Jump to content

Olsen

Forumowicze
 • Content Count

  6,742
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Olsen last won the day on December 14 2011

Olsen had the most liked content!

Community Reputation

4 Neutralny

About Olsen

 • Rank
  PROFESJONALISTA - zamykacz opon
 • Birthday August 30

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • I like
  turystyka motocyklowa i nie tylko
 • Skąd
  Warszawa

Osobiste

 • Motocykl
  Yamaha X-Max 250
 • Płeć
  Mężczyzna

Metody kontaktu

 • Strona www
  http://www.bikepics.com/members/olsen78/

Recent Profile Visitors

1,156 profile views
 1. Heh, w bandicie żywotność faktycznie liczyło się w kilometrach i zestaw opon raczej nie starczał na dłużej niż 2-3 sezony, więc guma nie miała czasu się zestarzeć. Jednak jak się jeździ znacznie mniej i znaczniej spokojniejszymi sprzętami, to często 5 lat mija, a bieżnika jeszcze jest sporo. I pojawia się pytanie, czy faktycznie należy wymienić kapcie ze względu na wiek, nawet jeśli zdają się trzymać na suchym i mokrym nie gorzej, niż jak były nowe.
 2. Licząc w latach. Ale tak szczerze. Jeśli chodzi o mnie, to kiedyś starałem się nawet w rowerze nie mieć starszych gum niż pięcioletnie, a ostatnio zaczynam nabierać luźniejszego podejścia do takich kwestii. Kiedyś bardziej przejmowałem się różnymi marketingowymi bzdetami, typu że jak grubość tarczy hamulcowej spadnie poniżej jakiejś tam wartości, to należy ją niezwłocznie wymienić. Na stare lata człowiek chyba zaczyna mieć wywalone na różne sprawy. Może tak i zdrowiej dla psychiki.
 3. Olsen

  imigranci

  Sąsiadkami w postaci urodziwych Cyganek/Romek bym nie pogardził. Zawsze miałem do nich słabość.
 4. Olsen

  imigranci

  Bo nigdy nie dałeś ludziom powodu, żeby zaszufladkowali Cię jako statystycznego cwaniaczka z Polski?
 5. Też się da, choć może faktycznie w bardziej ograniczonym stopniu.
 6. Olsen

  imigranci

  Tu należałoby rozróżnić dwie sytuacje. Taki np. Dubaj jest (podobno) na tyle bogaty, że lokalsi najzwyczajniej w świecie nie potrzebują imać się, nazwijmy to, niezbyt atrakcyjnych zajęć. Ale Anglia już taka nie jest i część lokalsów potrzebowałaby pracy np. w sklepie czy na zmywaku, żeby nie musieć ssać counsili ani kombinować na inne sposoby.
 7. Olsen

  imigranci

  Tu należałoby rozróżnić dwie sytuacje. Taki np. Dubaj jest (podobno) na tyle bogaty, że lokalsi najzwyczajniej w świecie nie potrzebują imać się, nazwijmy to, niezbyt atrakcyjnych zajęć. Ale Anglia już taka nie jest i część lokalsów potrzebowałaby pracy np. w sklepie czy na zmywaku, żeby nie musieć ssać counsili ani kombinować na inne sposoby.
 8. Olsen

  imigranci

  Żeby było jasne. Nie mam nic przeciwko migracji jako takiej, sam nie mieszkam cały czas w Polsce, uważam, że warto poznawać inne kultury (o językach stanowiących ich część składową nie wspominając), zobaczyć, jak się żyje gdzie indziej nie tylko pod względem materialnym itd. Jedynie nie popieram emigracji polegającej na psuciu lokalnego rynku pracy i przy okazji opinii o narodzie – vide polscy dresiarze w UK.
 9. Olsen

  imigranci

  Dobre pytanie. Wydaje mi się, że obecnie ludzie bez jakichś szczególnych kwalifikacji ani smykałki do biznesu nie mają po co w Polsce siedzieć (ci mający jakieś tam kwalifikacje też często najlepiej zrobią wyjeżdżając lub chociaż wirtualnie przenosząc działalność, ale to temat na dłuższą dyskusję). Polacy są i tak w o tyle dobrej sytuacji, że zawsze mogą wyjechać jak nie do Anglii, to do Niemiec czy Holandii. A dokąd ma wyjechać Anglik bez szkoły, który nie jest w stanie konkurować z Polakiem mającym znacznie niższe oczekiwania finansowe?
 10. W Polsce może i tak, ale są kraje, w których motocykle/skutery traktowane są jako całoroczne pojazdy użytkowe na co dzień. A deszcz wszędzie pada, częściej lub rzadziej.
 11. Kiedy ludzie w tym kraju w końcu zaczną się cenić? https://www.money.pl/gospodarka/polski-robotnik-tani-robotnik-powod-za-rzadko-zmieniamy-prace-6380911760320129a.html?fbclid=IwAR3EPOym-DcE2KRVOpvOjZiM47cPhq0iAfbV3NJJjJBj3t5zdeOpn-4D50o
 12. Dlatego warto mieć oczekiwania finansowe/stawki w przypadku pracy na własny rachunek na takim poziomie, żeby starczyło i na buty, i jeszcze na jakieś przyjemności (np. podróże). Zwłaszcza jeśli przez większą część roku mieszka się w zimniejszej części świata/Europy. Niektórzy nazywają to szanowaniem się. A Brexitem mieszkając w UK zbytnio bym się nie przejmował.
 13. Nauczyciel szkolny to ma być zawód cieszący się poważaniem i kojarzący z sukcesem, a nie nieudacznictwem. Nauczyciel ma swoją osobą pokazywać, że warto się uczyć. Gdybym miał bachory, nie chciałbym, żeby uczyli je frustraci zarabiający 2,5k PLN. Lektura dla tych, którzy myślą, że nauczycielom nie należą się dobre zarobki, bo „krótko” pracują: https://noizz.pl/opinie/felieton-o-bezsensowej-pracy-po-polsku/lj87pjn?utm_source=fb&utm_medium=social&utm_campaign=fb_noizz&fbclid=IwAR2j8GR8_AA6KmkjxZCBw2XxHAxM_-WKsVMJy_Gq5PoueGL65AbDEp2UFGQ
×
×
 • Create New...