Jump to content

Stefan Kowalski

Forumowicze
 • Content Count

  110
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Neutralny

About Stefan Kowalski

 • Rank
  NOWICJUSZ - podwórkowy kaskader

Informacje profilowe

 • Skąd
  Słupsk

Osobiste

 • Motocykl
  Honda GL1200
 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

1,142 profile views
 1. Może po prostu załóż tą wiszącą rurkę na króciec gaźnika, tak by paliwo zamiast wylewać się na boki trafiało do gaźnika.
 2. Co to za motor? Jaki był moduł i jaki założyłeś? Dużo w znalezieniu odpowiedzi pomogły by zdjęcia obu modułów i ich kostek połączeniowych oraz wiązki przewodów. Pytasz też o pomysły jak się pozbyć, ale czego, motoru?
 3. Tutaj jest trochę na temat tego błędu i dodatkowo jest rozpiska innych błędów dla tego motocykla. https://www.rswarrior.com/threads/need-help-error-code-38.111031/ Ogólnie do sprawdzenia akumulator, a następnie cewka dekompresatora i jego wiązka.
 4. Ja podejrzewam że przyczyna może leżeć w tym że to chiński zestaw tuningowy za niecałe 300zl i należy się liczyć z pewnymi niedokładnościami wykonania.
 5. W BMW było chłodzenie cieczą, więc podobieństwo jest raczej dalekie. A co do wycofania tego podgrzewacza BRC to przyczyn było więcej, chyba głównie to że po 2000r aut chłodzonych powietrzem do których można założyć LPG to już było bardzo mało. Rzeźba czy nie to jednak eksploatacja takiej kosiarki na LPG finansowo jest bardzo przyjemna.
 6. To rozwiązanie nie dostało homologacji w momencie gdy pojawiła się homologacja 67R-01. U mnie jest to druga kosiarka która ma taki sposób podgrzewania gazu, stosuje to rozwiązanie od 5 lat. Mój znajomy stosuje to w swojej kosiarce o 10 lat dłużej i silnik znakomicie znosi pracę na gazie. Też dużo zastanawiałem się nad bezpieczeństwem takiego podgrzewania gazu i to co najbardziej mnie niepokoiło to wzrost ciśnienia gazu od lokalnego podgrzania do kilkuset stopni Celcjusza. Między innymi do monitorowania tego ciśnienia mam zamontowany manometr. Okazuje się że ciśnienie gazu ciekłego nie przekracza 4 bar, a najczęściej jest na poziomie 1,5 do 2 bar.
 7. Jest to rozwiązanie skuteczne, bo reduktor się szybko i poprawnie nagrzewa i wcale nie jest takie niebezpieczne. Przed 2002r firma BRC produkowała sondę do podgrzewania gazu która wymagała wspawania w wydech auta. To była rurka stalowa przez którą przepływał ciekły gaz. Takie rozwiązanie było stosowane w VW Garbusach.
 8. Rurka miedziana jest nawinięta na wydech tuż przy głowicy. Jest to kilka zwojów rurki fi6 z gazem która idzie do parownika. Wystarcza by nagrzać reduktor do kilkudziesięciu stopni Celsjusza. https://youtu.be/yLFUXXyU1S8
 9. Moje auto 8l LPG /100km. Kosiarka chłodzona powietrzem.
 10. No ale ile na 100km? Wiem że dla niektórych nie ma znaczenia ile spali, to tylko zabawka. Ale ja trochę liczę się ze spalaniem. Dlatego wszystkie pojazdy u mnie są w gazie łącznie z kosiarką. Jedynie motocykl pracuje na benzynie. U mnie Honda gl1200 6,6l/100km. Michoa a to dwusuw jest? Może jest zepsuty? Czy to może w czasie jazdy w trudnym terenie?
 11. Jakie jest zużycie paliwa na 100 km w Waszych motocyklach? Wiem że oczywiście zależy to od tego jak kto eksploatuje motocykl, czy ktoś zapie**ala bardziej albo mniej, ale interesuje mnie tylko jaki motocykl i jego spalanie.
 12. Po niecałym miesiącu od dostrojenia gaźników muszę powiedzieć że jest dobrze. Moc wciąż jest przerażająca. Nie ma żadnego poszarpywania. Udało się przy okazji zmniejszyć wyraźnie spalanie paliwa. Do tej pory palił około 8 do 8,5 l/100km. Obecnie spalanie spadło do 6,6l/100km.
 13. Szukaj np na OLX. Motocykli w cenie od 6000 do 7000 o pojemności 125 jest 690 sztuk. Nowe i używane. Może teraz trzeba zawęzić jak daleko możesz pojechać, jak kolor, rocznik, typ, Marka i będzie wiadomo co kupić. Jak podasz mi te parametry to za chwilę znajdziemy odpowiednie Moto.
 14. Ale naprawdę kupisz to co inni wybiorą dla Ciebie? Bo chyba najlepiej to jakbyś kupił to co Tobie się podoba a nie innym. Ale jeśli już doradzać to ja dla siebie kupiłbym jakiś starszy japoński motocykl, albo duży skuter. Przed chwilą taki kosmiczny marki Piaggio na OLX widziałem z absem i kontrola trakcji. Ale dla kogoś kogo nie znam to za takie pieniądze poleciałbym raczej nowy pojazd z gwarancją, np chińskiego Rometa albo Bartona.
 15. A uszczelniacze zaworowe też zostały wymienione, czy ten drobiazg pomineliscie,?
×
×
 • Create New...