Skocz do zawartości

DZIS PYTANIE-DZIS ODPOWIEDZ


granat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.cyklo.acn.waw.pl/Stragan/rozne.html

Tu twierdzą ze mają.

Moje. Regler 12 V z + na masę.

Elektronik. Ma ktoś pomysł gdzie taki twór może być dostepny?

Nie wiem czy mają ale warto zadzwonić, bo wiele osób poleca ten zakład:Zakład Elektroniki EL-SERWIS mgr inż. Krzysztof Kruczyk

ul.Gomulickiego 4

07-410 Ostrołęka

pon. - pt. 9:00 - 16:00

 

029 764 28 67

0 502 710 158

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie szkam pewniaków na wyjazd do Mongoli , jedzie Granat JA I NIENEJAKI ZBYCHO

 

MOPŻE SIĘ KTOŚ DOŁĄCZY ??????

PISAĆ NA PRIWAT

TYLKO PO DECYZJI NA TAK DUPY NIE COFAĆ

KOSZT 1.500 USD MIŃ

MAM JUŻ SPONSORÓW NA 36.000 zł

SORY ALE MUSIAŁEM DZISIAJ PIĆ

Jakby co dzwonić na 694-128-477

albo pisać na priwat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie pytasz Granat jakbys pierwszy raz mial stycznosc z radziecka mysla techniczna, tam wszystko nie wazne czy nowe czy uzywane nadaje sie w pierwszej kolejnosci do kapitalnego remontu...

:icon_mrgreen:

Pytał o to czy emka ma przeszczepy od innych rusków, a nie czy do remontu. Jesli potrafisz ze zdjecia ocenić czy coś jest do remontu czy nie to tłymaczyło by nick. MOC od supermocy :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji że pora na zimowanie kaśki jedna rzecz mnie dręczy.

Prądnica i regler były w cyklo ze 2 razy i zrobili tak jak trzeba. Tylko mam jedno ale , kontrolka ładowania się żarzy, ładowanie jest, jeżdżę na światłach non stop, tylko wraz ze wzrostem obrotów żarówki świecą silniej, nie gaśnie na jałowym przy włączonych odbiornikach. W czym tkwi problem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji że pora na zimowanie kaśki jedna rzecz mnie dręczy.

... kontrolka ładowania się żarzy, .....

W czym tkwi problem??

W elektronice....

Żarówka kontrolki świeci w momencie, kiedy masz różnice potencjałów na jej zaciskach.

Klasyczny regler elektromechaniczny łączy prądnice i akumulator "na sztywno" poprzez styki zwory.

Zwarta zwora powoduje, że różnica potencjałów po obu stronach nie występuje, bo obwód kontrolki jest zwarty (oba zaciski żarówki łączone są do plusa)

W przypadku regulatora elektronicznego masz połączenie "płynne" za pośrednictwem diody.

W pewnym momencie napięcie na prądnicy jest sporo wyższe niż na akumulatorze. Więc występuje różnica

potencjałów na zaciskach żarówki, a dioda włącznika zwrotnego ogranicza możliwość wyrównania napiecia w obie strony. Tak to można wytłumaczyć w dużym uproszczeniu.

Wyjściem jest zastosowanie dodatkowej diody na zasileniu kontrolki ładowania.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego przy wzroście obrotów światła coraz jaśniej świecą??

 

Niestety, to żarzenie jest przypadłością regulatorów z Cyklo. Wynika to chyba z zastosowanych podzespołów. W moim BMW R35 jest identycznie, ale ponieważ prądnica ładuje (nawet po odłączeniu akumulatora nie ma żadnych problemów) to ja ę przypadłość po prostu olewam. W dzień nie widać. :icon_mrgreen: Jeśli zaś regler przestaje działać (też miałem taką przypadłość) lampka pięknie rozbłyska pełnią czerwonej barwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens kupować dekiel hamulca do urala z dwoma rozpierakami czy jest jakaś znacząca różnica w hamowaniu ????

Gdzie kupię lub od czego podejdzie tulejka gumowa amortyzatora tył tylko ta górna?????

Gdzie kupię lub dobiorę od czegoś silenblok wachacza do urala, lub z czego można przerobić ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...