Skocz do zawartości

Jazda w grupie ,a policja


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio odbyłem kilka wojaży w małych grupkach (do 6 motocykli) z tym że 2-3 osoby nie mają prawka w tej grupce i zastanawiam się ile jest w tym prawdy ,że grupy policjanci nie zatrzymują ??? :banghead: I teraz pytanie do Was czy policja zatrzymała Was kiedyś gdy jechaliście grupką?? Jak tak ,to czy sprawdzali wszystkich??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że łapią i kontrolują także grupy. Pytanie - czy jak zatrzymali grupę to kontrolowali wszystkich - no powiedz je na głos i się zastanów. Skoro zatrzymali wszystkich to co - nie chce im się ręki po dokumenty wyciągać, że sprawdzają wybranych? Jak wybierają? Po kolorze kasku? Jak zatrzymają wszystkich to trzepią równo jak leci - ich święte prawo i obowiązek.

 

A brak prawka na moto to przejaw zwykłego gówniarstwa... i konieczność płacenia komuś renty do końca życia jak się ma (i ten ktoś) dużego pecha, kilkadziesiąt tysięcy jak się ma średniego i kilka jak małego.

 

Zrób prawko - koszt to, przy możliwych kosekwencjach, bardzo mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób prawko. w razie jego braku policyjna kontrola może się okazać wcale nie największym problemem...

jsz

Dokładnie. Ja jeździłem dosyć długo z plicjantem w parze (ja bez prawka) a i tak miałem więcej strachu niż radości z jazdy ... a chodzi o luz i bezstres prawda??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio odbyłem kilka wojaży w małych grupkach (do 6 motocykli) z tym że 2-3 osoby nie mają prawka w tej grupce i zastanawiam się ile jest w tym prawdy ,że grupy policjanci nie zatrzymują ??? :banghead: I teraz pytanie do Was czy policja zatrzymała Was kiedyś gdy jechaliście grupką?? Jak tak ,to czy sprawdzali wszystkich??

 

Szukasz parasola ochronnego? Rób, jak napisał Jeszua. Jeździsz, to ogarnij to prawnie i nie będziesz miał dylematu.

Co do samego zatrzymywania grupy. Zdarza się. Bo dlaczego mają nie zatrzymać do kontroli? Owszem, wyrywkowej, bo jednocześnie nie mogą kontrolować zbyt dużej ilości.

W grupie się zdarzało, czy w czasie jazdy czy postoju. Jako łoś(czy klempa może) - chętnie oddawałam do sprawdzenia dokumenty, mając wszystko w porządku, żeby ratować dupsko innemu, kto nie ma, bo może nie sprawdzą. Głupota to jednak, uważam. I egoistycznie już łba nie nadstawię więcej za leniwców.

Loteria - wpadniesz, bekniesz. Ileż to roboty prawko. I tyle w temacie.

nie

 

M.G.S. - jesteśmy otwarci jak inkunabuł w gablocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak grupę ? :icon_eek: przecież jak wyskakuje niebieski to zatrzymuje się pierwszy czyli ten któremu macha :) a reszta leci dalej i czeka za zakrętem nie rozumiem jak to grupę w jaki sposób ?

 

p.s.

pozostaje pytanie co zrobisz jak koleś bez prawka wjedzie Ci w dupę ? to jest problem a nie policja :icon_evil:

Edytowane przez Barył
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę lat temu nas zatrzymali, jak wracaliśmy w majowy długi weekend z Bieszczad ekipą złożoną z kilku motocykli. Wszyscy mieliśmy papiery w porządku, więc nie było kombinowania, że zatrzymuje się tylko pierwszy. Sprawdzili tylko niektórych; dali nawet wybór - ochotnicy sami się zgłosili.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak grupę ? :icon_eek: przecież jak wyskakuje niebieski to zatrzymuje się pierwszy czyli ten któremu macha :) a reszta leci dalej i czeka za zakrętem nie rozumiem jak to grupę w jaki sposób ?

 

p.s.

pozostaje pytanie co zrobisz jak koleś bez prawka wjedzie Ci w dupę ? to jest problem a nie policja :icon_evil:

 

Dokładnie :icon_mrgreen: . Kiedyś jak wracaliśmy z Czarnogóry, to w okolicach Żywca wszyscy jak jeden mąż wyprzedzaliśmy malucha na podwójnej ciągłej. Niefart, że w tym miejscu stał patrol, który chyba za tą ciągłą właśnie wyłapywał. Oczywiście zatrzymał się tylko pierwszy motocykl (moja obecna żona), ja jechałem drugi i niczego bym nie oddał za widok miny pana policjanta, jak mu reszta ekipy odjeżdża zamiast się zatrzymać :icon_twisted: :icon_mrgreen: . Poczekaliśmy za zakrętem, a małżonka dostała tylko pouczenie na ładne oczy i, że takich kolegów ma co ją zostawili :icon_mrgreen: .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupowego zatrzymania w PL nie przeżylem, aczkolwiek w przypadku braku prawka kontrola policji to rzeczywiście najmniejszy problem :bigrazz:

 

Ostatnie zatrzymanie (niedziela, 10 maja) - dwa XV1600, po mieście za nami wlókł się videorejestrator aż tu nagle na podwójnej ciągłej wyprzedził nas a z kabiny ukazał się lizak. Dialog był nastęujący:

- Dzień dobry (salutowanie, przedstawienie się). Proszę dowód rejestracyjny, prawo jazdy i ubezpieczenie...

