Jump to content

Staszek_s

Midnight Visitor
 • Posts

  11081
 • Joined

 • Days Won

  37

Everything posted by Staszek_s

 1. Taurus, fajna alternatywa dla typowo motocyklowych, np Daytona, Poszukam w okolicy.
 2. W przypadku Piaggio 350 to najnowszy silnik i wg użytkowników w osiągach porównywalny do 500ccm, natomiast o klasę nowocześniejszy w kulturze pracy i spalaniu. ale np. Beverly 350 trzyma cenę…
 3. Grupa skuterów 250-350ccm ma chyba najbardziej optymalnie dobrany kompromis poręczność/osiągi. Rozejrzałbym się za typowymi w tej klasie yamahami x-max, kymco np downtown czy Honda forza. Tylko że wtedy raczej rejon górnej granicy założonego budżetu…
 4. Z tym "mocnym" dołem u vałki to nie do końca tak prosto. Też tak bezkrytycznie uważałem do czasu zakupu bandita 1200. Lokomotywa, wg mnie moment wręcz o charakterystyce (odczuwalnie) liniowej, bez szarpania na niskich obrotach jak w vałkach. Rzędówa o słusznej pojemności nie ma się czego wstydzić w stosunku do vałki - subiektywne, moje własne odczucie z posiadania rzędówek i vałek - dobra rzędówa jest bardziej elastyczna w całym zakresie obrotów.
 5. Czesiu, Klod, znacie mnie i wiecie, że o byle co się nie czepiam. Ale uwierzcie mi, Szuberto naprawdę przegiął z tą niefrasobliwością.
 6. Tramp urokliwy jak zawsze, ludzie-zlotowicze przemili, ale... ...nie ma co ukrywać, Organizator dał dupy. Np. parking nie został zamieciony, walały się na nim jakieś liście (nic dziwnego, w końcu październik, nie trudno było to przewidzieć i zadbać o odpowiednie zaplecze porządkowe. Ale nie.).Jeden z takich liści przykleił mi się do nowiutkiego lakieru mojego skutera, kto wie, czy nie będzie plama, czy nie zabarwił 😞 Szubi poniesie niestety koszty renowacji lakieru, no chyba że wykupił ubezpieczenie. I - co gorsza - kompletnie zaniedbał aspekt aprowizacji w zlotowej restauracji - wyobraźcie sobie, nie było SZARLOTKI!!! Nie wiem nawet jak to skomentować.
 7. Tak piasek, w cenie do 15 tys max masz od groma motocykli turystycznych ze sterowanym elektronicznie zawieszeniem… po co koledze mącić? wg mnie na bocznych drogach Dl650 w dwie osoby znakomicie się sprawdza, na autostradach jest w takiej konfiguracji lekka lipa, ale kolega nie szuka demona prędkości. Przy 650 jest szansa trafić egzemplarz z ABSem, czego w starszym 1000 nie uświadczy - a to przydatna opcja w turystyku.
 8. I super, wygodny sprzęt, oby bezawaryjnie woził, ale na ten moment przy redukcji uważaj, szczególnie na rondach np, łatwo o uślizgi, był to jeden z dwóch powodów, dla których rozstałem się z R1200R. A czemu dziwi Cię te 85KM, to nie jest typowa moc dla R1150R?
 9. Tommo, nie jest to takie proste. Wiem od osoby bezpośrednio uczestniczącej w projekcie, w moim mniemaniu autorytetu dla mnie i wielu innych. http://pirxclub.pl/kapitanowie.html Ten pierwszy na liście.
 10. A mi się podoba problem związany z autonomicznością pojazdów, mianowicie tzw. „moralność czy tam etyka robotów”. Tzn. ktoś musi podjąć decyzję i wgrać robotom program wyboru w ekstremalnej sytuacji. Przykład: na kursie kolizyjnym jest matka z wózkiem, w nim dziecko, pojazd może ją ominąć, ale wówczas uderzy w grupę kilku osób idących chodnikiem. I co wybrać? Podobno spore sumy pieniędzy idą dla osób zajmujących się tym zagadnieniem.
 11. Wg mnie z trójki Transalp, Africa i Vstrom ten trzeci jest najwygodniejszy dla dwojga, zadbany jest równie mało awaryjny jak pozostałe. Z punktu widzenia turysty ma jeszcze jedną zaletę, ma bezdętkowe koła, w razie typowej awarii przebicia wystarczy zestaw naprawczy z kołkiem, vise mozolne ściąganie koła i wymiana dętki.
 12. Kolega podał kwotę, na osiągach mu nie zależy, jako przykłady podał transalpa i africę, tę starą… Gdzie tu litr?
 13. Na zakup bazy spokojnie wystarczy, a potem ma…parę lat na renowację i zebranie kasy na ten zabieg.
 14. I się trollowi jednak udało kogoś sprowokować…
 15. 1. 1200RT - do dalekiej turystyki ok, na co dzień na pewno mniej uniwersalny od serii roadster (1150 i 1200r). Jakaś luźniejsza nawierzchnia się trafi to poczujesz różnicę w prowadzeniu. 2. 1200 Norge - stawiam że na 100% będziesz ocierał kolanami o cylindry przy każdym hamowaniu - sprawdź to koniecznie, między innymi dlatego sprzedałem Brevę (ta sama pozycja), a jestem dużo niższy od Ciebie.
 16. Jesteś złośliwy… …wobec tych co myślą.
 17. Kilka dni mi zeszło na analizie wypowiedzi grizzliego i będę okrutny dla modelki: parę ukąszeń w biust i związana z tym opuchlizna wzbogaciłoby sesję…
 18. Tutaj niedźwiedziu się nie zgodzę, roadstery BMW mają dość wysoko podnóżki w stosunku do siedzenia i dla 186cm faceta może być spore ugięcie nóg w kolanach. Sprawdziłbym przed zakupem wygodę pozycji.
 19. R1150r jak z pewnej ręki (a tak napisałeś) to super motocykl, ja mam tylko jedną wątpliwość: czy na pewno jest wygodny dla wzrostu 186cm. a na pierwsze Moto nadaje się chyba najbardziej spośród innych wymienionych (Varadero, VStrom 1000 czy BMW GS).
×
×
 • Create New...