani na właściwe miejsce w szeregu za pomocą bardziej lub mniej dotkliwych technik. I wbrew temu co sami o sobie sądzą, niczego się nie uczą.
 10. Masz niedaleko: Nie wiem co tam Buber odpalił ale wycieczka ze SzP do Frydlandu przez Harachov i Bily Potok też jest zacna. Prowadzi czeskim zadupiem po winklach. Niedaleko też jest do Pekelnych Dolów: https://miejsca.org/miejsce/piekielne-pekelne-doly-czechy
 11. Brak masy? Poczyść połączenia, pewnie nikt tam nie zaglądał od przedwojny.
 12. To niech wolny rynek zweryfikuje potrzebę tworzenia takiego kierunku. W prywatnej uczelni...
 13. To może Ty wypunktuj na początek dostawy niemieckie. Możesz użyć dostępnych danych ukraińskich. I nie jest to z mojej strony złośliwość. Ani potrzeba dowartościowania. Tylko odnoszę wrażenie, że zatrzasnąłeś się i jak mantrę powtarzasz nieprawdę. Rozwiewając wątpliwości uważam, że jest to najgorszy rząd ever. Ale obiektywnie patrząc, , daliście ciała ze swoją polityką wobec Rosji i dodatkowo potwierdzacie to każdego dnia działań wojennych.
 14. Żywiec okolice. Zainteresowany?
 15. Brałbym biga. Za wygląd, z tej trójki najlepszy zawias do ambitniejszego zwiedzania interioru, "bezkompromisowość", spory bak, "gen dakaru". Nie pamiętam już swoich odczuć podczas jazdy, ale wysokość siedzenia jest spora i nie każdy to ogarnia. Za to widoczność nad dachami "suvów" doskonała. Nieco klocowaty przy manewrach. Ceny jeszcze nie odklejone jak afryk z gumowym zawiasem.
 16. lysy76

  Muzyka

  9 lat. Rydwan odjechał:
 17. Etos pracy... długo bym mógł opowiadać o dwóch miesiącach w miesiącu, tysiącach kilometrach przejechanych w wozie serwisowym, ilości nocy spędzonych w tanich hotelach i kwaterach... I co? i jakoś nie miało to przełożenia na zarobki. Gwoździem do trumny była rozmowa o podwyżce po tym, jak panienka z okienka w banku wysłała mnie na drzewo przy staraniu się o kredyt. Dlatego nie dziwię się młodym, że za miskę ryżu nie chcą robić. Po co tracić czas, przez lata pokazywać się z jak najlepszej strony?
 18. Jak ktoś ma pojęcie o mechanice, to ma poukładane roboty na parę ładnych dni do przodu. Mam kolesia co prowadzi warsztat. Znamy się ze 30 lat i tylko dlatego czasem mnie wstawi na grubsze tematy przed innymi. Nawet w te zimne miesiące. Nie narzeka i głodem nie przymiera. A na swoim od kilkunastu lat i jako jedyne źródło dochodu.
 19. I czytając inne doniesienia medialne, putin łaskawie zaakceptował ewentualne wstąpienie do sojuszu Finlandi i Szwecji. Ciekawym narracji w ria novosti.
 20. Bezplan jest najlepszy. Ostatniej niedzieli właśnie tak się kręcąc wyszło coś koło 250km. No chyba że pani se moto zmieni to jestem skłonny pokazać parę fajnych, legalnych dróg o niekoniecznie asfaltowych nawierzchniach. https://drive.google.com/file/d/1jVfh-gs6y-nEf0hs2Oif1_-jIbutS3Tm/view?usp=drivesdk https://drive.google.com/file/d/1LeIFhlSR154q0AdLca8OGuqUpGCtAu1f/view?usp=drivesdk
 21. Na sprzedaż moto kolegi. Kupił, pojeździł, spodobało się, zrobił kwity na A bez cyfr. Sprzedaje. https://www.otomoto.pl/oferta/honda-varadero-honda-varadero-125-kat-b-ID6Ey5r7.html
 22. https://allegro.pl/kategoria/odziez-obuwie-4078?string=sidi adventure 2 A tu ciut taniej niż gaerne i robią. Zawias, gore. Testowane w wodzie nie puściły, takoż w deszczu. Jest też wersja krótsza i tańsza.
 23. Szkolenie z odpowiednimi ludźmi powinno wyprostować zawiłości sztuki przemieszczania się. Wskażą co robisz źle, pokażą co i jak, a przede wszystkim nauczą bezpiecznego korzystania ze sprzętu. I nie koniecznie szukaj szkoły nauki jazdy, gdzie właściwie uczy się zdawania egzaminu...
×
×
 • Create New...