- Już. Proszę bardzo.

- Panie Januszu, JAK JEŹDZIMY?

- No...yyy... ja na dwóch, wy na czterech kołach.

- Nie o to chodzi. JAK SIĘ JEŹDZI NA MOTORZE?

- Hmm, wie pan, jak świeci słońce, to przyjemnie, gorzej, gdy zaczyna padać, robi się ślisko...

- Proszę nie robić ze mnie głupca!

- Nie robię z pana głupca! Sam pan zadaje pytania z milionerów.

- Chodziło mi o to, że na motocyklach poruszamy się w jednym rzędzie, a nie obok siebie!

- Z tego, co mi wiadomo, to tylko przed światłami zatrzymaliśmy się obok siebie, a nie poruszali.

- A jeszcze jedno. JEŹDZIMY jak najlbliżej prawej krawędzi jezdni.

Chciałem odpowiedzieć: "to sobie jeździjcie", ale wolałem nie przeginać.

- Będę jeździł prawą stroną jak nie będzie dziur i studni kanalizacyjnych.

- Nie licytujemy sie, nie licytujemy!

- A kto się licytuje? Jeszcze nie padła kwota mandatu... :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A brak prawka na moto to przejaw zwykłego gówniarstwa... i konieczność płacenia komuś renty do końca życia jak się ma (i ten ktoś) dużego pecha, kilkadziesiąt tysięcy jak się ma średniego i kilka jak małego.

 

Zrób prawko - koszt to, przy możliwych kosekwencjach, bardzo mało.

 

Ja niemam prawka i jakoś jeźdze i jest ok. I nie wszycy mają możliwość robienia prawka, kolega zadał inne pytanie a nie pytał czy brak prawka to przejaw gówniarstwa. Poczułem się urażony!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...Ostatnie zatrzymanie (niedziela, 10 maja) - dwa XV1600

 

Koleś chciał po prostu na czarnule popatrzeć ;) ... Odpuścił? Bo z tego co opisałeś to jakiś "starszy sierżant" to był :D

 

Poczułem się urażony!!

 

Oplułem monitor...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niemam prawka i jakoś jeźdze i jest ok. I nie wszycy mają możliwość robienia prawka, kolega zadał inne pytanie a nie pytał czy brak prawka to przejaw gówniarstwa. Poczułem się urażony!!

 

 

Czuj się jak chcesz, nie zmieni to faktu, że jazda bez prawka jest przejawem gówniarstwa i objawem skrajnej głupoty.

Nie masz możliwości? Więc nie masz prawa jeździć. Koniec dyskusji.

Konsekwencje ewnetualnego wypadku (czyli jak przyjęło się pisać "pecha" a pisząc wprost: głupoty) mogą spieprzyć życie na wiele lat.

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio odbyłem kilka wojaży w małych grupkach (do 6 motocykli) z tym że 2-3 osoby nie mają prawka w tej grupce i zastanawiam się ile jest w tym prawdy ,że grupy policjanci nie zatrzymują ??? :banghead: I teraz pytanie do Was czy policja zatrzymała Was kiedyś gdy jechaliście grupką?? Jak tak ,to czy sprawdzali wszystkich??

Heh ja mam prawko :biggrin: ,ale te dwie osoby są w trakcie robienia ,dlatego tak pytałem bo wszyscy z kim jeżdżę twierdzą że grupy nie zatrzymują albo właśnie że pierwszy (ten z uprawnieniami) się zatrzymuje :banghead:

 

P.S A czy policjanci poza mandatem skierują sprawę do sądu jak się jedzie bez uprawnień??Czy zazwyczaj sam mandat(pomijam np.wypadek bo wtedy wiadomo)???

Edytowane przez przemek96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy nie mają możliwości zrobienia prawka...

 

To stwierdzenie jest chyba trochę nie na miejscu. A w czym jest problem? Finanse? Jeśli tak to skąd miałeś siano na moto?

Nie zdałeś kilka razy?

To znaczy, że nie umiesz jeździć i nie masz prawa jeździć...

Miejscowość gdzie robią kursy na kat. A oddalona o 20km? Są autobusy...

 

Więc proszę nie pier..l farmazonów. Ja też marzyłem całe życie o moto i dopóki nie zrobiłem prawka to nie kupiłem moto.

 

 

Jeśli chodzi o zatrzymanie grupy to jest to możliwe jak się pałki uprą. Zwłaszcza jak jadą za grupą to mają prawo zatrzymać (nawet bez wideorejestratora) i SKONTROLOWAĆ każdego jednego członka grupy... BO MAJĄ DO TEGO PRAWO

 

Skierują sprawę do sądu. Odroczą prawko (czyli sąd określi kiedy dopiero możesz zdawać). Odholują moto(min 200PLN) i mogą czasami dowalić fundusz ubezpieczeniowy czyli ok 3500PLN!!!!

 

Wiec ja bym nie ryzykował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...